האקתון הראשון מסוגו ליזמות חברתית

שותפות חיפה בוסטון המנהיגות הצעירה שלה ממשיכה במהפכה בתחום היזמות בעיר חיפה לעשות למען צעירי העיר. ב- 2.3-4 יתקיים ההאקתון הראשון מסוגו ליזמות חברתית. המרתון מיועד לאנשי פיתוח, מעצבים, כלכלנים, אנשי מגזר שלישי, מגזר ציבורי ואקדמיה שמעוניינים לסייע בפתרון של אתגרים חברתיים משמעותיים.
 

ראיונות ספיד דייט

ראיונות ספיד דייט צילומים באדיבות שותפות חיפה בוסטון

מדובר על יומיים של עבודה והיכרות עם היזמים והמיזמים החברתיים של פרויקט "עושים פה", שהשיקה המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה בוסטון לפני כחצי שנה.  מטרת התוכנית היא להצביע על אתגרים ראויים לשינוי בעיר ופיתוח תוכניות שיתנו מענה לאתגרים אלה, והיא פרי שיתוף פעולה של המנהיגות הצעירה של שותפות חיפה בוסטון עמותת תור המדבר ואירגון value makers.

כ15 מיזמים ו25 יזמים העוסקים בתחומים שונים בעולם החברתי ומציעים פתרונות לשלל אתגרים חברתיים חיפאיים – מבזבוז מזון, הזיקנה הצעירה, פלטפורמות שכונתיות ובנייני מגורים coliving עברו שלושה חודשים של למידה והתנסות בכלים מקצועיים כמו בניית תכנית כלכלית, בניית מודל עסקי, סדנת פיצ'ינג, ניתוח סביבה, גיוס משאבים וסדנת רעיונאות, הרצאות מבעלי מקצוע ויזמים חברתיים ושיחות וליווי אישי ממנחי התכנית אמיר נתן (value makers) ומאור אלקיים (תור המדבר) וכעת הם עומדים בפני השלב השני של התכנית ההאקתון.

פאנל יזמים בקורס

פאנל יזמים בקורס צילומים באדיבות שותפות חיפה בוסטון

יומיים אינטנסיביים של עבודה רצופה, כשהפעם מצטרפים אליהם צוות נלווה של אנשי מקצוע ובעלי עניין, בהם יבצעו קפיצת דרך משמעותית בגיבוש המיזם שלהם, יחשפו את העשייה שלהם ליזמים ובעלי עניין ולבסוף יציגו תוצר לוועדת השיפוט שתבחר 6 מיזמים אשר ימשיכו עם התכנית לשלב הבא.

ההאקתון פתוח לקהל (בהרשמה מראש) ומזמין כל אדם בעל להט לפתרון אתגרים חברתיים להצטרף ליזמים ליומיים של עבודה משמעותית ויצירת פתרונות לחברה טובה יותר.

לדברי ורד ישראלי, מנהלת שותפות חיפה בוסטון:  "כמו תמיד גם מפגש ייחודי זה משקף את היותה של שותפות חיפה בוסטון גורם מוביל בעשייה חדשנית למען העיר חיפה. מטרת פעילותינו בתחום זה לחזק את הקשר בין צעירים לעיר חיפה ולבסס את תרומתם לעיר. הפדרציה של בוסטון גאה להוביל עשייה למען העיר ברמה האישית ורואה הישג אדיר שחברי המנהיגות הצעירה הם יוזמים ומחוללים מהפך בעיר בחיפה".

המיזמים >> https://www.osimpo.org/

להרשמה להאקתון >> https://goo.gl/forms/u2ZQ1nAgkG76rf1g1

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך