"אופנה כאומנות"

קניון רמת אביב מציג לקראת פסח תערוכה חדשה – "אופנה כאומנות" – תערוכת אומנות ייחודית שנועדה לקדם ולתמוך באומנים צעירים בוגרי האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל". התערוכה הוורסטילית תציג מבחר רחב של עבודות אומנות של בוגרים ממחלקות שונות של האקדמיה על האופן בו הם רואים את המילה "אופנה".

ימית ניומן - STOP MOVEMENT1 - קניון רמת אביב - צלם אחיקם בן יוסף

ימית ניומן – STOP MOVEMENT1 – קניון רמת אביב – צלם אחיקם בן יוסף

תערוכת אומנות של בוגרי האקדמיה לעיצוב ואומנות "בצלאל"

Fashion as art -"אופנה כאומנות"

התערוכה תתקיים בין התאריכים 20/3/17-2/4/17  ותוצג לקהל הרחב  ברחבה המרכזית בקומת הכניסה בקניון רמת אביב.

העבודות המוצגות בתערוכת "Fashion as art" מציגות את היחס בין תרבות, אופנה ואומנות.

השילובים הבין תחומיים של המחלקה, המחברת בין אופנה, צורפות, עיצוב, אביזרים וכלים, מאפשרים למעצב לקבל יכולת רב תחומית ולשלב בין עיצוב ואומנות.

בתערוכה יוצגו  פריטי עיצוב של בוגרי המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל ירושלים, המייצגים את הדיסציפלינות השונות,  וביניהם: בר אליאס, זוהר עזוז, ימית ניומן, משה כהן, ענת עוזיאל, שחר אברג'יל, לורן גוטה פרידברג.

אוצרת התערוכה: ימית ניומן

טלי בראל, מנהלת השיווק של קניון רמת אביב:

"אנו שמחים להציג בפני קהל לקוחותינו את הכישרון של האמנים הצעירים והמבטיחים, בוגרי האקדמיה לעיצוב ולאומנות "בצלאל". קניון רמת אביב מאגד את מיטב מותגי האופנה המובילים, כך שמדובר בחיבור טבעי לתערוכה מגוונת המשלבת בין אופנה, תרבות ואומנות, זאת לצד רצוננו לקדם ולתמוך באומנים צעירים בוגרי האקדמיה".

קניון רמת אביב מציג לקראת פסח תערוכה חדשה של בוגרי האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל" –  "אופנה כאומנות" – תערוכת אומנות ייחודית שנועדה לקדם ולתמוך באומנים צעירים בוגרי האקדמיה לאומנות ועיצוב "בצלאל". התערוכה הוורסטילית תציג מבחר רחב של עבודות אומנות של בוגרים ממחלקות שונות של האקדמיה על האופן בו הם רואים את המילה "אופנה".

בעידן שבו הגבולות נפרצים והתפקידים מתמזגים, המעצבים הם אמנים ולהיפך. מתוך ידע ולמידה על צורות וחומרים נולדה לה אופנה חדשה – "fashion as art".

אופנה כאמנות איננה משויכת לטרנדים המסחריים. האופנה נוצרת מתוך ביקורת עצמית, מתוך נושא אישי, חברתי או פנימי של המעצב. היא איננה תלויה בזמן או במרחב, ואיננה תלויה בתחזיות האופנה העולמיות: היא מושפעת מרצונו של המעצב לשלוט בתכונות החומר.

העבודות המוצגות בתערוכת "fashion as art" מציגות את היחס בין תרבות, אופנה ואומנות. בתערוכה מוצגים  פריטי עיצוב  של בוגרי המחלקות השונות תוך נקודת מבט על עולם האופנה מזויית ראייה ברוח האומנותית של בצלאל .

השילובים במבחר התמחויות במחלקות מאפשרים למעצב לקבל יכולת רב תחומית ולשלב עיצוב לצד אומנות.

זהר עזוז - 444 DUO - צלם זהר עזוז

זהר עזוז – 444 DUO – צלם זהר עזוז

על המעצבים ויצירותיהם המוצגות בתערוכה:

בר אליאס – סטודנטית שנה ד' במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. אמנית מצטיינת זוכת פרסים, מקום ראשון בתחרות "ארגמן – תכשיטים בעקבות ספר שמות" ופרס הצטיינות באוולין גרייבר לעיצוב כלי טקסי יהודי. לקחת חלק בתערוכות מוערכות כגון השת"פ של בצלאל עם רשת התכשיטים PADANI ותערוכת ארגמן "תכשיטים בעקבות ספר שמות".

על היצירות של בר אליאס:

באמצעות משחק בקנה מידה וכמויות שונות אני מנסה לעורר תחושות אצל הצופה או העונד של התכשיט. כשאני מעצבת את התכשיטים  אני חושבת על המשמעות שלהם, על בחירת סוג החומר ושילוב של צבעים לפי משמעותם הסמלית בתרבויות שונות.

קולקציית "באש ובמים"   

אריגה, שיבוץ

כסף K999, כסף K925, אבני חן: סיטרין, גראנט, הידרו-טרמל, זירקון

בעבודתי יצרתי סדרה המשלבת בתוכה את הסימן "מגן-דוד".

למגן-דוד פירושים רבים, חלקם אוניברסאליים וחלקם אינדיבידואלים.

בסדרה זו מגן הדוד מייצג שני אספקטים.

מצד אחד, כסימן ליהדות ומשמעותה (דת / אמונה / דרך חיים).

מצד שני, כקמע בעל כוחות מאגיים.

זר זהב סביב

האובייקט שעיצבתי ויצרתי מורכב מארבע טבעות הנענדות על יד אחת ומחוברות זו לזו באמצעות צירים ויריעות עור. לאובייקט יכולת תנועה גלית הגורמת לצליל רשרוש העלים.

האובייקט נוצר בהשראת ארון הקודש כפי שמתואר בפסוקים יא'- יב' בספר שמות:

"יא וְצִפִּיתָ אֹתוֹ זָהָב טָהוֹר, מִבַּיִת וּמִחוּץ תְּצַפֶּנּוּ; וְעָשִׂיתָ עָלָיו זֵר זָהָב, סָבִיב.  יב וְיָצַקְתָּ לּוֹ, אַרְבַּע טַבְּעֹת זָהָב, וְנָתַתָּה, עַל אַרְבַּע פַּעֲמֹתָיו; וּשְׁתֵּי טַבָּעֹת, עַל-צַלְעוֹ הָאֶחָת, וּשְׁתֵּי טַבָּעֹת, עַל-צַלְעוֹ הַשֵּׁנִית."

כמו שנזכר בפסוק, על ארון הקודש הונחו ארבע טבעות וזר זהב. בעבודה זו החלטתי לקחת את אותן הטבעות שהיו מונחות על ארון הקודש ולהפוך אותן לתכשיט אחד הנישא על הגוף, לחבר אותן זו לזו באמצעות צירים ועור. החיבור באמצעות צירים ועור מאפשר תנועה של ארבע האצבעות, בעת הענידה, תנועת האצבעות משמיעה צליל המזכיר רשרוש עלים.

השימוש בעור ובצבע הארגמן גם הוא לקוח מתוך הפסוקים.

הרעיון המרכזי שהנחה אותי בעיצוב טבעות אלו היה לאפשר לכל אדם העונד את הטבעות להרגיש כי הוא עונד עליו את קדושת הארון.

בהכנת התכשיט העשוי פליז מצופה זהב השתמשתי בטכניקות צורפות קלאסיות. את הטבעות והצירים יצרתי באמצעות ניסור והלחמות. העלים גם כן בניסור ועליהם חריטה. העור חובר לטבעות והעלים באמצעות ניטים המולחמים לטבעות והעלים.

משה כהן - בין מתכת לבד - צלמת דפנה רנרט - קניון רמת אביב

משה כהן – בין מתכת לבד – צלמת דפנה רנרט – קניון רמת אביב

זהר עזוז – מעצב תעשייתי ובוגר בצלאל, האקדמיה הישראלית הלאומית לאומנות ועיצוב. בשנת 2012 זכה במקום הראשון בתחרות עיצוב משקפיים מטעם חברת OWP  וקיבל מלגת התמחות למשך שלושה חודשים. במסגרת התמחותו יצר ועיצב משקפי שמש ומשקפי ראייה לקהלי יעד שונים, ופיתח ציר מודלרי למשקפיים, הנרשם בימים אלה כפטנט בינ"ל.   בשנת 2013 העתיק מקום מגוריו לסין ועבד כמעצב באחת מחברות המשקפיים המובילות בעולם. בעת שהותו בסין למד לפתח טכניקות ייצור, עיצוב ומיתוג של משקפיים בעלות אופי מיוחד במינו המשלב חומרי גלם בלתי צפויים המתחברים בהרמוניה עם נגיעות צבע ואור המעניקות להן את תו הזיהוי הייחודי שלהן. זוהר בעל אוסף משקפיים אישי הכולל למעלה מ- 100 מסגרות, פרי עיצובו  אותן ייצר באיטליה, יפן וסין.

על היצירה של זוהר עזוז:

"DUO"

משקפים הם מסכה, המביעה את אישיותו של המרכיב, מעיין תעודת זהות ללא מילים. המשקפים מצד אחד חושפים את מי שמרכיב אותם ומנגד כיאה למסכה, הם מסתירים לא פחות. עבודת העיצוב התאפיינה במניפולציה טיפוגרפית ובחיפוש אחר קו ועוגן מרכזי אשר ילכד את כל המשקפיים תחת נושא אחד. שילדת המתכת מעגנת את הקולקציה תחת אותה שפה, ובמקביל מאגדת את כל החלקים במשקפיים ומקנה ערך אסתטי. הקולקציה אינה מעוצבת בהרמוניה זורמת ביחס לתווי הפנים, אלא להפך – היא מעוצבת באופן בו ישנה שבירה של תווי הפנים לשם הקצנת האובייקט והכנסת נוכחות חצופה במרכז הפנים

אוצרת התערוכה: ימית ניומן אמנית ומעצבת רב תחומית, בוגרת בצלאל ונמצאת במהלך התואר השני לעיצוב מולטידיסצפלינרי בשנקר, , מאז לימודיה עוסקת בעיצוב תערוכות ואצירתם, מפיקה פרויקטים ושיתופי פעולה בתחום האופנה והעיצוב בארץ ובחו"ל.

בין הפרויקטים :

-הפקת האירוע הרשמי -50 שנות יחסים בין לאומיים בין ישראל לקנייה , הפקת תצוגת אופנה והפקת   אופנה בקנייה,  ניירובי-אפריקה .

-הפקת האירוע הרשמי של פתיחת רחוב שינקין תל אביב, הפקת תצוגת אופנה על במה לאורך 60 מטר    של רחוב שינקין.

-אצירת תערוכת "מיכה" גלריית חייק תל אביב -תערוכת רישומי אופנה משנות ה50

אוצרת תערוכת אופנה –mass pro 1  , גלריית מאירוב, חולון

– אוצרת תערוכת אמנות ועיצוב –  עירהורים, גלריית החווה, חולון

על היצירה של ימית ניומן:

STOP MOVEMENT

כל תנועה בגופנו מתרחשת במרחב/בחלל

העבודה מתייחסת למתח בין גוף בעל גבולות ותנועה, בין סגור ופתוח, בין קשור למתוח.

בחרתי לעצב מערכת לבוש המושפעת מתנועה עצורה

חקרתי תנועות במרחב והקפאתן בפריים אחד. לכל תנועה משמעות, התנועה איננה מובנת מאליה ועצירתה גורמת למתח בין הגוף לתודעה.

משה כהן –  מעצב אופנה בוגר בצלאל, זוכה פרס לולה טאוומן על פרויקט גמר לשנת 2016.

עוד לפני סיום לימודיו בשנת 2015 הקים את חברת האפנה " SHOMS " לגברים. לאחרונה גם מעצב בגדי ים לנשים וגברים ותכשיטים מכסף שנמכרים גם תחת המותג.

זהר עזוז - 444 DUO - צלם זהר עזוז1 - קניון רמת אביב

זהר עזוז – 444 DUO – צלם זהר עזוז1 – קניון רמת אביב

על היצירה של משה כהן:  

"בין מתכת לבד"

בפרויקט זה הפגשתי בין עולם המתכות ועולם הטקסטיל, תחומי הלימודים במחלקה לצורפות ואופנה שאותה אני מסיים. המחקר שלי התרכז בלגיון הרומי, שם שימשו את הלוחמים שריונות וטוניקות סרוגות ממתכת, שילבתי כסף ומתכות נוספות בבדים ובבגדים. בין היתר הם משולבים כסוגרים (רוכסנים, קרסים וכפתורים), אמצעי תפירה, תיפור והדגשה ואמצעי קישוט. עקבתי אחר קווים אנטומיים של הגוף הגברי וסימנתי אותם מחדש בעזרת חוטי הכסף, בכך בחרתי להדגיש את תפארתו ואצילותו של הגוף הגברי. חומרים: אריגים וסריגים סינתטיים, עור, כסף, מתכת.

ענת עוזיאל זוכת פרס הצטיינות בלימודיה, זוכת פרס לוקמן לעיצוב יישומי.  

אביזרים יכולים לספר סיפור; הם יכולים להוות מוצר פונקציונלי ובה בעת אקספרסיבי ואמנותי. אביזרים יכולים לעקוב אחר הצללית של הגוף וכך להוות חלק משלים עבורו, בנוסף הם יכולים לשנות את ההופעה ואת ההרגלים שלנו בנוגע להפעלת הגוף.  עיצוב אביזרים דורש חקירה של חומרים, טכניקות וגם צרכים והתנהגויות אנשויות. מאפיינים אלו יוצרים פלטפורמה עיצובית ייחודית, שבאמצעותה אני יכולה להביע את עצמי ואת תפיסותיי. אני מתעניינת באנשים ובחפצים בחיבור בין אדם לאובייקט פיזי והמטען שאוביקטים מכילים במובן הרגשי. אני מתעניינת באיך דברים נעשים ומהו הסיפור מאוחרי האובייקט. החומר הוא מניע מרכזי בעבודה שלי. מה הגבול של החומר ? איזה פוטנציאל הוא טומן בחובו ואיך אפשר להפתיע בשימוש של אותו חומר.

על היצירה של ענת עוזיאל:

looming Bags– —פרויקט גמר בצלאל 2014–

ישנו קסם רב בתהליך בו חוט הופך ליריעה והיריעה הופכת לאובייקט. סדרת התיקים, אשר עוצבה בהשראת נולים ומכונות סריגה מתקופות ותרבויות שונות, בוחנת את מערכת היחסים וההיררכיה בין כלי העבודה והתוצר המופק באמצעותו. בעבודתי שילבתי טכניקות עבודה מסורתיות לצד טכניקת עבודה תעשייתית מתקדמת. התיפורים הצבעוניים מדגישים את מבנה התיק ותהליך יצירתו. בטנות התיקים, העשויות מעור קלף ומשי, מודפסות בדוגמת אריג ומהוות מחווה לעבודות היד שיצרה סבתי.

חומרים: עור בעיבוד צמחי, עור קלף, חוטים וסרטי עור, חוטי פוליאסטר, משי.

טכניקות: אריגה, סריגה, קליעה, הדפסה דיגיטלית וחיתוך לייזר.

שחר אברג'יל בוגרת המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה. כמעצבת אני שואבת את ההשראה שלי מתרבויות שונות, וזיכרונות וחשוב לי ליצור סיפור ולהצליח להעביר אותו מנקודת המבט שלי.

על היצירה של שחר אברג'יל:

מיועד לגילאי 6+

– העסק המשפחתי שלנו, חנות צעצועים הקרויה על שמי, שימשה תפאורה לנעוריי והשראה לפרויקט זה. מתוך שפע הצעצועים שהקיף אותי נמשכתי במיוחד לאוסף רובוטים עשויים פח שהיה מונח על מדף גבוה בחנות. הגזרות לבגדים נוצרו בהשראת חלקי הרובוטים השונים, על המבנה הייחודי להם, ושולבו בהם חומרים מתוך ערכות יצירה לילדים שמילאו את שעותיי בחנות. לחומרים הללו נתתי פרשנות חדשה מנקודת המבט שלי היום והשתמשתי בהם בעבודות יד מסורתיות כדי לעטר את הבגדים. חומרים: כותנה, אריגים סינתטיים, צבעי ויטראז' וטוליפ, חרוזי גיהוץ.

לורן גוטה פרידברגסטודנטית שנה ד' במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. בשנה ג' השתתפה בתוכנית לחילופי סטודנטים בבית הספר – “Haute ecole des arts”  בשטרסבורג, צרפת ובסוף שנה ב' נבחרה להציג את עבודתה – "חפץ/אגוזים" בחנות התצוגה של חברת התכשיטים "PADANI" בקניון רמת אביב. השנה נבחרה להשתתף בקורס מיוחד בשיתוף פעולה של בצלאל עם בית הנשיא על מנת ליצור מתנות ברוח ישראלית לנשיא המדינה שיכבד את שועי עולם במסגרת עבודתו.

על היצירה של לורן גוטה פרידברג:

Articulus  ארטיקולוס

לכל חלקיק שלד ומחברים, החיבור חשוף ושברירי. השלד איתן ויציב. לשניהם כוח, עוצמה, ונכחות.

מה שמפריד ביננו למעשה  מחבר ביננו.

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • גאוות המפרץ

  התזמורת הפילהרמונית הישראלית הצעירה של המרכז למוסיקה ירושלים, חוזרת לבמות בקונצרטי קיץ חגיגיים וסוחפים בחיפה
 • הפקת ספר 85 שנה למועדון רוטרי חיפה

  השבוע נערכה ישיבה לסיכום שנת הפעילות של מועדון חיפה. השנה חגג המועדון 85 שנות פעילות מפוארת בעיר חיפה. לרגל חגיגת ה 85 הפיק המועדון ספר יובל המסכם 85 שנות היסטוריה ופעילות של המועדון
 • רוטרי חיפה המועדון המצטיין בישראל ובאזור

  בטקס חגיגי של החלפת נגידי רוטרי ישראל שנערך אמש בהרצליה השתתף גם אורח הכבוד נשיא רוטרי העולמי מר בארי ראסין. באירוע זה הוענק פרס האזור למועדון רוטרי חיפה
 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.
 • חוצות המפרץ אאוטלט חוגג פורים שמח לילדים ולכל המשפחה

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך במסורת הפעילות לילדים ולכל המשפחה בחג פורים ומציע שלל מופעים ופעילויות בחינם.
 • קרדיט צילום: סרגיי חרצ'נקו

  נבחרת הטאיקוון-דו של מתנ"ס ליאו באק בהישגים מרשימים

  בשבוע שעבר (ה15.2) נערכה אליפות ישראל בקרבות טאיקוון-דו בעיר אשדוד.  באליפות השתתפו כ- 200 תלמידים מכל רחבי הארץ  ומתוכם 51 לוחמים ולוחמות ירוקים שייצגו את "אגודת מכבי חיפה כרמל", מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים, ואת העיר חיפה.