בית הספר יצחק נבון

בית הספר היסודי החדש בקרית מוצקין ייקרא על שם הנשיא החמישי יצחק נבון ז"ל. "זכות היא לנו לקרוא מוסד חינוכי על שמו בעירנו"

 

השבוע שלח ארז נבון, בנו של יצחק נבון ז"ל, מכתב תודה לראש העירייה, חיים צורי, בעקבות ההחלטה

השבוע שלח ארז נבון, בנו של יצחק נבון ז"ל, מכתב תודה לראש העירייה, חיים צורי, בעקבות ההחלטה

בית הספר היסודי החדש שנבנה בימים אלה בשכונת משכנות אומנים בקרית מוצקין ייקרא על שמו של יצחק נבון ז"ל, נשיאה החמישי של מדינת ישראל ושר החינוך לשעבר. מועצת העיר אישרה בישיבתה האחרונה את המלצת ועדת השמות בעניין זה.

השבוע שלח ארז נבון, בנו של יצחק נבון ז"ל, מכתב תודה לראש העירייה, חיים צורי, בעקבות ההחלטה ובו ציין כי המועצה הציבורית להנצחת מורשת יצחק נבון ז"ל תעמיד לרשות בית הספר תכנים מגוונים מארכיון נבון, המאגד בתוכו פריטים שונים ומגוונים, כגון: תצלומים, מסמכים מקוריים, קטעי אודיו ווידאו, קטעי עיתונות ועוד. "פריטים אלו", כתב ארז נבון לצורי, "מספרים את סיפור חייו ופועלו ארוך השנים של יצחק נבון, אשר שירת את מדינת ישראל ואת העם בתפקידים פוליטיים וציבוריים רבים ושונים במשך יותר מ־70 שנה. בארכיון נבון מצוי חומר עזר רב, שיוכל לאפשר לסגל בית הספר לייצר קירות השראה על כתליו, ולהמחיש את מורשתו של נבון במגוון אמצעים".

עוד כתב ארז נבון במכתבו לצורי: "אני מבקש להודות לך על שבחרת להנציח את אבי, הנשיא יצחק נבון, בבית ספר יסודי חדש אשר יפתח בשנת הלימודים הבאה בקריית מוצקין. דומה כי אין הנצחה ראויה מזו לאדם אשר כל בכל חייו הציבוריים פעל ללא לאות לקידום ערכי חינוך ומורשת בקרב כל תרבויות ישראל.

"אבי, נשיאה החמישי של מדינת ישראל, שר חינוך, סגן ראש הממשלה ועוד כותרי תפקיד מכובדים רבים – החל את דרכו כמורה בירושלים, וכך גם הגדיר עצמו כשהיה נשאל למקצועו.

"בהיותו אוהב אדם באשר הוא אדם, ידע אבי כי החינוך יקבע את עתידו של האדם, ואת עתידה של האומה כולה: "אנו חיים בארץ חמדה, טובה ורחבה, אך לא נתברכנו בעושר, במחצבים ובנכסים.  אוצר יקר אחד לנו והוא האדם…"

"כולי תקווה כי בית הספר יטמיע את השיח "הנבוני", שהינו רלוונטי היום מאי פעם; שיח העוסק בחברה בישראל, בצמצום הפערים בה; בעיצוב דמותה ואיכותה; שיח שבו הביטוי אור לגויים אינו מליצה, וחברת מופת אינה המלצה; שיח מקרב ולא מרחיק; שיח מכבד ולא משחית; שיח ברור, שאינו מיטשטש בצעצועי מילים; שיח הנותן במה לכל תרבות; שיח המעניק הזדמנות שווה לכל אדם".

ראש העירייה מסר בתגובה: "התרגשתי לקבל את מכתבו של ארז נבון, בנו של יצחק נבון ז"ל, שעל שמו ייקרא בית ספר יסודי חדש בקריית מוצקין. יצחק נבון היה מדור המייסדים של מדינתנו, נשיא אהוב ונערץ שפעל תמיד לקירוב לבבות. זכות היא לנו לקרוא מוסד חינוכי על שמו בעירנו".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209