אופנוענים מצילי חיים

חמישה אופנועי חירום ועזרה ראשונה חדשים נוספו ליחידת האופנועים של מד"א כרמל ומקצרים את זמן ההגעה והטיפול לחולים ולפצועים
 

אופנועי החירום והעזרה ראשונה של מד"א מוזנקים לאירועים במקביל לצוותי האמבולנס וניידות הטיפול נמרץ. צילום: מד"א

אופנועי החירום והעזרה ראשונה של מד"א מוזנקים לאירועים במקביל לצוותי האמבולנס וניידות הטיפול נמרץ. צילום: מד"א

חמישה אופנועי חירום ועזרה ראשונה חדשים של מד"א נוספו לארבעת האופנועים שכבר פעילים ומאוישים על ידי מתנדבי חובשי רפואת חירום ותיקים אשר עברו הכשרה נמרצת ומיוחדת לביצוע תמרונים מיוחדים בשטחים צפופים. האופנועים החדשים מאוישים על ידי מתנדבי מד"א מסביב לשעון באזור חיפה, הקריות, יקנעם ונשר. יחידת האופנועים של מד"א כרמל מונה תשעה אופנועים ומשתתפת במלאכת הצלת החיים מדי יום והיא חלק מיחידת האופנועים הארצית של הארגון הפועלת למעלה מעשור מונה מעל 300 אופנועים, בהם אופנועי טיפול נמרץ הכוללים ציוד רפואי מתקדם ומופעלים על ידי חובשים ופראמדיקים המתנדבים במד"א מצילים מדי שנה את חייהם של מאות אלפי חולים ופצועים בימים ובלילות, בכל יום ובכל שעה.

אופנועי החירום והעזרה ראשונה של מד"א מוזנקים לאירועים במקביל לצוותי האמבולנס וניידות הטיפול נמרץ ומעניקים טיפול רפואי ראשוני מציל חיים, כך לדוגמא באירועי תאונות דרכים משמעותיות בחיפה והקריות לאחרונה ואף למטופלים שסובלים ממצוקה נשימתית, אירוע לבבי ולידות ביתיות הם הגיעו. אופנועים אלו מוזעקים כחלק ממכלול המענה הרפואי המהיר והמקצועי של מד"א בעת קבלת אירוע חירום רפואי בקו החירום 101. יחידה זו היא המובילה בארץ, הן בזמני ההגעה המהירים שלה למטופלים והן בסטנדרטים הרפואיים של הטיפול המוענק.

מגן שמעון ביטון, מנהל מד"א מרחב כרמל והמחוז הצפוני בחירום עומד על חשיבות פעילות יחידת האופנועים של מד"א אשר משלימה את המענה הרפואי של הארגון, המתחיל בקבלת קריאת החירום במוקד 101, הענקת תדרוך טלפוני על ידי תורן המוקד שמציל חיים, ובמקביל מוזעקים האמבולנסים, האופנועים וכונני מד"א המעניקים יחדיו מענה מהיר ורפואי ברמות הגבוהות ביותר שיש ובזמני תגובה מהירים. מענה מתקדם זה מוכיח את עצמו מדי יום ביומו בהצלת חייהם של הזקוקים לשירותי מד"א ואנו פועלים בימים אלו להגדלה משמעותית של כל מערך התגובה הרפואי של מד"א לרווחת כלל התושבים".

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות