בה"ד 1 נשר

"בה"ד 1 נשר", תוכנית ייחודית לעיר נשר ראשונה מסוגה בארץ, שמטרתה לעודד בני נוער המתגייסים לצה"ל לצאת לקצונה ולהקנות להם את הכלים המתאימים שיסייעו להם במהלך שירותם הצבאי

ראש העירייה עם קהל המשתתפים. "כל האפשרויות פתוחות בפניכם. אנחנו נותנים לכם את הרציף שממנו תוכלו להמריא". צילום: איל לרמן

ראש העירייה עם קהל המשתתפים. "כל האפשרויות פתוחות בפניכם. אנחנו נותנים לכם את הרציף שממנו תוכלו להמריא". צילום: איל לרמן

יחידת הנוער העירונית בנשר, בשיתוף עם מתנ"ס נשר ותיכון מקיף נשר, השיקו ביום חמישי האחרון (23.03.17) פרויקט ייחודי וראשון מסוגו בארץ – "בה"ד 1 נשר", שמטרתו: עידוד בני הנוער המתגייסים לצה"ל לשירות משמעותי וליציאה לקצונה.

כנס ההשקה של התכנית התקיים באודיטוריום שבתיכון מקיף נשר במעמד: ראש העיר נשר, אבי בינמו, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך בעירייה, יחיאל אדרי, תא"ל (מיל.) דוד מנחם, לשעבר מח"ט "כפיר" ומי ששימש בתפקידו האחרון בצה"ל כראש המינהל האזרחי ביהודה ושומרון, מנכ"ל עיריית נשר, מיכל ליבנה, מנהל מחלקת החינוך בעירייה, משה לאופר, מנהלת קרית החינוך בנשר, סיגל אופיר, מנהלת החטיבה העליונה, לאה אופיר, אנשי חינוך נוספים ותלמידים.

על התוכנית הייחודית ומטרותיה מספר מנהל יחידת הנוער העירונית בנשר, אור מורדו: "תכנית בה"ד 1 הינה תכנית ייחודית המתרחשת כחלק מתכנית ההכנה לצה"ל של יחידת הנוער העירונית והחטיבה העליונה בתיכון מקיף נשר. תכנית זו נותנת מענה לצרכי הידע והמוכנות של בני הנוער המועמדים לשירות ביטחוני. התוכנית נותנת דגש והעצמה לבני נוער המעוניינים לצאת לקצונה במהלך שירותם הצבאי ותכלול כנסים שכבתיים ותהליך עם קבוצה מצומצמת שתיחשף לדילמות במהלך השירות הצבאי של קצינים, מהו קצין ותפקידיו, נטרול אי הוודאות לצו ראשון וכן סיור בבית הספר לקצינים – בה"ד 1".

מטרת העל של התוכנית היא שאחוז הנוער המתנדב לקצונה מנשר, בנים ובנות, יהיה הגבוה ביותר בארץ. למעשה, כבר כיום אחוז הקצינות מנשר הוא הגבוה ביותר בארץ גם שיעור הקצינים מקרב תושבי העיר הוא מהגבוהים בישראל.

באירוע ההשקה של התוכנית, סיפרו שלושה קצינים משוחררים תושבי נשר, לבני הנוער את סיפורם, מדוע בחרו לצאת לקצונה ומה השירות המשמעותי בצבא תרם להם גם במהלך שירותם וגם בחיים האזרחיים. השלושה הם: נעמה בינמו – סמ"פ בהשלמה לקצונה בהדרכה ומבצעים, שגיא גולנדברגר – סמ"פ גבעתי, ונעם דוד חי – קצין שלישות.

תא"ל (מיל') דוד מנחם, סיפר אף הוא לתלמידים את סיפורו ואמר: "אין שום מקום בעולם, אף חברה אזרחית שנותנת הזדמנות כזאת לאדם צעיר להוביל ולנהל אנשים כמו הצבא. יציאה לקצונה יכולה להשפיע על העתיד. זו הזדמנות של פעם בחיים להיות שייך לקבוצה מאוד איכותית".

ראש העירייה, אבי בינמו, סיפר בכנס על בנו אורי ז"ל, שהיה קצין בחטיבת "כפיר", על הערכים שקורס הקצינים של צה"ל מקנה לחניכיו ואמר לתלמידים: "אנחנו רוצים להכין אתכם בני הנוער לתהליך הגיוס ולצייד אתכם בארגז הכלים המתאים. ההחלטה אם לבחור בקריירה צבאית היא שלכם. כל האפשרויות פתוחות בפניכם. אנחנו נותנים לכם את הרציף שממנו תוכלו להמריא".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם לדעתכם יש לאסור על קשישים לנהוג ברכב?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר