אורחים ומתארחים בגימנסיה

15 בעלי תפקידים הגיעו להתארח בגימנסיה קריות במסגרת שבוע "אורחים מתארחים" והכירו תוכנית חדשה שמטרתה – העצמת המורה

 

"מובן שנדרש אמון בין המורים לצוות ההנהלה והיועצת בכדי שתהליך מסוג זה יתקיים בצורה טובה ויעילה"

"מובן שנדרש אמון בין המורים לצוות ההנהלה והיועצת בכדי שתהליך מסוג זה יתקיים בצורה טובה ויעילה"

ביום חמישי התארחו גימנסיה קריות שבקרית מוצקין בבית הספר כחמישה עשר בעלי תפקידים, יועצות, קב"סיות ומפקחים במסגרת שבוע "אורחים מתארחים" הנהדר המתקיים מדי שנה במחוז חיפה.

"עבורנו כבית ספר קטן זו הפעם הראשונה ש"קפצנו למים" והחלטנו כי יש לנו בהחלט מה להראות ובמה להתגאות", סיפרה מנהלת בית הספר, סיגל המבורג. "הצגנו תכנית עבודה מיוחדת מול מורי בית הספר שמטרתה להעצים את המורה, לתת לו 'אסימונים' שיאפשרו לו בעמידתו מול הכיתה להתנהל באופן מקצועי יותר ולהעז להביא את עצמו אל תוך הכיתה.

העבודה עם המורה שנבחר לתוכנית נעשית בליווי והנחיה של יועצת בית הספר, ענבל ארגלג'י, ומדי שבוע מתבקש המורה לכתוב רפלקציה על אירוע שהיה לו בכיתה. הוא נדרש לענות על השאלות מה היה שם? איך הגיב? מדוע הגיב כפי שהגיב? וכיצד יבחר להגיב בפעם הבאה? תהליך זה מתיימר להגיע עם המורה למודעות גבוהה למעשיו, תגובותיו, ובכלל עשייתו החינוכית".

"מובן שנדרש אמון בין המורים לצוות ההנהלה והיועצת בכדי שתהליך מסוג זה יתקיים בצורה טובה ויעילה", הוסיפה המנהלת, "ורצוי כי יהיה זה מורה המוכן להתמודד גם עם השאלות העמוקות, מוכן להתמודד והגיע לתובנות בנוגע לעצמו.

מבחינתי כל תהליך וכל תוכנית שבסופו של דבר יהפכו את הצוות לכזה המסוגל להעניק לתלמידים שלנו את המיטב הרי זה ראוי ומבורך ואז האמירה 'הילד במרכז' לא תישאר אמירה סתמית אלא תקבל משמעות בשטח".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית מוצקין