תעקבו אחריהם

חצי מיליון עוקבים, בייבי. בלוגרים מובילים בעולם הגיעו לביקור בחיפה שכלל סיור קולינרי ותיירותי שהראה את החיים הטובים בעיר

"הבלנד של המטבחים והטעמים השונים יחד עם 'הטוויסט' של הטבחים שגדלו על ברכי המסורת הקולינרית של מטבחי האמא והסבתא, יצר כאן בחיפה עושר ומגוון בלתי רגילים". צילום: צבי רוגר

"הבלנד של המטבחים והטעמים השונים יחד עם 'הטוויסט' של הטבחים שגדלו על ברכי המסורת הקולינרית של מטבחי האמא והסבתא, יצר כאן בחיפה עושר ומגוון בלתי רגילים". צילום: צבי רוגר

במהפכה העוברת על עולם העיתונות ומשנה את פניה מעיתונות מודפסת לעיתונות דיגיטלית, השפעת הרשתות החברתיות גדלה ומתעצמת. במפת המידע "מתברגים" הבלוגרים במקום משמעותי מאוד כשמאות אלפי קוראים עוקבים אחרי התוצרים אותם הם מפיקים במגוון עצום של נושאים.

אחד הנושאים ה"חמים" בהם מטפלים הבלוגרים הוא נושא התיירות, הקולינריה והחיים הטובים. כל ביקורת נקראת בצמא ואיתה עולה גם חשיבותם של הבלוגרים הן לצרכנים והן לספקים , קרי גורמי התיירות והקולינריה.

הארגון העולמי של הבלוגרים (TBEX) ערך כנס אליו הגיעו לישראל בלוגרים מכל מדינות העולם. במסגרת הכנס ובהזמנת משרד התיירות, הגיעה קבוצה של כ־50 בלוגרים אשר סיירו בכל רחבי הארץ.  הקבוצה שהתה בסוף השבוע האחרון בחיפה ויצאה לסיורים בגליל המערבי , בנצרת , בקיסריה ובחיפה.

קבוצת הבלוגרים ששהתה בחיפה מנתה כ־10 בלוגרים מסינגפור, ארה"ב, אירלנד, בריטניה, הודו, איטליה, צרפת ורומניה. בחיפה סיירה הקבוצה אשר אנשיה עוסקים במיוחד בתחומי התיירות והקולינריה ב"במעוזי הקולינריה" בעיר התחתית ועל פי בקשתם התמקדו במסעדות עממיות ובאוכל רחוב.

הסיור נפתח בקונדיטוריית שני שבעיר התחתית וכלל טעימות של עוגות פרג ועוגות גבינה. משם לבורקס העגלה, ולאחר סיור בשוק התורכי , לחנות הירקות והפירות שבכיכר פריס שם התכבדו במיטב פירות העונה (למירב התשואות זכו האפרסמונים). התחנה הבאה הייתה הממולאים ממטבחו של "מאיר פתיליות" ומשם ל"חומוס של אליהו", לפלאפל מישל, ובתום הסיור בואדי ניסנאס, ל"ממתקי המזרח" שם גילו את "קסם הכנאפה", מוצר הדגל של הקונדיטוריה המזרחית.

הסיור הקולינרי העשיר בטעמים הביא את הבלוגרים ל"ליבירה" שם טעמו בירות המיוצרות בישראל בכלל ובמקום בפרט.  לאחר מכן, לא פסחו המבקרים על "טעימה" מיפי הגנים הבהאים והמושבה הגרמנית. לסיום המשיכו הבלוגרים ליקב וורטמן, יקב ביתי במרומי הכרמל, בלב איזור מגורים שקט וסולידי בו משווקים יינות משובחים מכרם הסמוך לבית. סוג של "פטה מורגנה" חיפאית.

הבלוגרים, שלהם כחצי מיליון עוקבים, לא הסתירו את התפעלותם מעושר הטעמים והמאכלים אותם פגשו וטעמו. המגוון הגדול של הטעמים והמזון יכול להיות רק במדינה פלורליסטית אשר במהלך 70 השנים האחרונות קלטה עולים מכ – 80 מדינות שונות. "הבלנד של המטבחים והטעמים השונים יחד עם 'הטוויסט' של הטבחים שגדלו על ברכי המסורת הקולינרית של מטבחי האמא והסבתא, יצר כאן בחיפה עושר ומגוון בלתי רגילים". אמר קרווין מק-קנזי מדאלאס  טקסס, שלו כ־350.000 עוקבים.

יו"ר העמותה לפיתוח התיירות בחיפה, יוליה שטראים, אמרה כי :" גילינו כי המכנה המשותף המהנה ביותר המחבר בין אנשים הוא אוכל ואנו פועלים בכל הכוח כדי לחשוף את הקולינריה החיפאית המשובחת למרכז הבמה. כך  למשל, ביריד התיירות IMTM שהיה בתל אביב, הפכנו את כל הביתן החיפאי לסוג של מסעדה ומיקמנו בה שפים צעירים ומוכשרים מחיפה שהכינו טעימות לקהל. זכות הפעילויות הרבות שלנו, הקולינריה החיפאית הופכת לאטרקציה תיירותית ואנו נרגשים ושמחים על כך" .

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה