פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-27 יוצא לדרך… 12-14 באפריל 2017!

8 הצגות ילדים ו-2 הצגות נוער מקוריות לצד תיאטרון רחוב בינלאומי ועשרות הצגות אורחות! כל הפרטים בתוך הכתבה!
מחויבות חברתית. בן צבי. אלבום פרטי

מחויבות חברתית. בן צבי. אלבום פרטי

בתאריכים 12-14באפריל, חול המועד פסח, יתקיים זו הפעם ה-27 פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ונוער. לאורך השנים הפך הפסטיבל לחותמת של איכות בתחום תיאטרון הילדים ולאחד האירועים המרגשים והמעשירים עבור הורים וילדים.

מדי שנה, מגיעים עשרות אלפי מבקרים מרחבי הארץ כדי לקחת חלק בפסטיבל ולצפות בהצגות מקור חכמות ומהנות לילדים ונוער המופקות במיוחד לרגל הפסטיבל. במשך שלושת ימי הפסטיבל, שיתקיים בתיאטרון חיפה, מתחם  מוזיאון חיפה ובמתחם האודיטוריום, יתארחו גם מופעי תיאטרון רחוב מרחבי העולם עם אמנים מהבולטים בתחום. מופעי הרחוב אינם כרוכים בתשלום נוסף ומתקיימים לאורך כל שעות היום. ההצגה הפותחת של הפסטיבל "אם פתאום אפגוש אריה" היא הפקה משותפת לתיאטרון חיפה ולתזמורת המהפכה, המבוססת על שירי משוררים אהובים. בפסטיבל בכורה להצגה "קולות" – הצגה מוזיקלית בשפה הערבית – הפקה בשיתוף התזמורת למוזיקה ערבית קלאסית של תרשיחא.

איציק ויינגרטן המנהל האמנותי של הפסטיבל ביחד עם הועדה האמנותית, שכללה את פרידה שוהם, יעל טל ויואב בר לב– בחרו מתוך כ-100 הצעות שנשלחו, 10 מחזות של יוצרים צעירים, בהם עיבוד לספר הילדים האהוב "הגשם של סבא אהרון" של מאיר שלו, הצגה על הסופרת והמשוררת לאה גולדברג על פי ספרה של שהם סמיט, דליק ווליניץ משחק בהצגה בבימוי בנו תום ווליניץ, הצגה המבוססת על סיפורי משלים עולמיים ועוד. זו השנה השנייה בה יוענק פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל בשתי קטגוריית נפרדות- קטגוריית הילדים וקטגוריית הנוער- פרי יוזמתם של מנכ"לית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי, בשיתוף עם מנהל אגף התרבות של עירית חיפה מר אורי בלום לשילוב הצגות נוער בפסטיבל, שזכתה להצלחה.

ניצה בן צבי, מנכ"לית התיאטרון: "תחושת השיתופיות ככוח מעצים ומקדם העסיקה השנה רבים מן היוצרים בכתיבת מחזותיהם. רוב הצגות הפסטיבל השנה עוסקות בשינוי חברתי וסביבתי: יוזמה והתארגנות של בני נוער עובדי מסעדת מזון מהיר המוחים על תנאיהם ב"סמייל בורגר", משפחה שעוזבת את הקפיטליזם, תמיכה אישית-הדדית וחברות בין נערות ב"זיתים" ועד חשיבה סביבתית ב"הגשם של סבא אהרן" ומראות כיצד דרך שיתוף פעולה, אפשר ליזום ולקדם מודעות ומחויבות חברתית."

לינק לכל הפרטים המלאים של הפסטיבל:

http://www.ht1.co.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/small-program(1).pdf

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה