מדברים תעשייה ואקדמיה בבראודה

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה ערכה את הכנס הארצי השביעי לתעשייה – אקדמיה בנושא "צמיחה אישית ואיכות החיים: מנועים לחדשנות ולפריון בארגון" בהשתתפות בכירים בתעשייה ובאקדמיה בישראל, לזכרו של פרופ' יוחנן ארזי ז"ל
 

בכירי התעשייה והאקדמיה בישראל נפגשו ביום חמישי האחרון, 23.3, בכנס הארצי השביעי לתעשייה-אקדמיה שהתקיים במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, במטרה לדון בצמיחה אישית ואיכות חיים כמנועי החדשנות והפריון בתעשייה ובאקדמיה.

"מחקרים מראים שהפריון האישי של עובד עולה בקנה אחד עם תפישתו למקום עבודתו, לתפקידו, לסביבה בה הוא מבצע את משימותיו ולמידה בה הוא מרגיש שהוא גדל וצומח" אומר יו"ר כנס תעשייה אקדמיה השביעי, דר’ חוסיין נסראלדין. הכנס, בהשתתפות מר עדי אלדר, ראש עיריית כרמיאל ובכירים נוספים עסק השנה בנושא 'צמיחה אישית: מנועים לחדשנות ולפריון בארגון'. כמדי שנה מוקדש הכנס לזכרו של פרופסור יוחנן ארזי, שנפטר במהלך כהונתו כנשיא המכללה והיה מיוזמי סדרת הכנסים, שמתמקדים בקשר בין התעשייה המתקדמת והלימוד האקדמי בארץ. נושא הכנס השנה מבטא, כמו קודמיו, את חזונו ורוחו של פרופסור ארזי ז"ל.

 

הנרי צימרמן, ביתו ואשתו של פרופ יוחנן ארזי, פרופ אריה מהרשק ועדי אלדר. צילום: בראודה

הנרי צימרמן, ביתו ואשתו של פרופ יוחנן ארזי, פרופ אריה מהרשק ועדי אלדר. צילום: בראודה

 

הכנס משקף את קשרי הגומלין בין האקדמיה לתעשייה ועל כן דן בשאלות המרכזיות, המלוות את התפתחות המושג "פריון תעשייתי".

נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, פרופ' אריה מהרשק התייחס בפתיחת הכנס לחשיבותה של התעשייה המסורתית ושל עובדיה, "רכישת מובילאיי מעוררת כבוד אדיר לתעשייה הישראלית, ובזכותה ישראל שוב מוכיחה את עצמה כמובילת חדשנות בתעשייה העילית של המשק. לצד זאת, יש לזכור כי התעשייה השלטת בארץ היא התעשייה המסורתית, ועל כן חובה עלינו לשים עליה דגש. כאן, בצפון, התברכנו הן בתשתית פיזית והן בתשתית אנושית איכותית, כאשר המכללה מספקת כ-550 מהנדסים מדי שנה המהווים הון אנושי משמעותי התורם לפיתוח התעשייה בכל הארץ."

עדי אלדר, ראש עיריית כרמיאל בירך את נשיא המכללה והוסיף "עבורי תעשייה היא בראש ובראשונה תעסוקה לתושבים. כיום, כרמיאל מונה למעלה מ-100 מפעלים המעסיקים יותר מאלף עובדים, ואנו שואפים לייצר עוד ועוד מקומות תעסוקה."

שיר, ביתו של פרופ' יוחנן ארזי ז"ל הודתה לנוכחים שבאו לכבד את זכרונו של אביה וציינה כי "נושא חדשנות בפריון תמיד העסיק את אבי. הוא אהב לפעול בדרך של שיתופי פעולה ולראות כיצד אנשים מצעידים את המכללה קדימה."

 

הנרי צימרמן, פרופ אריה מהרשק ריצ'י ריכטמן. צילום: אלכס הובר

הנרי צימרמן, פרופ אריה מהרשק ריצ'י ריכטמן. צילום: אלכס הובר

 

הנרי צימרמן, יו"ר התאחדות התעשיינים בצפון: "טכנולוגיה לעולם לא תחליף את כוח האדם. היא מעצימה את העובד ומשפרת את עשייתו. ללא שילוב טכנולוגיות חדשות אולי יהיו לנו עובדים אבל לא תהיה לנו עבודה."

עימאד תלחמי, מייסד ויו"ר Babcom centers התייחס לשיטת הניהול באומרו "חשוב לדבר עם העובד בגובה העיניים. לא משנה איזו שפה מדבר העובד – רוסית, ערבית, אמהרית או עברית, השפה המשותפת היא אהבה. שיטת הניהול המצליחה בעולם היא ניהול באהבה."

האירוע נחתם בפאנל שהנחה מתן חודורוב, הכתב הכלכלי של חדשות 10,  אשר דן בשאלה: "כיצד הצבת העובד במרכז תסייע להתפתחות התעשייה, בהשתתפותם בכירים בתעשייה. ריצ'י ריכטמן, מנכ"ל קליל תעשיות סיפר במהלכו כי "העובדים שלנו מרגישים שהחברה היא שלהם וחלק מהם, כך למשל, כאשר אנו מבקשים לרכוש ציוד חדש העובדים מתחקרים את הסיבות ומגלים עניין. לעובד שלנו יש ראייה ארוכת טווח וחשוב לו שהחברה תשגשג ב-20 השנים הקרובות ולא רק השנה".

בין הנושאים המגוונים אשר נדונו במהלך הכנס על ידי אנשי אקדמיה במוסדות להשכלה גבוהה בישראל ומהתעשייה: הכנסת טכנולוגיות ושיטות ייצור וניהול חדשות בשיתוף פעולה עם עובדי ומנהלי החברה, סביבת העבודה, מגמות ארגוניות ואיכות חיים, הגברת החיוביות בצוותי עבודה ובהנהלות – תיאור פרויקט הלכה למעשה, פיתוח והעצמת העובד כמנוע להשגת חזון החברה, מנכ״ל:  תדאג לעובד, הוא ידאג ללקוח שלך, רותמים את הפסיכולוגיה החיובית לצרכי – איך משחוק (Gamification) מייצר צוות מנצח, בין צמיחה אישית לצמיחה עסקית: כיצד הצבת העובד במרכז תסייע להתפתחות התעשייה ועוד.

 

דר' חוסיין נסראלדין, שולה כהן, פרופ' אריה מהרשק, הנרי צימרמן. צילום אלכס הובר

דר' חוסיין נסראלדין, שולה כהן, פרופ' אריה מהרשק, הנרי צימרמן. צילום אלכס הובר

 

בין המשתתפים הנוספים בכנס: פרופ' שוקי דרור, מר גיורא שלגי – מנכ״ל רפאל לשעבר ועמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית, שולה כהן – סגנית ראש העיר כרמיאל ומחזיקה בתיק התעשייה, ד״ר דוד בן טולילה – ראש המרכז לחדשנות ולפריון תעשייתי המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, רן לוי, מנכ״ל MKS INSTRUMENTS ISRAEL, נעמי רידל, מנכ״ל ובעלים חברת קו קריאשיין בע״מ, ד״ר אהובה גורן־ווינדזור, פסיכולוגית סביבתית מומחית לסביבת העבודה, אראלה ברעם  Effective Business Bridges ,(MA) .

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך