ליווי אישי לחולים צעירים

במרפאת כללית בונן באחוזה הונהג שירות ייחודי של ליווי אישי לחולים צעירים המתמודדים עם בעיה רפואית מורכבת
 

קרן רוזמברג מצוות המינהל יוזמת מפגש ראשוני לתיאום ציפיות עם כל מטופל והצגת השירות. צילום: כללית

קרן רוזמברג מצוות המינהל יוזמת מפגש ראשוני לתיאום ציפיות עם כל מטופל והצגת השירות. צילום: כללית

חולים מורכבים צעירים שמוצאים עצמם לפתע מתמודדים עם בעיה רפואית קשה ומורכבת הולכים לא אחת לאיבוד בסבך הבירוקרטיה הרפואית ואף נופלים בין הכיסאות בין הגורמים  המטפלים השונים. כאשר צעירים שהן עד כה בריאים, הם אינם מנוסים במערכת הבריאות ומתקשים להתמודד בו זמנית עם המחלה ועם ההתנהלות מולה. כמענה לבעיה זו ומתוך כוונה להעניק להם חווית טיפול משופרת ולהקל עליהם, יזם צוות בונן תוכנית לליווי אישי.

במסגרתה מאתרים רופאי משפחה, האחיות או גורם אחר מצוות המרפאה את המטופלים מורכבים אשר זקוקים לליווי כזה, בהתאם לקריטריונים שנקבעו. המטרה היא לפשט עבורם את ההתנהלות מול המערכת ובתוכה. הטיפול בהם מרוכז על ידי קרן רוזמברג מצוות המינהל שיוזמת מפגש ראשוני לתיאום ציפיות עם כל מטופל והצגת השירות.

במסגרת שירות התיאום האישי שיזמו בכללית, דואגת רוזמברג לתאם עבור כל מטופל מורכב את השירותים הרפואיים והאדמיניסטרטיביים, מקפידה על מעקב אישי וקשר רצוף, שנועד להבטיח תיאום מיטבי בין כל הסקטורים המעורבים בטיפול בו: רופאים, אחיות, מנהל ובית מרקחת.

המייל האישי של קרן נמסר לכל מי ששולב בפרויקט, כך שיוכל לפנות בכל בעיה ובקשה ובדרך זו היא מהווה עבורם כתובת זמינה ומידית לפתרון בעיות שונות המתעוררות סביב מתן הטיפול.  בסיום התהליך היא דואגת לוודא שאכן קיבלו את הטיפול לו נזקקו באותה עת ולשביעות רצונם.

במהלך כל התקופה, מקיימת קרן מספר שיחות אישיות יזומות עם כל מטופל המלווה בפרויקט, מתעניינת בשלומם של המטופלים ובודקת האם נדרשת התערבות נוספת של צוות המרפאה.  בדרך זו, מקבלים המטופלים מענה ברגע האמת, יש על מי לסמוך וישנה זמינות ומענה לכל בעיה עבורם בצורה אישית.

רוזמברג מסבירה: "בתפקיד זה אני מרגישה שגם לי ניתנה הזכות להכיר לעומק את המטופלים ולתת יחס אישי. חשוב לי לא רק לסייע בהתמודדות עם הבעיות הבריאותיות, אלא להעניק להם הרגשה אמתית שהם מטופלים בידיים טובות ואנחנו באמת כאן בשבילם".

למעלה מ-40 מטופלים כבר נהנו מהשירות החדש והייחודי, בהם נשים העוברות טיפולי פוריות, כבדי שמיעה, הפטיטיס,SLE  (לופוס) מועמדת להשתלת כליה אוטו אימונית, חולה במחלת קרוהן ודלקת לבלב חריפה, מתמודדים עם הפרעת אכילה, חולה בסוכרת נעורים,  חולה צליאק ועוד.

למרפאה מכתבי תודה רבים. באחד מהם סיכם הכותב את חווייתו: תודות לקרן אני מרגיש ש"איני מספר, אלא בן-אדם הזקוק לשירות…. "

לאור הצלחת השירות, הוא יופעל במרפאות נוספות בכללית.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות