ניצחון לחיים צורי: יוסי פדידה לא יהיה חבר בוועדה לתכנון ובנייה קריות

בית המשפט העליון קיבל את הערעור של צורי ועיריית קריית מוצקין: יוסי פדידה לא יהיה חבר בוועדה לתכנון ובנייה קריות. צורי התנגד למינוי וכך גם מועצת העיר לאחר שהוגש נגד פדידה כתב אישום על עבירות בנייה וכן כתב תביעה כספי על ידי הוועדה המקומית

 

ראש העיר לא ויתר וערער על החלטת המחוזי וניצח. צילום: עיריית ק. מוצקין

ראש העיר לא ויתר וערער על החלטת המחוזי וניצח. צילום: עיריית ק. מוצקין

בית המשפט העליון קיבל ביום רביעי האחרון (29.3.17) את ערעורם של ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, העירייה ומועצת העיר וקבע כי חבר המועצה יוסי פדידה לא ימונה לחבר בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. בכך אישר בית המשפט העליון את החלטת מועצת העיר מסוף חודש יוני שלא למנות את פדידה כחבר בוועדה בשל ניגוד עניינים.

צורי התנגד למינוי וכך גם מועצת העיר לאחר שהוגש נגד פדידה כתב אישום על עבירות בנייה וכן כתב תביעה כספי על ידי הוועדה המקומית. לטענת העירייה, מינויו לחבר בוועדה שהגישה נגדו כתב אישום כמוהו כהצבת חתול לשמור על השמנת.

העירייה ערערה על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 22.11.16 לבטל את החלטת מועצת העיר ולמנות את פדידה לתפקיד וטענה כי "נוכח השגיאות היסודיות שנפלו בפסק דינו של המחוזי שהביאו לתוצאה שיש בה פגיעה בזכות הציבור למנהל תקין ובזכות הציבור כי נציגיו במוסדות התכנון יפעלו בצורה ישרה ואמינה וללא חשש לניגוד עניינים – דין הערעור להתקבל ודין פסק דינו של ביהמ"ש קמא להתבטל.

"הביטול ייעשה באופן שהחלטת מועצת העיר מיום 29.6.16 תיוותר על כנה, כך שנציג הוועדה המקומית שמונה הוא יוסי מרקוביץ מסיעת ראש העיר. בכל מועד עתידי תישאר בידי האופוזיציה, ככל שתחפוץ בכך, האפשרות לבחור ולהציע  נציג מטעמה מבין נציגיה במועצה (למעט פדידה) וראש העיר יכלול ללא דיחוי על סדר יומה של מועצת העיר דיון בשינוי הרכב הנציגות בוועדה המקומית".

כאמור, ביום רביעי קבעו שופטי העליון סלים ג'ובראן, ניל הנדל ומני מזוז כי דין הערעור להתקבל. הם קיבלו את טענות העירייה במלואן והציבו ליוסי פדידה את הברירה היחידה והיא לקבל את הערעור כך שפסק הדין יתבטל מעיקרו, כמו גם מינויו של פדידה לוועדה המקומית.

תוצאה נלווית לפסק הדין היא שעל פדידה להחזיר לעירייה את ההוצאות ששולמו לו בעקבות פסק הדין במחוזי.

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads