כיכר הנובליסטים

ראש עיריית חיפה יונה יהב חנך בשכונת אלמוגי את כיכר הנובליסטים הנושאת את שמם של חתני פרס נובל תושבי חיפה

כיכר הנובליסטים. "הזכייה בפרס היא זכייה אישית המהווה עדות לכישרון להתמדה ולתעוזה המחשבתית של זוכי הפרס". צילום: דוברות עיריית חיפה, ראובן כהן

כיכר הנובליסטים. "הזכייה בפרס היא זכייה אישית המהווה עדות לכישרון להתמדה ולתעוזה המחשבתית של זוכי הפרס". צילום: דוברות עיריית חיפה, ראובן כהן

בשכונת רמת אלמוגי שבחיפה חנך ראש עיריית חיפה, יונה יהב, את כיכר חתני פרס נובל לכבודם של שלושת חתני פרס נובל תושבי העיר חיפה: פרופ'-מחקר אברהם הרשקו, פרופ'-מחקר אהרן צ'חנובר ופרופ'-מחקר דן שכטמן.

בכך יישמה העירייה את החלטת מועצת העיר מיום 13.5.2014 לקרוא את הכיכר הנמצאת בצומת הרחובות יקינטון-בליטנטל בשם כיכר חתני פרס נובל כאות הוקרה "על הישגים ותגליות פורצות דרך בקידום המחקר בתחומי הכימיה והנדסת החומרים המהווים חותם חיפאי משמעותי למדע הישראלי ולאנושות בכלל".

בטקס נכחו מלבד ראש העירייה שלושת חתני הפרס ונשותיהם, נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא, יו"ר ועדת השמות העירונית פרופ' יוסי בן ארצי, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין ומנכ"ל הקריה הרפואית רמב"ם פרופ' רפי ביאר.

בדברי ברכתו לחתני הפרס אמר יהב: "פרצתם דרך לתגליות יוצאות דופן, זכייתכם הביאה כבוד רב לאקדמיה וגאווה עצומה לעיר ותושביה. מערכת החינוך בחיפה משקיעה מאמצים רבים בחינוך למצוינות במדעים כאשר הישגיהם של חתני הפרס מהווים מודל חיקוי לאורם אנו מחנכים את בני הדור הצעיר כבר מגיל הגן". יהב סיים את דבריו בהבעת תודה לחתני הפרס על מעורבותם בחיי העיר והצבתה של חיפה על המפה העולמית".

נשיא הטכניון, פרופ' פרץ לביא, הוסיף: "זכייתם של הרשקו, צ'חנובר  ושכטמן בפרס נובל מהווה ציון דרך משמעותי בהיסטוריה של הטכניון ומרכיב חשוב בהצבתו בשורה הראשונה של אוניברסיטאות מדעיות-טכנולוגיות בעולם.  הזכייה בפרס היא זכייה אישית המהווה עדות לכישרון להתמדה ולתעוזה המחשבתית של זוכי הפרס".

פרופ'-מחקר, אברהם הרשקו, סיכם: "הפרס הוא אישי אבל לטכניון חלק נכבד בהישג האישי הזה, בעידוד ובתמיכה לאורך כל הדרך. פרופ' הרשקו הודה לעירייה על היוזמה לקרוא את הכיכר על שם חתני הפרס וסיים את דבריו באמרו כי ההישגים האקדמאיים מתחילים בבית הספר בהם צריך להשקיע כדי שגם בעתיד יהיו הישגים כאלה בעולם ההשכלה הגבוהה."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה