סגן ראש ממשלת אזרבייג'ן הובהל לרמב"ם

סגן ראש ממשלת אזרבייג'ן הוטס לרמב"ם לטיפול בבעיה לבבית. עבר השתלת קוצב לב דחופה
 

מימין לשמאל: סגן ראש הממשלה אדיב שאריפוב, פרופ' חבר קליני יבגניה ניקולסקי, פרופ' ביאר וד"ר ויקטור קרצמן, מנתח לב בכיר ברמב"ם. צילום: רמב"ם

מימין לשמאל: סגן ראש הממשלה אדיב שאריפוב, פרופ' חבר קליני יבגניה ניקולסקי, פרופ' ביאר וד"ר ויקטור קרצמן, מנתח לב בכיר ברמב"ם. צילום: רמב"ם

צוות המערך הקרדיולוגי ברמב"ם רגיל להתמודד עם מצבי חירום ומקרים דחופים המגיעים אל בית החולים, אך לפני כמה ימים הקריאה לעזרה הגיעה ממקום די מרוחק. כל הדרך מאזרבייג'ן.

ביום שלישי האחרון, אדיב שאריפוב (Abid Sharifov), סגן ראש ממשלת אזרבייג'ן, חש שלא בטוב ונאלץ להתפנות לבית החולים בבאקו. הצוות הרפואי אבחן כי שאריפוב סובל מדופק נמוך מאוד, כתוצאה מהפרעה במערכת ההולכה החשמלית של הלב, מצב מסכן חיים. בהתייעצות עם רופאיו, הוחלט להטיסו בטיסת חירום ישירה מבאקו אל ישראל והוא הועבר במהירות אל רמב"ם, שם המתין לו צוות המערך הקרדיולוגי בבית החולים להמשך בירור וטיפול. הגעתו של שאריפוב לרמב"ם, נעשתה בתיווכו של ד"ר רומן ברק, מנהל המרכז הרפואי חורב, אשר סייע בעבר להבאת פצועים ממדינות ברה"מ לשעבר לבית החולים.

הבדיקות שנעשו ברמב"ם אישרו את החשד הראשוני ובתוך שעות ספורות מרגע הגעתו אל בית החולים החיפאי, הועבר שאריפוב אל חדר הניתוח לצורך השתלת קוצב לב ודפיברילטור המיועדים לטפל בבעיית הקצב ממנה הוא סבל. לאחר מכן אובחנה גם חסימה משמעותית באחד מעורקי הלב של שאריפוב והוא עבר צנתור לטיפול בבעיה. את הניתוחים בצעו פרופ' משנה קליני מחמוד סלימאן, רופא בכיר ביחידה לאלקטרופיזיולוגיה ברמב"ם ופרופ' חבר קליני יבגניה ניקולסקי, רופאה בכירה ביחידה לקרדיולוגיה פולשנית, בפיקוחו של פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב"ם המשמש כרופא פעיל ביחידה לקרדיולוגיה פולשנית בבית החולים.

"ההליכים הרפואיים עברו בשלום והמטופל חש בטוב", סיכם פרופ' מ.ק סלימאן את שאירע, "מדובר בבעיות רפואיות שגרתיות, אך ככל הנראה שמו הטוב של רמב"ם והניסיון נצבר בטיפול בבית החולים במקרים כאלה, הביא את הרופאים בבאקו לקבל את ההחלטה ולהפנות את המטופל אלינו. לאחר שהתאושש הוא הודה לכולנו על הטיפול הטוב שקיבל והזמין אותנו לבקר בעיר מגוריו"

לדבריה של פרופ' ח.ק ניקולסקי, עם שחרורו מבית החולים, שאריפוב צפוי לנהל חיים מלאים: "הוא אמנם יזדקק למעקב של קרדיולוג, אבל אין כרגע שום מגבלה רפואית משמעותית והוא צפוי ליהנות מחיים רגילים ומלאים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות