טיפולי שיניים חינם בניצולי שואה מוגבלים!

המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים הודיע היום, כי החל מאחרי חג הפסח הוא יפעיל ארבע מרפאות ניידות ברפואת שיניים, לטיפול בקשישים ניצולי שואה, המוגבלים בתנועתם/ סיעודיים וכד', ללא עלות!
אודות לתרומה של קרן עזבונות שתרמה את הכסף לפרויקט, המוסד לביטוח לאומי שתרם את הניידות וקק"ל יו"ר קק"ל מר דני עטר ויו"ר ועדת הדירקטוריון בנושא ניצולי שואה, מר משה דבוש, שהחליטו להירתם אף הם לפרויקט באמצעות הארגון לרווחת ניצולי השואה.

"זוהי למעשה הפעם הראשונה, שניצולי שואה יזכו לטיפולי שיניים חינמיים. עד כה לא היה שום גוף בישראל שנתן  טיפולי שיניים בחינם בכלל ובפרט, לא טיפולים בבית הלקוח או בהוסטלים בהם הם שוהים", מסביר ד"ר נתן פורמן, יו"ר המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים.

"המרפאה הניידת מצוידת בכל המכשור הנדרש לטיפולי שיניים, ממש כמו מרפאה נייחת", מוסיף ד"ר פורמן. הצוותים שלנו הכוללים רופאי שיניים מומחים מגיעים לבתי המטופלים, פורסים את כל הציוד הנדרש לטיפולי שיניים מורכבים, והמקום הופך למרפאה לכל דבר ועניין. אחרי חג הפסח יחלו המרפאות הניידות את הפעילות, באזור חיפה והצפון. בשלב הבא יעברו לטפל באזור המרכז והדרום".

ד"ר פורמן ליד אחת הניידות החדשות צילום: יח"צ

ד"ר פורמן ליד אחת הניידות החדשות
צילום: יח"צ

המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים – מ.ל.ה.ר.ש. ומרפאות לטיפול בשיניים ע"ש ד"ר יאורית" הינה עמותה שהיא מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח), אשר הוקמה ע"י חברי ההסתדרות לרפואת שיניים בחיפה בשנות השישים, בשיתוף עיריית חיפה והסוכנות היהודית, לשם מתן שרותי ריפוי שיניים לאוכלוסייה הנזקקת בחיפה.  העמותה מפעילה מרפאות שיניים קהילתיות בחיפה ובאור עקיבא  אשר עובדות  בפיקוח ובשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות. כיום עובדים בעמותה בסה"כ כ- 45 רופאים, סייעות, מדריכים, טכנאים ואנשי מנהלה. צוות הרופאים מורכב מרופאים וותיקים, חדשים, עולים חדשים, יהודים וערבים.

מטרות העמותה הינן מתן שירותי ריפוי שיניים לאוכלוסייה הנזקקת כמו נזקקי שירותי הרווחה, קשישים, עולים חדשים, ניצולי שואה, נכי צה"ל ונכי תאונות, נזקקי סל שיקום הממומנים ע"י משרד הבריאות, מטופלים הנתמכים ע"י קרנות חסויים ועוד.

בנוסף, במכון תוכנית אקדמית עם תכני לימודי המשך לרופאי שיניים, חברי ההסתדרות לרפואת שיניים, עם מגוון תוכניות עשיר וחדשני, עם מיטב המרצים הקיימים .קורס הכנה לבחינות רישוי לתושבים חוזרים עם מתן ציון מגן המוכר ע”י משרד הבריאות ועם אחוזי הצלחה בין הגבוהים בארץ.

בית ספר לשינניות שחלקן ממשיכות גם למסלול של לימודים לתואר ראשון בניהול מערכות בריאות, וקורס סייעות המוכר ע”י משרד הבריאות.

למעוניינים לפנות להזמנת המרפאה הניידת ניתן לפנות ל: 04-8525266

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות