אדוני ראש העיר הצעיר

העולם שייך לצעירים: יו"ר מועצת הנוער העירונית, אוראל ואקנין, החליף ליום את ראש עיריית חיפה, יונה יהב, וחברי מועצת הנוער העירונית החליפו את בכירי העירייה
מועצת העיר ה"חדשה". "הייתה פגישה מעולה שיצאנו ממנה עם מסקנות רבות וחשובות לקידום הנוער החיפאי שישפיעו על רווחת הנוער כבר בקרוב". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

מועצת העיר ה"חדשה". "הייתה פגישה מעולה שיצאנו ממנה עם מסקנות רבות וחשובות לקידום הנוער החיפאי שישפיעו על רווחת הנוער כבר בקרוב". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

בעיריית חיפה התקיים השבוע יום חילופי השלטון המסורתי, במהלכו החליפו חברי מועצת הנוער העירונית את בכירי העירייה וקידמו את פניות והצעות הנוער שנשלחו אליהם מבעוד מועד.

היום נפתח  בטקס החלפת השלטון בו העניק ראש העירייה, יונה יהב, את מפתח העיר לאוראל ואקנין, יושב ראש מועצת הנוער העירונית בשנתיים האחרונות. יהב בירך את ואקנין בפתח הישיבה ואמר: "מהיכרותי איתך אני סומך עליך שתנהיג את העיר בצורה הטובה ביותר".

יהב אמר לבני הנוער, כי התפנה מכל עיסוקיו על מנת להשתתף בישיבה מתוך החשיבות שהוא רואה במעורבות בני הנוער בהנהגת העיר והוסיף, כי הוא בטוח שחברי מועצת הנוער העירונית ייקחו חלק פעיל גם בעתיד בהנהגת העיר והמדינה.

בין בכירי העירייה שהוחלפו; סגנית רה"ע יוליה שטראים הוחלפה על ידי סיו"ר המועצה עידן ונגר, מנכ"ל העירייה גדי מרגלית הוחלף על ידי עמית ואקנין דובר המועצה, דוברי העירייה הוחלפו על ידי טל אלברט ונוגה יטח ועוד בכירים רבים הוחלפו על ידי חברי המועצה.

במהלך היום התלוו נציגי המועצה לבכירי העירייה וניהלו את סדר יומם של הבכירים המוחלפים. חברי המועצה העלו על סדר יומם של הבכירים וקידמו עמם נושאים שונים המעסיקים את הנוער. בין היתר נדנו אירועי תרבות ופנאי, קידום נוער מוחלש, תכנית להתייעלות התחבורה הציבורית בעיר, תכנית לשוויון מגדרי, עידוד ספורט בקרב בני נוער וקידום החינוך הבלתי פורמלי ותנועות וארגוני הנוער בעיר.

ראש העירייה הנכנס אוראל ואקנין, ויונה יהב, קיימו מכירת חמץ לקראת חג הפסח בלשכת ראש העירייה, דנו במצב הנוער בעיר וקידומו בתחומי החינוך, התרבות והרווחה. ואקנין: "הייתה פגישה מעולה שיצאנו ממנה עם מסקנות רבות וחשובות לקידום הנוער החיפאי שישפיעו על רווחת הנוער כבר בקרוב".

בסופו של היום התכנסו בשנית כל הבכירים ומחליפיהם במליאת מועצת העיר, לטקס החזרת מפתח העיר. ואקנין פתח את מליאת מועצת העיר כראש העיר ויסכם את היום שהוא כדבריו: "יום מעשיר שבו הנוער עמד במרכז העניינים של העיר. במהלך כהונתי הקצרה הבנתי את כובד האחריות של התפקיד והפקתי ממנו את המיטב לטובת הנוער בעיר, תחושת השליחות בשירות הציבור משמעותית ומספקת".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך