סוויט 16

קבוצת נערים בני 16 זכו במקום הראשון בהאקתון הטכנולוגי הראשון בחיפה. "נמשיך להרחיב ולפתח את תחום היזמות על מנת להבטיח את הישארותם של הצעירים המוכשרים האלה בחיפה"

זוכי ההאקתון עם הצ'ק. "אנו גאים שלראשונה בחיפה התקיים אירוע יזמות טכנולוגי ארצי אשר ממקם את חיפה כעיר מובילה בתחום הסטארט־אפים בישראל ובצפון"

זוכי ההאקתון עם הצ'ק. "אנו גאים שלראשונה בחיפה התקיים אירוע יזמות טכנולוגי ארצי אשר ממקם את חיפה כעיר מובילה בתחום הסטארט־אפים בישראל ובצפון"

פרס כספי בסך 10,000 שקלים מתנת חברת מייקרוסופט, הוענק לקבוצת יזמים צעירים בני 16 אשר גברו על 19 מיזמים אחרים בהאקטון הטכנולוגי הראשון שהתקיים בהאב החיפאי IN VENT. האקטון יוזמת רשות הצעירים בעיריית חיפה בשיתוף אינטל, מיקרוסופט ומכללת תילתן התקיים בסוף השבוע האחרון בהשתתפות כ־100 יזמים מכל רחבי הארץ שנבחרו מתוך למעלה מ – 250 יזמים מכל רחבי הארץ שהגישו מועמדות.

חברי הקבוצה: יותם סלמון, שי קמחי, אור נבון, רון פופוב וקורן סנגיר תלמידי כיתות י"א בבית ספר רוגוזין בקריית אתא פיתחו מערכת  חדשנים בשם  Eyeper המיועדת לנכים משותקים בכיסאות גלגלים. המערכת מאפשרת לבעלי המוגבלויות להפעיל את כל המכשירים החשמליים בבית באמצעות תנועות עיניים בלבד.

המיזם זכה לאחר שלב השיפוט שכלל 4 מנכ"לים של חברות הון סיכון מהגדולות בישראל שהגיעו לחיפה: חיים סדגר,  Sequoia Capital, ג'וני סאקס, F2 Capital, יניב גולן, Lool ventures וניב קורח, Eva Ventures.

לתחרות נרשמו 250 אנשי חומרה, תוכנה ומעצבים. מתוכם התקבלו 100 יזמים שהתבקשו לפתח תוך 3 ימים מיזם שיהפוך את העולם למקום טוב יותר. עם תחילת ההאקתון, הציגו המשתתפים את רעיונותיהם ל"עולם טוב יותר", הרכיבו 20 צוותים שמנו 3-5 יזמים שהתחברו באירוע לפיתוח המיזמים. בתום שלושת ימי התחרות התקיים שלב השיפוט ובו הוכרזו הזוכים במיזמים הבולטים.

הפרס למקום השני הוענק בחסות אינטל לחברי צוות המיזם Green Sence  אשר פיתחו מערכת זולה ופשוטה לזיהוי מהיר של שריפות עוד בשלב הצתת הגפרור הראשון. חברי הצוות הם עמיחי שר, גיא שר, ערן ניסים, דורון גור, אנשי טכנולוגיה שעובדים ב"רפאל" ומקדישים את הזמן הפנוי שלהם לפיתוח מיזמים. אליהם הצטרפה אלונה גרייסר, סטודנטית לעיצוב ממכללת תלתן.

מהמיזמים הנוספים שהוצגו במסגרת האקתון היו מערכת לזיהוי תאונות דרכים ודיווח לרשויות, מערכת רפואית המזהה התפתחות סרטן מסוג לימפומה, בקבוק לתינוק המדמה תחושת שד אמי ואפליקציה גלובלית לשיתוף צרכים של אנשים המבקשים לסייע לאנשים אחרים בכל תחומי החיים.

האקתון התקיים לרגל ציון שנה לפתחתו של האב החיפאי הראשון ין ונט המיועד ליזמים טכנולוגיים וחברתיים בשלב הפרה-סיד [משלב הרעיון עד פיתוח המוצר] והסיד [גיוס ההון הראשוני לפיתוח הצור]. המתחם נפתח בעיר התחתית של חיפה ביוזמת רשות הצעירים של עיריית חיפה המקדמת את תחום היזמות והסטרטאפים בעיר. במתחם יושבות כיום למעלה מ־30 חברות סטארטאף בשלבים שונים של גיוס ההון הראשוני. האב מציע מגוון רחב של אירועים מקצועיים מפגשים עם בכירי המשקיעים הישראלים , מיטאפים, מנטורים בתחומים שונים ושעות יעוץ עם בכירים בתעשייה הישראלית.

ראש העירייה, יונה יהב, מסר: "אנו גאים שלראשונה בחיפה התקיים אירוע יזמות טכנולוגי ארצי אשר ממקם את חיפה כעיר מובילה בתחום הסטארט־אפים בישראל ובצפון. נמשיך להרחיב ולפתח את תחום היזמות על מנת להבטיח את הישארותם של הצעירים המוכשרים האלה בחיפה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה