רכישת רכב – טיפים חשובים

חושבים לרכוש רכב חדש? מתלבטים להזמין רכב חדש ממוסך או לקנות רכב מיד שניה? בכתבה זו תמצאו את כל האפשרויות לרכישת רכב וטיפים חשובים איך לקנות רכב בצורה בטוחה ובלי יותר מידי כאבי ראש.

 

ראשית, נבדוק אילו אופציות לרכישת רכב זמינות עבור הקונה הממוצע:

1.      הזמנת רכב חדש עם 0 קילומטראז' מהיבואן רשמי

2.      רכישת רכב חדש מליסינג

3.      רכישת רכב יד 2 מחברת ליסינג שעוסקת בהשכרת ומכירת רכבים

4.      רכישת רכב משומש מאדם פרטי

הזמנת רכב חדש היא האופציה הכי נוחה אבל הכי יקרה. כולם חולמים על אוטו חדש ועל דגם וצבע מסוימים אבל לא לכולם יש את הממון לאופציה זו. מצד שני אתם יכולים להיות בטוחים שיש לכם אחריות ולרכב לא דרושים טיפולים או תיקונים טרם הקניה. מעבר לכך בדגמים חדשים קיימות הרבה תוספות שלא תוכלו למצוא בדגמים מיד שניה.

רכישת רכב חדש מחברת ליסינג לא שונה באופן משמעותי מהאפשרות הראשונה, רק שימו לב שאם אתם קונים רכב מחברת ליסינג,  חשוב שברישיון רכב יהיה רשום יד 02. זאת אומרת שאם תחליטו למכור את הרכב בעתיד, מי שיקנה אותו יהיה כבר יד 03. היתרון בקניה מחברת ליסינג זה האפשרות של פריסת תשלומים חודשיים והחלפת הרכב לרכב חדש בתום תקופה 3 שנים בדרך כלל.

 

rechev

 

מה החיסרון בקניית רכב חדש? רכב חדש מאבד מערכו בין 10% ל-20% בשנה ואחרי 3-5 שנים הרכב שלכם יהיה שווה בערך ב 50% פחות מהמחיר בו הוא נרכש לראשונה. לא כולם מוכנים לספוג ירידת מחיר כה גדולה ומחליטים לקנות רכב משומש.

ניתן לרכוש רכב יד שניה מחברת ליסינג ואף יתכן שהמחירים יהיו נמוכים משמעותית מהשוק. בעבר, אנשים חששו לקנות רכב משומש מחברות ליסינג כי חששו שמדובר ברכב "שחוט". היום רכישת רכב מחברת ליסינג או חברה להשכרת רכבים נחשבת לפופולארית ביותר ונפוצה מאחר וידוע שאותן חברות מטפלות ברכבים לפי תקנון היצרן, כל הטיפולים מתבצעים במוסכים מורשים ואף מקבלים אחריות על הרכב. יותר מזה, במקרה של תקלה יש לכם לאן לפנות. בנוסף, אתם לא חייבים לשלם את כל הסכום כמו בקניה מאדם פרטי מאחר וישנה אפשרות לפרוס את התשלום לתקופה ארוכה.

האפשרות האחרונה היא רכישת רכב יש שניה מאדם פרטי. אם אתם לא מבינים ברכבים, חשוב מאוד להיזהר ולבדוק בדיוק את כול הנתונים של הרכב ואת המחיר שלו על פי המחירון. לא תמיד ניתן לדעת אם טיפלו ברכב כמו צריך ואם הרכב עבר תאונה, לכן חובה לבצע בדיקה במוסך שאתם יכולים לסמוך עלו.

חשוב גם לבדוק האם המוכר הוא גם הבעלים הרשום של הרכב. קניית רכב מאדם פרטי יכולה להיות מאוד משתלמת אך היא דורשת זמן וידע וכמובן שעלינו לשלם את מלוא הסכום בניגוד לחברות ליסינג שנותנות את האפשרות של מימון ופריסות תשלומים.

סיכום

לא משנה איזה אפשרות של מכירת רכב אתם בוחרים, אל תשכחו לעשות סקר שוק ותבדקו את המחירים. לעתים עדיף לקנות רכב בסוף שנה כי יש מבצעים במיוחד לרכבים חדשים. בעת קניית


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות