3 דברים שחייבים לעשות מיד כשנגמר פסח

חול המועד פסח מביא איתו שורה ארוכה של אירועים מיוחדים, אבל בסוף תצטרכו לחזור לשגרה. הדרך הנכונה לעשות זאת עוברת במימונה, בחגיגות עם אלכוהול וכמובן בדיאטה. קבלו את המדריך המלא

חול המועד פסח מייצג תקופה מיוחדת שמתאפיינת בהרבה אירועים משפחתיים וחברתיים. מלבד החופש בבתי הספר, גם במקומות העבודה יש תחושה קלילה יותר ורוב השכירים מקבלים אפשרות לצאת לחופשה מרוכזת כדי לבלות עם המשפחה והילדים. במקביל, בחול המועד פסח נדרשות כמובן התאמות מסוימות מבחינת אוכל ושתייה. התאמות אלו משנות לחלוטין את השגרה בפסח ולפעמים אנחנו שוכחים שכמו כל דבר טוב, גם זה נגמר בסוף.

אז איך חוזרים לשגרה בצורה נכונה ומה חייבים לעשות מיד אחרי החג השני? הנה 3 הצעות בסיסיות:

1. להתארח במימונה

המימונה היא כבר מזמן לא חג שמזוהה רק עם יוצאי צפון-מערב אפריקה ויהדות מרוקו. אחד האירועים הכי מרגשים בלוח השנה העברי ייחגג הפעם בערב של ה-17 באפריל, ויאפשר לכם לטעום מופלטות ועוד הרבה מאכלים מתוקים.

השנה זו ההזדמנות שלכם להחליט אם לערוך את המימונה בבית או למצוא מישהו להתארח אצלו. הכל תלוי במעגל החברים שלכם ובשאלה עד כמה תהיו מוכנים להשקיע. אפשרות נוספת היא למצוא מימונה במרחב הציבורי שנערכת על ידי העירייה ולצאת מהבית עם הילדים והמשפחה. בכל מקרה, מדובר בחגיגה שאסור לפספס אם רוצים לסיים את חול המועד פסח כמו שצריך.

sha

 

2. לחגוג עם אלכוהול

שומרי כשרות נאלצים להתמודד עם מגבלות רבות בשתיית אלכוהול במהלך פסח. כתוצאה מכך, אחד הדברים הראשונים שכדאי לעשות אחרי שנגמר חול המועד הוא כמובן לשתות בירה או וויסקי. אפשר לשלב את חגיגת האלכוהול עם המימונה מהסעיף הקודם, או לחכות ליום חמישי של אותו שבוע כדי לקבל בברכה את השבת.

 

מומלץ כבר עכשיו  להזמין ג'וני ווקר באינטרנט במחירים מוזלים, כדי לחסוך את העמידה בתורים של אחרי החג. רצוי גם להתעניין במשקאות אלכוהול חדשים שאינם כשרים לפסח או לרענן את מלאי הערק שככל הנראה יסתיים עוד לפני ערב החג השני.

3. דיאטה

האתגר הכי גדול בין פסח ליום העצמאות הוא לחזור למשקל גוף תקין. כדאי להתחיל דיאטה מיד אחרי חול המועד, להיערך לשינויי מזג האוויר ולקיץ ולהרגיש טוב יותר. לא משנה אם אכלתם מצות או מצאתם תחליפים אחרים, סביר להניח שעליתם לפחות 2-3 ק"ג בגלל כל ארוחות החג.

נסו לחזור לשגרה יחד עם פעילות גופנית והחליפו משקאות מתוקים ועתירי קלוריות במים. אכלו הרבה פירות וירקות כדי להמריץ את חילוף החומרים ובחרו פעילות ספורטיבית שחביבה עליכם. בתקופה הקרובה גם מזג האוויר נחשב אידיאלי לפעילות מחוץ לבית, אז תוכלו לצאת לריצה והליכה או למצוא מגרש למשחקים עם החברים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות