לכל שם יש נר

ערב יום השואה: עיריית קרית מוצקין תחלק כ-1500 נרות נשמה אישיים עם שמות הנספים במסגרת מיזם "לכל שם יש נר"

 

בעמדות החלוקה יעמדו תלמידי בתי ספר העיר, אשר עברו הדרכה במרכז משמעו"ת על חשיבות ההנצחה

לקראת ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ב-23.4.17, קריית מוצקין תאפשר חלוקה של נרות נשמה ברחובות בעלי זיקה לשואה. העיר נרתמה לקידום מסורת לאומית חדשה בשיתוף מרכז משמעו"ת ועמותת "שם ונר" להנצחת השואה, שלפיה בכל בית בישראל יודלק נר נשמה אישי בערב יום השואה.
בעמדות החלוקה יעמדו תלמידי בתי ספר העיר, אשר עברו הדרכה במרכז משמעו"ת על חשיבות ההנצחה. בד בבד, יוכלו תושבי קריית מוצקין למלא בטופס אלקטרוני באתר האינטרנט של העירייה פרטים של נספים קרובי משפחתם, כך שבשנה הבאה תוכל העירייה לחלק נרות נשמה עם שמותיהם.
כמו כן, יחולקו נרות נשמה לפני תחילתו של טקס יום השואה בגן גולדה, תוך דברי הסבר של תלמידים נציגי התוכנית "נוער למען זיכרון השואה" מטעם מנהל חברה ונוער במשרד החינוך ומרכז משמעו"ת .
החלוקה בערים מרכזיות ברחבי הארץ (ובהן גם תל אביב, חיפה וירושלים) תאפשר לכלל האזרחים להצטרף למסורת על ידי לקיחת נר אישי הביתה, שאותו ידליקו בערב יום השואה עם המשפחה. בקריית מוצקין יחולקו הנרות ברחובות חנה סנש, יאנוש קורצ'אק, מרדכי אנילביץ' ומורדי הגטאות.
למי שלא יוכל להגיע לרחובות לפני ערב יום השואה, ישנה אפשרות להיכנס לאתר האינטרנט של "שם ונר" ולהדפיס תווית שנושאת את שמו ופרטיו של קורבן מתוך מאגר השמות הקיים באתר העמותה או ליצור תווית באופן עצמאי עם פרטי קרוב משפחה או אדם בעל משמעות אישית.
ראש העירייה, חיים צורי, ומייסדת עמותת "שם ונר", אליישה יעקבי, מסרו: "חלוקת הנרות נועדה לשתף את תושבי העיר והעוברים ושבים ברחובות ובפארקים באופן אקטיבי במסורת לאומית מתהווה של הדלקת נר נשמה להנצחה אישית של אדם שנספה בשואה. ההתמקדות בפרט ובחייו מאפשרת חיבור אישי לנושא מאד מורכב וקשה להבנה, ובדרך זו להנחיל את הזיכרון גם לדור הצעיר ולדורות הבאים. כך שביום שלא יהיו עוד ניצולים לספר את סיפורם, תהיה מסורת של הדלקת נר שתבטיח את זיכרון השואה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בקרית מוצקין
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209