הדיקור העביר את הטיקים

בן 15 מנהרייה סבל במשך חודשיים מטיקים בלתי פוסקים בגופו בעקבות תרופות שנטל. בזכות טיפול במרפאת מכבי טבעי על ידי דיקור סיני תופעות הלוואי נעלמו לחלוטין
 

"גם בעלי היה סקפטי לגבי הטיפול בדיקור סיני והוא עד עכשיו מופתע מהתוצאה". צילום: אילוסטרציה

א' בן ה-15 אובחן בהפרעות של קשב וריכוז כבר מגיל צעיר. במשך השנים הוא נהג ליטול כדורים במרשם לצורך טיפול בבעיה. לאחר שניסה מספר סוגים שונים של כדורים, בין היתר ריטלין ורלקסין, הטיפול לא השפיע כרצוי והוא החל ליטול בהמלצת רופא, כדור מסוג אחר. לאחר זמן מה, השפעת הכדור גרמה לא' לתופעות לוואי ביניהן טיקים באף. ד', אימו של הילד מספרת כי במשך חודשיים בנה סבל מהטיקים שגרמו לו למשיכה מהאף באופן בלתי פוסק. "היינו יושבים ביחד בסלון ובני היה כל הזמן עסוק בבעיה הזאת ולא הפסיק למשוך אויר מהאף. העניין כבר החל להיות בעייתי כשגם חבריו התחילו להעיר לו על כך". לאחר המלצה מחברים קרובים, ד' פנתה למרפאת מכבי טבעי בנהריה שבעיר מגוריה ושם היא ביקשה לבדוק את פשר העניין.

שם היא פגשה את רון האס (36), מטפל במכבי טבעי המתמחה בדיקור סיני מזה 8 שנים.

"פגשתי את א' וישר הבחנתי שהוא סובל מטיקים. לתופעה הזאת ישנם תופעות לוואי רבות המלוות בעוויתות, מצמוצים, עיניים קופצות ואף מושך" לדבריו של רון, לפי הרפואה הסינית, ישנו בגוף האדם רוח פנימית וכאשר משהו לא שקט בגוף זה מוביל לתופעות לוואי. לצורך העניין הוא מסביר כי אצל ילדים התופעה נפוצה יותר מכיוון שאלו נפתחים פחות מבחינה רגשית ולכן האנרגיות שלהם כלואות בתוך עצמם. לשם כך הטיפול שעבר א' היה נקודות דיקור-נקודות שמוציאות רוח ומרגיעות את הנפש באמצעות מחטים.

רון האס, מטפל במכבי טבעי המתמחה בדיקור סיני מזה 8 שנים. צילום: מכבי

לאחר מספר טיפולים באמצעות דיקור סיני הטיקים באף החלו להעלם. אלא שבמקום להפסק לחלוטין, הטיקים עברו לכף רגלושל המטופל. "זה טבעי שטיקים יכולים לנדוד ממקום למקום בגוף" מסביר רון. אם כאשר הטיקים שהיו באף גרמו למשיכה בלתי פוסקת, כשהם עברו לרגלו א' הוא התחיל לעצור את הליכתו מדי פעם ודחף את כף רגלו כלפי חוץ. ד' חזרה  אל רון בכדי לטפל שוב בבעיה ואכן לאחר המשך טיפול, לאחר מספר ימים גם הטיקים ברגל נעלמו.

ד' אימו של א' הייתה נרגשת מהתוצאה הסופית שכן מספר רופאים ומרשמים של כדורים לא פתרו את הבעיה שהצליח רון לפתור. "אני חייבת להגיד שגם בעלי היה סקפטי לגבי הטיפול בדיקור סיני והוא עד עכשיו מופתע מהתוצאה. הטיקים של בני הפריעו לילד שלי ולסובבים אותו ובזכות טיפול מסור של רון הבעיה נעלמה. בשבילי הוא כמו מלאך שבא לעזור. בטיפול מסור ומקצועי כזה לא נתקלתי בעבר".

"אני חושב שהמקרה הזה מוכיח עד כמה לרפואה הסינית יש מקום רחב לצידה של הרפואה הקונבנציונלית. במקום ליטול כדורים פסיכיאטריים אפשר להעניק טיפול בדיקור הסיני שמוכיח את עצמו. אנחנו לא עושים קסמים, אנחנו רק עוזרים לגוף האדם לעזור לעצמו", סיכם רון.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות