ואלה הם השמות הגדולים שזכו בפרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ונוער!

מעל למאה אלף מבקרים ביקרו בפסטיבל ובהצגות הנבחרות- "הגשם של סבא אהרון" גרף שלושה פרסים חשובים ודליק ווילניץ זכה בפרס מפעל חיים.
סיום הפסטיבל. קסוס, ויינגרטן ובן צבי. אלבום פרטי

הזוכה הגדולה. הגשם של סבא אהרון. אלבום פרטי

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ונוער הסתיים ואלו הם הזוכים: פרס מפעל חיים הוענק בטקס לדליק ווליניץ על פעילותו ותרומתו רבת השנים לעולם הילדים והנוער. בטקס שנערך הערב הוכרזו הזוכים של "פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ונוער" לשנת 2017. הפסטיבל ,שמתקיים זו השנה ה-27, הפך לאורך השנים לחותמת של איכות בתחום תיאטרון הילדים ולאחד האירועים המרגשים והמעשירים עבור הורים וילדים.

במקום הראשון בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר לילדים זכתה ההצגה "הגשם של סבא אהרון" על שפה בימתית יצירתית, מלאת מעוף, מינימליסטית ומתפתחת כאחד. "כל האלמנטים שיוצרים את ההצגה, מוסיקה, תאורה, עיצוב חלל ודמויות השתלבו יחד לכדי שפה בימתית מעוררת", נכתב בנימוקי השופטים. "שלישיית השחקנים מלאת חדוות יצירה ועשייה בעבודת משחק מלאת פרטים ודקויות". "הגשם של סבא אהרון" בעיבודה ובבימויה של מור פרנק לספרו של מאיר שלו, מספר על שלושה סבאים בשנת בצורת שיוצאים לחפש את הגשם האבוד, ומגלים שאם משלבים דמיון וחברות טובה ו..פרות וארנבות – אפשר להוריד גשם!

בנוסף לפסלון, קיבלו הזוכים בקטגוריות הצגת הילדים הטובה ביותר פרס כספי מתנת קרן תרבות חיפה בסך 10,000 ₪, ובשאר הקטגוריות בפרס כספי בסך 1,500 ₪

כ-80 אלף איש פקדו עד כה, בתום היום השני לפסטיבל הצגות הילדים והנוער, את העיר חיפה, ונהנו משפע הצגות המקור, מהצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב נבחרים שלוקטו מכל העולם.

שמונה מחזות של יוצרים צעירים נבחרו על ידי הועדה האומנותית של הפסטיבל שמנתה את איציק ויינגרטן– המנהל האומנותי של הפסטיבל יחד עם פרידה שוהםיעל טל ויואב בר לב. מחזות אלו עובדו להצגות מקור והתחרו על פרס הצגת הילדים הטובה ביותר. ששה עשר מופעי רחוב מכל העולם נבחרו ע"י המנהלים האומנותיים של תיאטרון הרחוב, ינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל, והתחרו על תואר מופע הרחוב הטוב ביותר.

חברי ועדת השופטים של הצגות המקור: ירון אדלשטיין, שרי בן נון, דליה פן הלר, אלדד לידור וקרן צור

חברי ועדת השופטים של הצגות תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח: רולנדה שגרן, אברהם דנא ויואב ברטל.

זו השנה השנייה בה משלב התיאטרון בפסטיבל הילדים גם קטגורית נוער, פרי יוזמתם של מנכ"לית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי, בשיתוף עם מנהל אגף התרבות של עירית חיפה מר אורי בלום לשילוב הצגות נוער בפסטיבל. רובי קסוס, הבמאי והכותב של מחזה הנוער "זיתים", זכה לתעודת הוקרה על מונודרמה מלאת אהבה וחמלה, והבמאי והכותב תום וולניץ זכה גם הוא לתעודת הוקרה על "סמיילבורגר", מחזה המתאר את חייהם של צעירים הנלחמים על זכויותיהם בעולם קשה ומנצל.

במסגרת הטקס הוענק פרס מפעל חיים לדליק וולניץ, שמשחק בהצגה של בנו "סמיילבורגר", על פעילותו החשובה ורבת השנים עם ילדים ונוער ולמענם בטלוויזיה, ברדיו ובתיאטרון.

רשימת הזוכים המלאה:

תיאטרון רחוב

 • פרס המופע הטוב ביותר בתיאטרון רחוב באוויר הפתוח הוענק לשני מופעי רחוב:

טרמפ לחופש – שפה אקרובטית דרמטית וביצוע מושלם שעונה על כל הקריטריונים של תיאטרון רחוב במיטבו.

דמיין לך – על הדיאלוג המבריק עם הקהל ועל וירטואוזויות משחקית

 • פרס ציון לשבח למופע תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח– "דרך הגב"

הצגות מקור

 • פרס הצגת הילדים הטובה ביותר – "הגשם של סבא אהרון"
 • פרס הבימוי – "מעבר להרים" –שי פיטובסקי
 • פרס המחזה  -"דודה לאה – מאת שומיש"- שוהם סמיט
 • פרס השחקנית – "דודה לאה – מאת שומיש" – רינת מטטוב
 • פרס השחקן –  "דודה לאה – מאת שומיש" –עומר פרלמן שטריקס
 • פרס המוסיקה– "הגשם של סבא אהרון" – בצלאל בורוכוב ורועי ירקוני
 • פרס התלבושות – "מעבר להרים" –ניב מנור
 • פרס התפאורה – "הגשם של סבא אהרון" –רינת קיש ומעיין רזניק
 • פרס עיצוב בובות– "מולו וצגאי" – מוריה בן אבות
 • פרס התאורה – "מולו וצגאי" – איתמר הורי
 • ציון לשבח:

"דודה לאה – מאת שומיש" – תומר סאלם

"סימני דרך" – כרמל נצר

"מעבר להרים" – אנסמבל תיאטרון אלעד

 • אות הוקרה:

סימני דרך – אופיר צוויבל

החבר הכי טוב שלי – יניב סויסה

החבר הכי טוב שלי – דני לשמן

הפסטיבל בהפקת תיאטרון חיפה בניהולה של מנכל"ית תיאטרון חיפה, ניצה בן צבי, מנהלו האמנותי של תיאטרון חיפה, משה נאור, המנהל האומנותי של הפסטיבל איציק ויינגרטן, המנהלים האמנותיים של תיאטרון הרחוב באוויר הפתוח ינון צפריר ואבי גיבסון בר-אל, ובתמיכת עיריית חיפה, משרד התרבות, משרד התיירות ומפעל הפיס.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה