צועדות בשביל הבריאות

בריא, זמין והכי חשוב – בחינם. נשות עוספיה מקדמות את בריאותן בקבוצת הליכה שמפעילה "כללית"
הפעילות נערכת ללא כל תשלום מצד המשתתפות ופתוחה לכולן, גם למי שאינה בכללית. צילום: דוברות כללית

החודש החלה לפעול קבוצת הליכה בעוספיא, בהנחיית מאמנת כושר מטעם כללית. הקבוצה יוצאת מידי יום שישי בשבע בבוקר ממרפאת כללית בעוספיה וצועדת משך קרוב לשעה במסלול הליכה קבוע, הכולל גם מסלול בטבע. בקבוצה צועדות 15- 20 תושבות עוספייה, מרביתן מבוטחות כללית, בהנחייתה של מאמנת הכושר ליבנת ליברסקו. בתום ההליכה מקבלות המשתתפות טיפים ותרגילים מהמאמנת שמגיעה מטעם כללית, כתרומה לבריאות הקהילה. הפעילות נערכת ללא כל תשלום מצד המשתתפות ופתוחה לכולן, גם למי שאינה בכללית. בנוסף, הועברה למשתתפות לפני תחילת הצעידה הדרכה שנערכה במרפאה על ידי ד"ר מוחמד נג'מי, מקדם הבריאות של כללית במחוז חיפה וג"מ במגזר הערבי, בנושא אורח חיים בריא.

ארגון הקבוצה רוכז בהצלחה על ידי חרופי ריחאב – מנהלת הסיעוד במרפאה וסחר מנצור המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרפאה. שתיהן לוקחות חלק בפעילות ומלוות את הצועדות מידי שבוע.

בכללית מסבירים שצעידה היא פעילות גופנית בריאה המתאימה כמעט לכל גוף ומצב. יתרונה בכך שהיא זמינה, אינה מצריכה הוצאה כספית מצד המשתתפים ויש לה תרומה רבה לבריאות הגופנית והנפשית של העוסקים בהם בהתמדה. מעבר לשיפור הרבה מעבר לשיפור מדדי הבריאות היא תורמת גם ברמה הרגשית לשיפור מצב הרוח ואף מסייעת בשיפור התפקוד המיני.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות