מזרנים: כי הדרך לשינה טובה ובריאה מתחילה כאן

שינה היא פעילות פיזיולוגית מורכבת וחיונית לשלל תפקודים של הגוף. מי שרוצה לשפר את איכות החיים צריך לבדוק היטב על איזה מזרון הוא ישן, ויש כמה טיפים שכדאי לאמץ כדי לבחור אותו בצורה נכונה. קבלו את המדריך המלא

הגוף זקוק לשינה כדי לתפקד בצורה תקינה. שינה היא התנהגות פיזיולוגית מורכבת ובלתי אפשרי לסגל חסך שינה. אדם בוגר זקוק ל-8 שעות שינה בלילה וקיים קשר ברור בין שעות שיא של התרחשות תאונות ומקרי רשלנות רפואית לבין שעות המוגדרות כ"שעות שינה". מעבר לכך, כיום כבר ידוע שחומרים ממריצים מהווים רק פתרון זמני לבעיית עייפות. ההשפעה שלהם חולפת במהרה, הגוף מסתגל אליהם והשימוש בהם לאורך זמן עלול לגרום תופעות לוואי בלתי רצויות.

המורכבות של השינה נובעת מכך שמדובר במצב שאינו רציף ואחיד. במשך השינה יש מחזוריות של ארבעה שלבים, כאשר ההבדלים ביניהם ניתנים לזיהוי ברור בגלי מוח אופייניים. השלב הראשון הוא של שינה קלה או נמנום והוא נמשך 5-10 דקות, השלב השני הוא של שינה עמוקה שבו מבלה אדם בוגר 40%-50% מזמן השינה שלו והשלב השלישי הוא של שינה עמוקה. השלב הרביעי והאחרון הוא של שנת חלום בו מתרחשות תנועות עיניים מבוקרות והשרירים עוברים למצב שיתוקי.

למה צריך לישון טוב?

שינה מהווה שלב חשוב בהתפתחות והיא משפיעה עלינו במישור התפקודי והשכלי. היא עוזרת לשמור על מערכות הגוף ואחראית על המלחמה הטבעית נגד זיהומים ומחלות. מי שלא ישן טוב בלילה הופך להיות עצבני ופחות מרוכז. היעדר שעות שינה מזוהה עם ירידה משמעותית בתפקוד ואפילו במראה החיצוני.

מנגד, יש אנשים שמתמודדים עם הפרעות שינה. נדודי שינה היא הפרעת השינה השכיחה ביותר באוכלוסייה הכללית והיא מטרידה גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. נדודי שינה מתבטאים בקושי להירדם, בקושי לשמור על השינה וביקיצת בוקר מוקדמת.

לעומת זאת, הפרעת שינה מסוג הפסקות נשימה שכיחה בעיקר בגברים. אנשים שסובלים מהפסקות נשימה נמצאים בסיכון גבוה להיות מעורבים בתאונת דרכים, הם חווים עלייה בתחלואה לבבית ולעיתים סובלים מהפרעות בזקפה ובתפקוד המיני.

סוגי מזרנים שכדאי להכיר

הדרך המהירה והמוכחת לשפר את איכות השינה היא פשוט להשקיע במזרון איכותי. כדאי להחליף  מזרנים אחת ל-10-15 שנים לפחות ולשים לב להבדלים בין הדגמים השונים. דגמי עמינח למשל מציעים מגוון מיטות מרופדות ונוחות במיוחד עם מערכת מיוחדת לתמיכה אורטופדית בגב התחתון והעליון, בעוד מזרוני סרטה נתפרים בעבודת יד ומיוצרים מחומרים טבעיים בלבד כדי להבטיח חווית שינה נוחה במיוחד.

לצדם יש לציין את מזרני ויסקו ג'ל שמתאימים את עצמם לתנוחת הגוף ואת המזרן הקפיצי הקלאסי שמיועד לבעלי משקל עודף. כל אלו הם מזרנים שאחראיים על איכות החיים ועל בריאותנו.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות