"עשי זאת בעצמך" במתנ"ס ליאו באק

החודש יצאה לדרך במתנ"ס ליאו באק סדנה המיועדת לנשים תושבות שכונות מערב חיפה המגדלות ילדיהן באופן עצמאי – המיזם "עשי זאת בעצמך" מיועד להקניית מיומנויות תחזוקת בית ורכב, ובכלל זה אינסטלציה שימוש בארגז כלים לעבודות נגרות שיגרתיות, להכרת הרכב והטיפול השיגרתי.
 

במהלך הסדנה לומדות הנשים המשתתפות התקנת מדפים קדיחה, תיקוני חשמל, אינסטלציה וצביעה. כמו כן למדו על תכולת ארגז כלי העבודה ושימושיו, וזכו גם לסדנת רכב המאפשרת תיקונים הכרחיים כגון החלפת גלגל ועוד. את ערכות כלי העבודה, קבלו האמהות לביתן על מנת שתוכלנה להמשיך וליישם את אשר תלמדנה הודות לגב' ביאטריס רוזן כץ- יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ולשיוויון מגדרי אשר גייסה משאבים לרכישת המכשור.

את הפרויקט שזכה להצלחה רבה את הפרוייקט הובילה לירון נוה ראש תחום הגיל הרך הקהילה והמשפחה, פיתחה והוציאה לפועל ורוניקה גוייכמן, סטודנטית להשלמות לתואר שני בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה כחלק מהכשרתה המעשית במתנ"ס ליאו באק.

צילום: ליאו באק

בסדנא השתתפו 12 אמהות עצמאיות משכונות מערב חיפה. הפניית האמהות נעשתה ע"י גורמים רבים במערב חיפה.

את הסדנא הנחה דקל להט – מנהל מיזם "ליגת האלופות", בהתנדבות, וכל הכלים והחומרים לסדנא גוייסו בתרומה – כספית, או בשווי כסף ע"י ספקים, חנויות, חברות, אנשים פרטיים ועוד. במקביל לפעילות במפגשי הסדנא, ניתן מענה לילדי האמהות, ע"י צוות "בית לגדול טוב", בשיתוף תלמידי מעורבות חברתית מהחטיבה העליונה של מרכז חינוך ליאו באק וסטודנטים ממנהיגות חברתית אוניברסיטת חיפה. לירון נוה: "כהמשך ישיר לסדנא, תישקל אפשרות של מנטורינג בבית, במשימות ספציפיות של תחזוקת הבית לבחירת האמהות, ע"י מנחה הסדנא ואנשי מקצוע נוספים מהתחום שהתנדבו גם הם. האמהות מביעות עניין רב והסדנה זוכה להצלחה מלאה.

החשיבה על פיתוח הסדנה והמשך הפעילות הנשית נעשית בשיתוף פעולה מלא עם קהילת הנשים  סדנא זו הינה  תחילתה של דרך של היכרות ועשייה משותפת, עם ולמען קהילת האמהות העצמאיות בשכונות מערב חיפה. פתיחתה במתנ"ס היא תוצר של רצון וצורך שהושמע ע"י האמהות, והשאיפה הינה להקים בעקבותיה פרוייקטים נוספים, תוך שותפות אמיתית עם האמהות מהסדנא ואמהות נוספות מהקהילה.

יואב יגול מנהל מתנס ליאו באק: "חשוב לנו מאד במתנס ליאו באק להדגיש כי מעבר לעזרה המעשית המיידית הסדנה עוזרת בגיבוש קבוצת הנשים וביצירת תחושה של סולידריות בקהילת הנשים ובקהילה הסובבת כולה".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך