הכל בגלל אפס אחד

בגלל אפס אחד שנוסף לסכום הכתובה מהומה גדולה בבית הדין הרבני. מי רשם את הסכום הגבוה בכתובה? האם החתן היה שתוי באותו הזמן ומה משמעותה של הכתובה
בית הדין הרבני יצטרך אולי למנות חוקר מיוחד כדי לפתור את התעלומה שממנה עולה השאלה המרכזית: האם הבעל היה שתוי כשחתם על הכתובה. האם צודק הבעל בטענתו שהתחייב בכתובה על סכום של 500 אלף שקלים, בעוד מישהו אחר ניצל את מצבו והוסיף אפס לסכום שהפך לך-5 מיליון שקלים.

"הסוגיה הזו חייבת לקבל פתרון חד משמעי", הודיע  אב בית הדין בדיון הראשון והבהיר כי לדיון הבא ידרוש הוכחות: "מצדי תביאו חוקרים שיחזקו את טענתכם שהחתן היה שתוי… כרגע הכתובה היא הסכם מחייב" הטיח הדיין בבעל ההמום.

מדובר בבני זוג צעירים, שנישאו לפני קצת למעלה משנה. לימים עלו חייהם של בני הזוג על שרטון, בין היתר בגלל שהאישה טוענת כי בעלה נוהג לשתות יותר מדי כהגדרתה ולכן היא מבקשת להתגרש ממנו.

הבעל, באמצעות עורכת הדין שרין סולן, ביקש להגיע לסיכום עם רעייתו הצעירה ממנו בעשר שנים על פרידה. הוא הבטיח לתת לה את כתובתה ואז שלפה האישה את הכתובה עליה התנוסס סכום המדהים של 5 מיליון ₪.

"מישהו הוסיף אפס ליד ה-500,000 ₪ שגם אותם לא התכוונתי לרשום", הסביר הבעל ההמום לעו"ד סולן שטוענת כי משפחתה של הכלה, ניצלה את העובדה שהבעל היה שתוי בזמן שמילא את הכתובה ואביה של הכלה הוא שרשם את סכום הכסף.

כאמור, בכתובה מתחייב הבעל שאם יגרש את אשתו בגט פיטורין הוא ישלם לה את הסכום הנקוב בשל 5 מיליון שקלים. הכתובה היא מסמך משפטי המעיד על התחייבות שהבעל מקבל על עצמו כלפי האישה עם הנישואין.

העימות בין בני הזוג גלש לעימות משפחתי כולל, שכן אביה של הכלה, הוא פסיכולוג ידוע במקצועו ולהגנתו הוא טוען "אף אחד גם לא החתן שלי, לא יאשים אותי בזיוף".

עו"ד סולן הדגישה. "בניגוד לדעה הרווחת בציבור, לכתובה יש משמעות חוזית והסכמית מחייבת. הכתובה היא מסמך המעיד על התחייבות שהבעל נוטל על עצמו כלפי אשתו עם הנישואין".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחוק ומשפט