לאורה ריבלין תכנס לנעליה של פלורנס פוסטר ג'נקינס- הזמרת הגרועה בעולם- ב"מהוללת": הצגה חדשה של תיאטרון חיפה שתעלה ב-20.05

לצד ריבלין יככבו בהצגה, המבוססת על מחזהו עטור השבחים של פיטר קווילטר, עידן אלתרמן ויעל לבנטל.
הזמרת המהוללת. ריבלין, לבנטל ואלתרמן. אלבום פרטי

ב-20.5 תעלה בתיאטרון חיפה ההצגה "מהוללת" בכיכובה של לאורה ריבלין ובבימויה של נועה רבן על פי מחזהו של פיטר קווילטר. המחזה מבוסס על חייה האמיתיים של פלורנס פוסטר ג'נקינס- אשת חברה עשירה בניו יורק של שנת 1940, שנודעה בכינויה "הזמרת הגרועה בעולם". אהבתה העצומה של ג'נקינס לאופרה גרמה לה להחליט כי היא רוצה להיות זמרת בעצמה. העובדה שקולה חסר את היכולות הוואקליות הנדרשות לזמרי אופרה (או יותר נכון, חסר יכולות וואקליות בכלל…) לא מנעה ממנה להתמיד ולהאמין בעצמה. הופעותיה של ג'נקינס הפכו לשם דבר- אפילו את אולם הקארנגי הול הניו יורקי היא מילאה עד אפס מקום. היא רכשה לה קהל גדול של מעריצים אדוקים, בהם חיילים רבים שהגיעו להופעותיה כבידור בחופשותיהם וראו בג'נקינס אייקון תרבותי. כספה הרב אפשר לה להמשיך בקריירה שפתחה וחברותיה- אקסצנטריות לא פחות ממנה- העריצו ותמכו בה, ועזרו לה להתעלם ממיטב מבקרי המוזיקה של התקופה.

"מהוללת" נפתח בשנת 1944 כאשר קוזמה, פסנתרן צעיר ורעב, מגיע אל מגוריה המפוארים של פלורנס בשדרה החמישית כדי להיבחן לתפקיד המלווה המוזיקלי שלה לקראת הקונצרט המתקרב. קוזמה האומלל יאלץ להתגבר על רתיעתו הטבעית מקולה המצמרר של המיליונרית השאפתנית על מנת לקבל את העבודה הנכספת. בהדרגה ילמד להכיר ולאהוב את דמותה הססגונית בעלת הלב הענקי של האישה השמחה והזייפנית ביותר שנודעה לאנושות. המחזה עלה ברחבי כל העולם וזכה לביקורות נלהבות ואף הפך לסרט בכיכובה של מריל סטריפ בתפקיד עליו הייתה מועמדת לאוסקר.

 

מאת: פיטר קווילטר, תרגום: רנה ורבין, בימוי: נועה רבן

משתתפים: לאורה ריבלין, עידן אלתרמן, יעל לבנטל  

עיצוב תפאורה    לילי בן נחשון

עיצוב תאורה   חני ורדי

עיצוב תלבושות  יובל כספין

מוסיקה  אבי בנימין

פסנתרן  בוריס זימין

כוריאוגרפיה  עומר זימרי   

עורך וידאו  נמרוד צין

הצגה ראשונה 20.5.17

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה