הרופא שנתן חיים אחרי מותו

לפני שבוע הלך לעולמו ד"ר דמיטרי, מבכירי האורולוגים בצפון ובבית החולים "כרמל", אחרי תאונת דרכים קשה. אשתו מילאה את בקשתו ותרמה את אבריו להצלת חיי אחרים. ראשי "כרמל" ספדו לרופא שקראו לו : "ממיס הלבבות" שנהרג לאחר שליווה את בנו יחידו לצבא
ד"ר גולדין ז"ל. קנה כרטיסים לחופשת סקי עם הבן, שנותרו יתומים על שולחנו

ד"ר גולדין ז"ל. קנה כרטיסים לחופשת סקי עם הבן, שנותרו יתומים על שולחנו

המומים ובוכים נפרדו השבוע עשרות רופאים ואנשי צוות מבית החולים כרמל יחד עם אורולוגים בכירים מכל רחבי חיפה והצפון מד"ר דמיטרי גולדין ז"ל שנהרג בפתאומיות בתאונת דרכים קשה בכניסה לחיפה, והוא בקושי בן 45 שנה.
באופן אצילי, הסכימה אשתו – גם היא רופאה במקצועה – לתרום את כל איבריו של בעלה הצעיר ולהציל איתם חיים של חולים רבים הממתינים להשתלה.
במשך שבוע ימים מאז אותה תאונה הוא נלחם על חייו, אך גופו לא עמד בפציעה הקשה. ההלם במחלקה האורולוגית בבית החולים כרמל בה עבד ד"ר גולדין כמנתח ורופא בכיר היה גדול. "דימה היה ויישאר תמיד בליבנו כרופא ואדם נדיר ומיוחד", ספד לו בלוויה מנהל המחלקה ד"ר יורם דקל. "החיוך של דימה היה שובה לב, הוא עשה הכל בשקט במקצועיות והפך את כל המחלקה האורולוגית שלנו בכרמל למשפחה אחת גדולה".
ד"ר גולדין נהרג בנסיבות טרגיות כשלקח את בנו היחיד בן ה-19 לתחנת הרכבת כדי שיסע משם לבסיס הצבאי שלו. בדרכו מתחנת הרכבת לעבודה בכרמל ארעה תאונת הדרכים הקטלנית וד"ר גולדין, שהציל כמנתח מאות אנשים בחייו, נפטר על שולחן הניתוחים שהוא כל כך אהב.
אשתו של ד"ר גולדין שידעה על חתימתו על כרטיס אד"י, הסכימה מיד ברגעים הקשים לקיים את צוואתו של בעלה ולתרום את איבריו להשתלה.
מנהל הסיעוד במחלקה האורולוגית, אופיר ניסים, שהכיר ועבד בצמידות לד"ר גולדין ספד לו ואמר: "ד"ר גולדין הציל חיים בחייו ובמותו, הוא היה איש ואדם רופא נאצל משכמו ומעלה. הוא השאיר ריק מקצועי, חברתי ומשפחתי וחשף אותנו לאובדן קשה מנשוא, לעולם נזכור אותו מחייך, מאושר אוהב חברה, אב ובעל נהדר".
פרופ' שטיין סיפר בהתרגשות על ד"ר גולדין: "הוא היה רופא בכיר באורולוגיה, התמחה בבית החולים שלנו, ובתום התמחותו נסע להתמחות על בתחום האנדו-אורולוגיה (אבנים בדרכי השתן). עם חזרתו, השתלב ד"ר גולדין כרופא בכיר במחלקה, והמשיך לפתח בצורה מוצלחת את השירות לטיפול באבנים בדרכי השתן. ד"ר גולדין היה רופא מעולה, בעל ידי זהב וחיוך ממיס לבבות. אהוב על כל הצוות במחלקה, בחדרי הניתוח ובכל בית החולים. דימה היה 'אבא משוגע', קשור מאוד לבנו היחיד החייל, ואיש משפחה למופת.
דימה היה דור העתיד שלנו באורולוגיה" אמר ד"ר דקל, "וחסרונו כבר מורגש אצלנו עמוק בלב".
אשתו של ד"ר גולדין הודתה במהלך הלוויה בדמעות ובהתרגשות, לכל צוות בית החולים ולצוות המחלקה שליוו אותה ואת המשפחה ברגעים הקשים. היא הודתה במיוחד לפרופ' אבי שטיין מהמחלקה על התמיכה והעזרה המיוחדת שלו.
לפני מספר שבועות סגר ד"ר גולדין טיסת הפתעה לחופשת סקי לו ולבנו בחו"ל. הוא רצה להעניק לו מתנה על שירותו המוצלח בצה"ל. כרטיסי הטיסה נשארו השבוע מיותמים על השולחן בביתו של הרופא והחבר שכולם אהבו, ד"ר דימטרי גולדין, יהיה זכרו ברוך.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות