טיפול מהגיל הרך

טיפולים ייחודים של צוות המומחים של "מכבי" מציעים פתרונות לטיפול בקשיי אכילה והפרעות קשב וריכוז לגיל הצעיר
"אנחנו לוקחים בחשבון את כל הקשיים שעלולים להיווצר במשפחה עצמה ובילד עם בעיות בהתפתחות על ידי צוות רב מקצועי שנותן יחס אישי לכל מטופל"

מרפאת "מכבי" מתמחה בכמה תחומים, כשהבולטים שבהם הם טיפול בקשיי אכילה בגיל הרך וטיפול בהפרעות קשב וריכוז. ב"מכבי" מייחסים חשיבות רבה בכל הקשור להתפתחות נכונה לילד ומציעים את מגוון הטיפולים הקיימים במרכז הרפואי להתפתחות הילד בהם רופאה נוירולוגית התפתחותית, מומחה בגסטרואנטרולוגיה, דיאטנית, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, עובדת סוציאלית ופסיכולוגית ילדים. ד"ר קטי גרינברג, מומחית ברפואת ילדים, מסבירה מדוע החשיבות של המרכז כל כך נחוצה להתפתחות הילד.

"אנחנו לוקחים בחשבון את כל הקשיים שעלולים להיווצר במשפחה עצמה ובילד עם בעיות בהתפתחות על ידי צוות רב מקצועי שנותן יחס אישי לכל מטופל".

במרכז קיימות מגוון שיטות וטיפולים בעזרתם מדריכים את ההורים כיצד לטפל בחשיבה של הילד ואיך לנהוג בהפרעת ויסות תחושתי וטיפול ברגישות יתר של ילדים עם מגע, ריחות ורעשים.

"כאשר יש קושי באכילה של התינוק, תחושת התסכול והמתח  מקשה על האכלה. כאשר ילדים נמנעים  מאכילת קבוצות  מזון שלמות  הם נמצאים בסיכון לפתח חסרים תזונתיים ברכיבים ספציפיים  למשל: ברזל, סידן, חומצה פולית  ויטמין B12 ועוד". במרכז התפתחות הילד של מכבי נבנית תכנית טיפול אישית המותאמת לילד ולמשפחה. הפגישות מתקיימות יחד עם הילדים  ומטרתן  לפתח מיומנויות אכילה והאכלה, לשפר את התקשורת בין ההורה לילד ולבנות תכנית תזונה מתאימה.

"חלוקת העבודה מתבצעת לפי תחומים של קבוצות לפעוטות, קבוצות לילדים וקבוצות להורים" לפי דבריה של גרינברג, הייחודיות של המרכז היא הדרכת ההורים כיצד להתמודד בשגרה היומיומית עם בעיות הקשב והריכוז של הילד על ידי ארגז כלים שעוזר להם לפתור בעיות ודילמות שקורות בבית, בחוגים, בבית הספר ועוד.

בנוסף, ילדים אוטיסטים בעלי קשיים מיוחדים מקבלים במרכז קדימות במסגרת הטיפולית. "ילדים בעלי צרכים מיוחדים מקבלים אצלנו טיפול רב מקצועי, בייחוד אלו שלא התקבלו בגנים ובבתי הספר של משרד החינוך. אנחנו תמיד נדאג להם ולא נשאיר אותם ללא מענה".

האבחון שמקבלים ילדים בהפרעת קשב וריכוז מוגדרים במכבי כייחודים לעומת מקומות אחרים בשל הזמן הרב המוקדש לכל טיפול. "האבחון אורך שעה וחצי ולאחר מכן הילד נמצא במעקב צמוד. מעבר לכך רמת הזמינות שלנו לילדים היא לא מובנת מאליו. תמיד אפשר לפנות אליי בין אם בטלפון או בין אם במייל". מעבר לכך, אופן העבודה מתנהל באופן מסודר ביחד עם העובדות הסוציאליות של מכבי שדואגות לכל פרט לגבי אופי הילדים וכך נוצר סנכרון בין הרופאים לשירותי הרווחה כך שכל ילד או הורה שזקוק ללווי אישי יקבל מענה הולם.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות