מבכים אותם

טקס יום הזיכרון לחיילים והחיילות ילידי קרית ביאליק שנפלו במערכות ישראל התקיים בחלקה הצבאית של בית העלמין בצור שלום

 

"אנו מצטופפים כאן כמשפחה אחת גדולה ומבכים את בנותיה ובניה של המדינה; מבכים את האבות שלכם, את הילדות והילדים האישיים שלכם; את האחיות והאחים"

טקס האזכרה לחללי מערכות ישראל נערך בקרית ביאליק ביום הזיכרון בשעה 11:00, בחלקה הצבאית בבית העלמין צור שלום. הטקס נערך במעמד ראש העירייה, אלי דוקורסקי, סגניו, חברי מועצת העיר, נציגי צה"ל ובני המשפחות השכולות שבאו להתייחד עם יקיריהם.

"האביב כבר כאן. הימים מתארכים והלילות מתקצרים ושוב", ציין ראש העירייה, אלי דוקורסקי. "כמדי שנה, אנו פוקדים את החלקה הצבאית, בה לנצח יהיו נעורים. ביום עצוב זה, אנו מרכינים את ראשנו ודגלנו לזכר הנופלים וחולקים להם כבוד. אנו מצטופפים כאן כמשפחה אחת גדולה ומבכים את בנותיה ובניה של המדינה; מבכים את האבות שלכם, את הילדות והילדים האישיים שלכם; את האחיות והאחים".

דוקורסקי התייחס בדבריו אל השכול והקושי איתו מתמודדים המשפחות : "כשייתמו אירועי יום הזיכרון, נחזור אל בתינו, אל המשפחות החמות והאוהבות שלנו. גם אתם תחזרו לבתיכם, כמדי ערב, אל המשפחות היקרות והתומכות שלכם, אבל גם אל הבית החסר, אל אלבום התמונות ואל הגעגועים".

דוקורסקי הבטיח לשמור על זכרון יקיריהם: "אנו תושבי העיר ופרנסיה, נוסיף לנצור את נשמותיהם של הנופלים, חללי צבא ההגנה לישראל ופעולות האיבה, בחיי התרבות והיצירה של עירנו קרית ביאליק".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק