נחנך המשכן החדש של קידום הנוער בקרית מוצקין. חיים צורי: "במוצקין כל תלמיד נחשב"

במעמד ראש העיר ואחרי מתיחת פנים גדולה, נחנך המשכן החדש של קידום הנוער במוצקין, הדואג לשלב בחברה את הנערים והנערות המתקשים

חיים צורי בחניכת מרכז לקידום הנוער החדש

חיים צורי בחניכת מרכז לקידום הנוער החדש

לפני כשבוע ימים נחנך המשכן החדש של קידום הנוער. היחידה לשיפור הישגים לימודיים בקרית מוצקין. לחניכת המבנה החדש ברחוב דקר בעיר הגיע ראש העיר, חיים צורי, מלווה באנשי המרכז והאמונים על החינוך בעיריית קרית מוצקין.

המשכן החדש עבר מתיחת פנים גדולה הכוללת שדרוג ושיפוץ כללי של המבנה  למקום נרכש ריהוט וציוד חדש, המתאים לפעילות החינוכית הענפה והעשירה המבוצעת במקום ואשר כוללת למידה, פעילות חברה, ליוו אישי של בני הנוער, בית קפה לנוער, משחקים ועוד.
הערך המרכזי שעל פיו פועלת היחידה לקידום נוער בקרית מוצקין, הוא "מניתוק לשילוב". היחידה פועלת להענקת כישורי חיים לאוכלוסיית בני הנוער בסכנת נשירה בכלל והמנותקים בפרט – כל זאת  במסגרות לימודיות, חברתיות, טיפוליות ותעסוקתיות באחריות היחידה לקידום נוער מרכז השכלה הכולל :היל"ה, רבת"ח ואולפניות.

היחידה מטפלת בתחומים שונים בתיאום עם מערכות מגוונות בקהילה ומחוצה לה, כמו: מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, אגף החינוך והתרבות בעיריית קריית מוצקין, קצינת ביקור סדיר, שירות מבחן לנוער, לשכת גיוס, מחלק הנוער – משטרת ישראל, המחלקה לשירותים חברתיים, ק. מוצקין, הצוות הניהולי, החינוכי – פדגוגי, ייעוצי טיפולי והמערך המסייע בכלל המסגרות הבית-סיפריות ביישוב, גורמים תעסוקתיים בקהילה ומחוצה לה, המתנ"ס המקומי ועוד.
בין תחומי פעילות היחידה ניתן למצוא: קבלת מידע מגורמים מקצועיים שונים המפנים נערים ליחידה, קיום שיחות אינטייק עם הנערים וקליטתם ביחידה, הפניית נערים למסגרות חלופיות שונות, הקמת וועדות היגוי בתחומים מקצועיים שונים, עריכת וועדות תיאום ותכנון אשר דנות בהתקדמות האישית של כל נער/ה במישורים השונים.

כל זאת ועוד פעילויות רבות נעשות בכדי שכל נער ונערה ימצאו את המסגרת המתאימה להם וכן נעשות פעילויות של העצמת הצעירים ולימוד כישורי חיים. היחידה פועלת גם בתוך בתי הספר בעיר בחטיבות רבין, נתניהו ואורט מוצקין.

חיים צורי. "אני שמח על שידרוג המרכז" צילום עיריית מוצקין

חיים צורי. "אני שמח על שידרוג המרכז" צילום עיריית מוצקין

עם חניכת המבנה החדש, אמר ראש העיר חיים צורי: "אני נרגש לחנוך את המבנה החדש הזה. זו ההזדמנות להודות למנכ"ל העירייה יריב גסר, למנהל מחלקת החינוך אייל אורן, למחלקות התחזוקה וההנדסה ולמנהל היחידה, יוסי אביסרור, על הסיוע הרב וההשקעה התואמת למדיניות העירייה – בקריית מוצקין כל תלמיד נחשב".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין