מוכנים לל"ג בעומר

נשלמות ההכנות לל"ג בעומר, כשבמקביל עיריית חיפה תארגן הסעות מסובסדות מחיפה למירון בל"ג בעומר

 

היערכות העירייה נועדה למנוע מעשי וונדליזם ופגיעה בגנים הציבוריים וברכוש הציבורי. צילום: אילוסטרציה

צוותים מתוגברים של העירייה הכוללים את אנשי סיירת הביטחון, עובדי תברואה, גנים ופיקוח כללי יגבירו את סיוריהם ברחבי העיר כבר לקראת סוף השבוע וימשיכו בהם ממוצ"ש ערב ל"ג בעומר ועד ליום שני בערב בו לא יתקיימו לימודים על פי החלטת שר החינוך.

היערכות העירייה נועדה למנוע מעשי וונדליזם ופגיעה בגנים הציבוריים וברכוש הציבורי. בעיריית חיפה קוראים לתושבים לשמור על כללי התנהגות וזהירות הנדרשים על מנת ששמחת החג לא תפגע.

במסגרת זו מתבקשים התושבים להקפיד כי המדורות יודלקו בהתאם להנחיות כיבוי אש המתפרסמות על ידי הרשות הארצית לכבאות והצלה. מד"א כרמל יתגבר את כמות האמבולנסים הפעילים מערב ל"ג בעומר (מוצ"ש) ועד לבוקר יום שני בכדי לתת מענה מבצעי מהיר לכל אירוע אפשרי.

במקביל הודיעה העירייה כי גם השנה תסבסד את ההסעות מחיפה להילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון ובחזרה. במסגרת זו יועמד קו אוטובוס 977 (במחיר מסובסד) לרשות התושבים בערב ל"ג בעומר (מוצ"ש) מהשעה 21:30 ועד 01:00 ולמחרת ל"ג בעומר (יום א') מהשעה 07:00 ועד שעה 17:00.

האוטובוסים יצאו ממעונות גאולה (תחנת האוטובוס ברחוב הרב קניאל) להילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון. בחזרה יצאו האוטובוסים לחיפה מחניון פרוד אליו יוסעו הנוסעים חינם בשאטלים שיצאו מטרמינל 3 האדום.

ראש העירייה, יונה יהב, אמר: "מאות אלפי חוגגים מכל רחבי הארץ מתכנסים מדי שנה לחגוג את הילולת הרשב"י אשר הפכה לאחד הכינוסים העממיים הגדולים בישראל. הסיוע אותו אנו מעניקים לתושבי העיר בסבסוד הנסיעה נועד להקל על כל תושב המבקש להשתתף בהילולה".

חבר מועצת העיר הרב אריה בליטנטל, הודה לראש העירייה על הסבסוד המאפשר לתושבים רבים למלא את מבוקשם ולהתפלל על קברו של התנא הקדוש רבי שמעון בר יוחאי ביום ההילולה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה