מרכז חורב של מכבי שירותי בריאות- אשפוז יום עד 16:00 ומ19:00 הופך למוקד לרפואה דחופה. העתיד של הרפואה כבר כאן.

במערכת הבריאות מסיטים כמה שיותר טיפולים למרפאות בקהילה מאחר והבינו כי שם הטיפולים נוחים ואפקטיביים יותר למטופל ומרכז אשפוז יום חורב של מכבי מהווה את חוד החנית במרפאות הקהילה.
תחליף טוב לבית החולים. מרכז אשפוז יום בחורב. צילום יחצ

מרכז 'אשפוז יום' חורב של מכבי שירותי בריאות הוא השירות הרפואי של העתיד. אם בעבר בתי החולים נהנו מתדמית יוקרתית של שירות וטיפול ברמה הגבוהה ביותר, היום יותר ויותר אנשים נמנעים להגיע לבית החולים או לחדרי המיון בשל זמני ההמתנה הארוכים, העומס, חיפוש החניה, הזיהומים להם נחשפים ועוד. מערכת הבריאות מבינה בשנים האחרונות כי הטיפולים הניתנים בקהילה נוחים ואפקטיביים יותר למטופל ולכן מסיטים כמה שיותר טיפולים למרפאות בקהילה, כדי למנוע את הטרטור של המטופל לבית החולים. אשפוז היום במרכז חורב הוא דוגמא מצוינת. חדר הטיפולים שנמצא במרפאה מעניק מגוון רחב של טיפולים לילדים ומבוגרים ומעניק להם שירות מקצועי, אישי ומהיר וחוסך מהם את ההגעה לבית החולים.

במרכז יום ניתנים שני סוגים של טיפולים:טיפולים ביולוגים וטיפולים אימונוגלובינים:

טיפולים ביולוגים- תרופות שעובדות על פקטורים מסוימים בגוף שגורמות להשפעות נגד מחלות מסוימות.

טיפולים אימונוגלובינים- תרופות שמחזקות את מערכת החיסון.

העתיד כבר כאן. מרכז אשפוז יום בחורב. צילום יחצ

בשונה מבתי החולים, מרכז אשפוז היום בחורב, כולל מיטות אישיות לכל מטופל. המטופל מוזמן לשעה שנקבעת לו מראש ואורך הטיפול מסתכם במחצית הזמן בהשוואה לבתי החולים. בנוסף, קיים יחס אישי לכל אחד מהמטופלים, הצוות בקהילה מכיר באופן אישי את המטופלים, ישנה אינטימיות ושקט לעומת חדרי ההמתנה ההמוניים בבית החולים והסיכון לזיהומים נמוך מאוד. מרכז אשפוז היום כולל שבע מיטות אשפוז למבוגרים ושתיים לילדים, אורך הטיפולים נע בין שעתיים לשמונה שעות (תלוי בסוג הטיפול) ומידי יום מגיעים כ 20 מטופלים ליחידה

שעות הפעילות-  8:00-16:00 בימים א-ה (בעתיד יורחבו שעות הפעילות עד לשעה 19:00)

על צוות מרכז האשפוז בחורב נמנים רופאי ילדים ומשפחה, צוות סיעודי ואחיות המלווים לאורך כל שעות הפעילות את המטופלים המגיעים ליחידה. בנוסף קיימים בקומת היחידה שירותי מעבדה ורנטגן. ביחידה ניתן למצוא מכשור מיוחד המסייע למציאת ורידים, משקפי פלא המסייעים לילדים להעביר את הטיפול ולהסיח את דעתם מהכאב, כורסאות בנוסף למיטות (לשיקול המטופל) וטלוויזיה לכל עמדת מטופל.

אווירה נעימה ושירות מצוין. קאופמן, ארמלי וצוות חורב. צילום: יח"צ

יתרונו העצום של המרכז הוא השילוב בין היום לערב. מהשעה 19:00 המקום הופך למוקד לרפואה דחופה, כך שגם בשעות בהן המרפאות סגורות המטופלים שלנו לא צריכים לרוץ לחדרי מיון ויכולים להגיע לכאן ולקבל טיפול על ידי רופא מומחה שעובד בקהילה ומכיר את המטופלים שמגיעים למוקד בערב כי הוא מטפל בהם גם מידי יום. זה העתיד- יותר ויותר שירותים ניתנים בקהילה כי אנשים נמנעים מהגעה לבית חולים ולכן מגיעים למרכז בחורב שבקרוב ירחיב את מגוון הטיפולים לטובת המטופלים של מכבי!

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות