נשר הצדיעה לווטרנים

עיריית נשר ציינה 72 שנה לניצחון בעלות הברית על גרמניה. בטקס שהתקיים במעמד שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, השתתפו: ראש העירייה, סגני וחברי מועצת העיר ועשרות וטרנים

בדבריו קשר בינמו בין גבורתם של הווטרנים והפרטיזנים במלחמת העולם ה-2 לבין גבורתם של חיילי צה"ל ותקומתה של מדינת ישראל. צילום: איל לרמן

עיריית נשר ציינה 72 שנה לניצחון בעלות הברית על גרמניה. הטקס לציון "ה-9 במאי, יום הניצחון", התקיים אתמול (יום ג') במוזיאון הווטרנים שבשכונת בן-דור, במעמד שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, ח"כ יובל שטייניץ, וראש העירייה, אבי בינמו. במהלך הטקס הניחו בינמו והשר שטייניץ זר לזכר הלוחמים היהודים שנפלו במלחמת העולם השנייה, באנדרטה שהקימה לזכרם העירייה.

עוד השתתפו בטקס: יו"ר ארגון הווטרנים בנשר, ליאוניד נוסימוביץ, סגני ראש העירייה: יחיאל אדרי, משיח עמר ונעמי כספי, חברי מועצת העיר: גאורגי גרשקוביץ, איגור גורביץ ובוריס אייזנברג, יועצת קליטת עלייה בקהילה במחוז חיפה של משרד העלייה והקליטה, ויקי בארי, רכז קליטת עלייה בעיריית נשר, אמין צ'יקובסקי, מנהל העמותה למען הקשיש בנשר, רובי אברמוביץ, מכובדים נוספים ועשרות וטרנים תושבי העיר.

בתום הטקס העניק בינמו לדוד פרויקטור, בן ה-95, מוותיקי הווטרנים בנשר, אות הוקרה מטעם העירייה על פועלו רב השנים למען שימור מורשתם ופועלם של הווטרנים.

בדבריו קשר בינמו בין גבורתם של הווטרנים והפרטיזנים במלחמת העולם ה-2 לבין גבורתם של חיילי צה"ל ותקומתה של מדינת ישראל "72 שנה אחרי המלחמה הנוראית ההיא, אנחנו ניצבים בגאווה, בארץ ישראל ובעירנו, נשר, חזקים וחופשיים. לכם, הווטרנים, חלק חשוב בהקמתה של מדינת ישראל. אתם, סמל לגבורה היהודית, שזקפה ראש, לחמה בצורר הנאצי ואף יכלה לו", אמר בינמו בטקס.

בפנייתו לווטרנים אמר בינמו: "אנחנו מצדיעים לכם ונמשיך יחד אתכם לפעול להנצחת פועלכם, למען הדורות הבאים. עיריית נשר, בראשותי, עושה ותעשה על מנת לזכור ולהזכיר את תרומתם של הלוחמים היהודים לניצחון הגדול – ניצחונה של האנושות כולה".

השר שטייניץ אמר: "ללא הניצחון על הנאצים לא היתה קמה מדינת ישראל. עם ישראל ומדינת ישראל, חייבים לכם הלוחמים תודה והוקרה לנצח ונצחים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר