תיכוניסטיות באינטל

עשרות תלמידות תיכון קרית חיים נפגשו במהלך השנה עם מהנדסות אינטל וקיבלו הצצה נדירה ליום עבודה בחברה, נחשפו למקצועות ההנדסה והכירו מקרוב את הרובוט החדיש "זנבו"
 

תלמידות תיכון קרית חיים לומדות באינטל. הפעילות של התלמידות עם המהנדסות ב"אינטל" לאורך השנה כללה הצבת יעדים אישיים, תוך התייחסות לשאלה: "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה?". צילום: באדיבות אינטל

תכנית "מובילות לטכניון, למדע ותעשייה", אותה מובילה עיריית חיפה מזה 6 שנים, פועלת בשיתוף מרכזי הייטק שונים בחיפה, ובהם "אינטל". לאורך שנת הלימודים, נפגשות התלמידות שנבחרו לתכנית עם מהנדסות בכירות, איתן שוחחו על המורכבות בדרך לשוויון מגדרי בתחומי המדע והטכנולוגיה ונחשפו לטכנולוגיות חדשניות פורצות דרך, שבפיתוחן היו אותן מהנדסות שותפות מובילות.

בתכנית "מובילות לטכניון, למדע ותעשייה" משתתפות כ-500 תלמידות חיפאיות מכיתות ז' עד י"ב, ובזכות שיתופי פעולה עם שותפים באקדמיה והתעשייה, לצד מאמץ מתמשך של הצוותים החינוכיים בבתי הספר, ניתן לראות גידול של 25% במספר התלמידות הבוחרות מקצוע מדעי מורחב.

הפעילות של התלמידות עם המהנדסות ב"אינטל" לאורך השנה כללה הצבת יעדים אישיים, תוך התייחסות לשאלה: "מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה?"; הכרות עם פרויקטים בחזית העשייה של "אינטל" ועם היום- יום של המהנדסות; כלים להתמודדות עם שינויים ופיתוח חשיבה יצירתית ועוד.

המחקר אשר מעריך את התכנית מצא כי המפגש של התלמידות עם המהנדסות מהווה מרכיב מרכזי המשפיע על הבחירה במקצוע מדעי, וכי התלמידות חשות שיש להן דלת פתוחה לפיתוח קריירה מעניינת ומאתגרת בעולם המדעי והטכנולוגי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך