תלמידי בוסטון הגיעו ללמוד על מחסור המים בישראל

במסגרת שיתוף הפעולה בין תיכון עירוני ה' לתיכון היהודי "גאן אקדמי" בבוסטון, הגיעו הבוסטונאים לשבוע הידרו-טק בו התמקדו בפתרונות הטכנולוגיים למחסור המים בישראל 
"הכרנו את מקורות המים השונים המגיעים אל מקורות, למדנו על תהליכי הטיפול במים, עד אספקת המים אל הבתים. צילום: עירוני ה'

"שבוע הידרו-טק", עמד השנה במרכז הביקור של תלמידי התיכון היהודי "גאן אקדמי" מבוסטון בחיפה. במהלך הביקור שהתקיים במסגרת שיתוף הפעולה בין בית הספר לתיכון עירוני ה' התמקדו התלמידים בהיבטים האקולוגים של מקורות המים, בבעיית מחסור המים בישראל ובפתרונות הטכנולוגיים שהומצאו לפתרון הבעיה.

שבוע הפעילות החל בחממה הלימודית בעין שמר, שם התלמידים ביצעו בדיקות איכות מים ממקורות שונים. בהמשך, בנו התלמידים ערכות המדגימות חקלאות מבוססת הידרופוניקה (ללא קרקע) וערכות ביופילטרציה (ערכות לטיהור מים (, חקרו את הערכות השונות והציגו אותן בפני כלל הקבוצה. לאחר מכן ביקרו במתקן לטיהור מי שפכים, למדו על תהליך טיהור המים וניצולם לחקלאות וסיירו בנחל חביבה שם הודגם בפניהם תהליך שיקום של נחל מזוהם.

הקשר האקדמי ההדוק בין  תיכון עירוני ה' לבין תיכון "גאן אקדמי" בבוסטון מתקיים מזה מספר שנים. מידי שנה מקיימים בתי הספר חילופי משלחות נוער, בהם דנים על מהות היהדות בישראל ובתפוצות וכן חוקרים נושאים שונים העומדים על סדר היום הציבורי בישראל. המשלחת מבוסטון הגיעה לחיפה לפני כחודש במהלכו התארחה בבתי תלמידי עירוני ה', אשר מלבד הנושאים הלימודיים, טיילו איתם ברחבי הארץ וחושפו בפניהם את יופייה.

אחד התלמידים מבוסטון סיפר כי עבורו הביקור המעניין ביותר היה במתקן אשכול של מקורות: "הכרנו את  מקורות המים השונים המגיעים אל מקורות, למדנו  על תהליכי הטיפול במים, עד אספקת המים אל הבתים. ביקרנו גם בכנרת, למדנו על משמעות הקו האדום ושטנו במעבדה צפה".

עוד ביקרו התלמידים בטכניון ושמעו הרצאה מרתקת מפרופ' עודד בז'ה מהפקולטה לביולוגיה על מיקרוביולוגיה ימית.

מנהל גאן אקדמי, הרב מארק בייקר: "חשוב לנו שתלמידי גאן אקדמי יכירו את ישראל הרבה מעבר ללימודי היהדות, יכירו את ישראל החדשנית, את המוסדות האקדמיים, את פעילות הספורט והאמנות וכמובן את נופי הארץ. ברור לנו שילדינו יחזרו הביתה מלאים בחוויות אותן יישאו שנים רבות. האירוח הלבבי של משפחות עירוני ה' וההשקעה הגדולה של מנהלת בית הספר חגית לוי וצוותה, הבטיחה את ההצלחה המרשימה."

בהמשך התכנית יקיימו התלמידים סדנאות דרמה, פיסול, תנועה ורובוטיקה ואף ישתתפו בטיול השנתי של תלמידי עירוני ה' ברמת הגולן בעוד כשבוע.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך