לומדים כדי ללמד

לראשונה באזור חיפה והקריות נפתח בקריית ביאליק קורס ללימודי השואה והמורשת היהודית מיסודה של עמותת דורות ההמשך ובשיתוף יד ושם.

בתמונה: ראש העירייה, אלי דוקורסקי עם ד"ר זהבה תנא, יו"ר סניף חיפה והקריות של עמותת דורות ההמשך

מעל שבעים שנה עברו מאז הטבח הגדול ביהודים וניצולי השואה שהגיעו לגיל המופלג כבר מתקשים למלא את שליחותם ולהעביר את עדותם החיה לדורות הבאים.

בקריית ביאליק מאמינים כי על בני הדור השני מוטלת האחריות להמשיך ולשחזר את מה שהם שמעו על העולם היהודי שהיה לפני השואה ובמהלכה ועל התקומה שלאחריה. עם תחילתו של המיזם "זיכרון בסלון" אשר ביקש לגייס את בני הדור השני, לספר את סיפור הוריהם, נולד הרעיון  להקמתה של  עמותת דורות ההמשך, המאגדת את בניהם ונכדיהם של ניצולי השואה, מעמידה לרשות חבריה, וכל המעוניין בכך, סדנאות תמיכה שבהן  לומדים לספר את סיפורם של הוריהם, תוך עיבוד הכאב וטיפול ברגשות החרטה והחשש.

ד"ר זהבה תנא, יו"ר סניף חיפה והקריות של עמותת דורות ההמשך קידמה את הרעיון לקיום סדרת ההרצאות מפי מרצים מומחים מטעם "יד ושם", המתקיימות באשכול הפיס קריית ביאליק, ומושכות אליהן קהל רב הלומד על עולם היהדות בתפארתו, באובדנו ובבנייתו מחדש. ד"ר זהבה תנא: "בתחושה של שליחות קדושה, זוכרים אנו את צוואת הורינו שנאמרה במילים או בשתיקה ולוקחים לידינו את המושכות כדי להוביל את עגלת הזיכרון אל העתיד"

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, שיתף את הקהל בסיפורו האישי כדור השני לניצולי השואה: " הרבה שנים לא דברו על השואה והיום אני מצטער שלא שאלתי את סבי וסבתי את השאלות ולא דובבתי אותם. אתם, בני הדור השני, אתם הופכים להיות אנשי העדות, לכן פעילותכם כה חשובה". דוקורסקי ביקש להודות לד"ר זהבה תנא, יו"ר סניף חיפה והקריות של עמותת דורות ההמשך: "אתם מבצעים עבודת קודש. חובה לדבר ולספר בכדי לקרב את בני הדור החדש".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק