שותפות מוצלחת

סמיה דיאב סגנית מנהל מתנס ליאו באק, נבחרה מטעם שגרירות ארהב בישראל ליצג את פעילות לקידום קיום משותף יהודי ערבי, להשתלמות בת חודשיים בארה"ב
 

בתמונה: סמיה שניה מימין, לצדה משתתפי התכנית ונציגי משרד החוץ

הודות לתכניות קיום יהודי ערבי משותף משותף בשכונות החיפאיות הנהנות משרותי מתנס ליאו באק והשותפות המוצלחת בנושא זה של מתנס ליאו באק והשגרירות האמריקאית, זכה מתנס ליאו באק להערכת השגרירות האמריקאית. לאור זאת, נבחרה סאמיה דיאב סגנית מנהל מתנ"ס ליאו באק ע"י השגרירות להשתתף בתכנית מנהיגות של משרד החוץ האמריקאי שמתמקדת בסוגיות של החברה האזרחית, עידוד התנדבות ומנהיגות קהילתית. סמיה נישלחה מטעם שגרירות ארהב בישראל וכנציגת מתנס ליאו באק, להשתלמות בת חודשיים בארה"ב.

 

בתמונה: סמיה שניה מימין. לצדה משתתפי התכנית מארגונים שונים בארץ של החברה האזרחית, השותפים לפעילות יהודית ערבית

בין התכניות שמקיים מתנס ליאו באק לקיום משותף של יהודים וערבים בחייפה ראוי לציין את הקייטנה היהודית ערבית הנערכת מדי קיץ במתנס ליאו באק מעל 25 שנה, כמו כן יצירת שביל תיירותי "סובב עין הים" משותף ליהודים וערבים המספר את סיפורה ההיסטורי והארכיאולוגי של השכונה היהודית ערבית עין הים.  סאמיה לקחה חלק בתכנית בת חודשיים שכללה ביקור בארגונים, עמותות, קהילות, עיריות וכו' ברחבי ארצות וביקרה בוואשנגטון, מיזורי, ניו מיקסיקו ופלורידה.  בביקור זה היא למדה על שיח זהויות, רב תרבותיות, העצמה קהילתית, התנדבות, קהילות של מיעוטים ומהגרים ועוד..

לדברי סמיה: "ביקור שהיה מלמד, מעשיר, מעניין ותורם להמשך עשייתנו החברתית והקהילתית במתנ"ס ליאו באק


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך