צורי למען הקואלות

בפנייה לממשל האוסטרלי ולשר החוץ הישראלי אביגדור ליברמן, ביקש ראש עיריית קרית מוצקין להביא לגן החיות בעירו דובי קואלה מהיבשת המרוחקת כדי למנוע המתות יזומות שלהם * "קראתי בצער על המתת הדובים באוסטרליה", כתב צורי, "אבקש להציע את סיוע גן החיות שלנו לקליטתם"

מציעים "סל קליטה" לקואלות בקרית מוצקין. צילום: אילוסטרציה

מציעים "סל קליטה" לקואלות בקרית מוצקין. צילום: אילוסטרציה

ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, פנה לממשל באוסטרליה, לשגריר אוסטרליה בישראל, לשגריר ישראל באוסטרליה ולשר החוץ אביגדור ליברמן, במטרה למנוע את הרג דובי הקואלה באוסטרליה ולהביא את חלקם לישראל – לגן החיות, החי פארק, של קרית מוצקין.

במכתבו לנציגים השונים כתב צורי: "בימים האחרונים התפרסמה ידיעה בכלי תקשורת בעולם על המתה יזומה של כ-700 דובי קואלה וזאת בשל החשש כי הם גוועים ברעב. קראתי בצער רב את הידיעה על המתת הדובים ובמקביל פורסם כי השרה לאיכות הסביבה במדינה שבדרום מזרח אוסטרליה הכריזה, כי בכוונתה לחפש דרכים 'הומניות' להתמודד עם עודף האוכלוסין של דובי הקואלה".

"כראש עירייה, אשר בתחום עירו גן חיות גדול (חי פארק), אבקש להציע את הסיוע המיידי של גן החיות שלנו לקליטת דובי קואלה ובכך למנוע את מותם הצפוי. ה'חי פארק' בקרית מוצקין הוא מגני החיות היפים והאיכותיים בישראל ובו מגוון רב של חיות.

"צוות החי פארק מיומן בטיפול בכלל החיות, מפילים, ג'ירפות, קופי אדם, פינגווינים, קנגרו, אליגטורים ועוד ועוד. באפשרותנו להקים מתחם עבור דובי הקואלה ולדאוג להם לחיים איכותיים, בריאים ונוחים, בסביבת מחייה מזמינה ומפנקת. אודה לטיפולכם המהיר בבקשתי וזאת על מנת להציל את דובי הקואלה ולהעבירם לגן חיות מסודר וזמין".

במכתבו לשר החוץ אביגדור ליברמן, ביקש צורי לקדם את בקשתו ולהסתייע בשר מול הממשל באוסטרליה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין