שיא דוקטורים באוניברסיטת חיפה

168 דוקטורים חדשים הצטרפו לאוניברסיטת חיפה, מדובר במספר שיא של דוקטורים חדשים באוניברסיטה. וגם השנה הנשים גברו על הגברים
 

ם השנה מספר הדוקטוריות החדשות היה גבוה מזה של הדוקטורים: 103 נשים קיבלו את התואר לעומת 65 גברים. צילום: דן גושן

מספר שיא של 168 דוקטורים חדשים הצטרפו לקהילת אוניברסיטת חיפה, בטקס השנתי שנערך בשבוע שעבר באודיטוריום חיפה בו חולקו תארי הדוקטור למסיימים במעמד נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין, הרקטור פרופ' גוסטבו מש, הדיקן ללימודים מתקדמים פרופ' לילי אורלנד ברק וראש העיר יונה יהב. במה שהפך לשגרה בשנים האחרונות, גם השנה מספר הדוקטוריות החדשות היה גבוה מזה של הדוקטורים: 103 נשים קיבלו את התואר לעומת 65 גברים.

"בישראל, בניגוד למקומות אחרים בעולם, לימודי הדוקטורט נעשים במקביל לחיים עצמם". צילום: דן גושן

"לקבל תואר דוקטור במדינת ישראל זו אות כבוד. בישראל, בניגוד למקומות אחרים בעולם, לימודי הדוקטורט נעשים במקביל לחיים עצמם. אין הנחות, אין הקלות, אין זמן. וראו איזה פלא, הדבר קורה, הדוקטורט נכתב והושלם. וכפי שלעולם לא נוכל לראות בבניין הארץ הזאת את המובן מאליו, כך גם כל יצירה – מדעית ואחרת, שהוגיה חיים כאן, יש בה קסם ופלא. כל עבודה מדעית שנכתבת היא בבחינת מתנה לחברה הישראלית הצעירה. כל פתרון חדש לבעיה ישנה – תשורה הוא בעבור החוסן ואי הוויתור על השאיפה שלנו להיות הכל – נאורים, נבונים, חזקים, מכילים", ברך נשיא האוניברסיטה פרופ' רון רובין את המקבלים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך