תוכנית ההאצה CityTechLab.‏

תשעה סטארטאפים חדשים בעיר חיפה סיימו את תוכנית ההאצה CityTechLab. התוכנית היא מיזם של מט"י חיפה בשותפות עם עיריית חיפה, ובביצוע של חברת TechLab Acceleration
דדי צורף, מוטי מאיר, ארז ישכרוב, ורד ישראלי וערן אלפונטה, צילום: גלי עדי

ביום שלישי נחגג, על גג מכללת תלתן בחיפה, אירוע ה Demo Day בו נטלו חלק תשעה סטארטאפים מתחומי העיר החכמה. באירוע הציגו תשעת הסטארטאפים שהשתתפו בתוכנית את הפיתוחים אליהם הגיעו בארבעה וחצי חודשים של עבודה קשה, בהם התמקדו בפיתוח הטכנולוגי, העסקי, המשפטי, הפיננסי והשיווקי של המוצר וכן התגבשותם כצוות אורגני היודע להוביל את המוצר הלאה.

כל זאת בזכות ליווי צמוד של מנטורים מובילים שהגיעו מהאקדמיה, מהמגזר העסקי, הפיננסי והמשפטי. התוכנית היא מיזם של מט"י חיפה בשותפות עם עיריית חיפה, ובביצוע של חברת TechLab Acceleration. נותני החסות לתכנית הם בנק הפועלים וחברת מילגם.

במהלך התוכנית, שכללה מפגשים שבועיים, נפגשו היזמים עם מומחים שונים שהציגו בפניהם כל אחד פרק בבניית מיזם, ולימדו אותם כיצד ואיך בונים מוצר בר קיימא וחברה ברת קיימא. כמו כן  קיבלו היזמים גישה למחלקות בעיריית חיפה ומאגרי מידע עירוניים רלוונטיים, הם נחשפו לקהילה היזמית בחיפה,  ביצעו נטוורקינג לצורך מציאת שותפים אסטרטגיים, לקוחות פוטנציאליים, צוות ומתמחים ומומחים בתחומם, בנוסף קיבלו היזמים סיוע ביחס לאפשרויות המימון הקיימות החל מהמדען הראשי, אנג'לים שונים וקרנות המתמחות בהשקעה, וכמובן – הקרן הייעודית לסטאטראפים במט"י חיפה – המעמידה לרשות היזמים הלוואות המירות.

ערן אלפונטה וגדי מרגלית צילום: גלי עדי

לרשות היזמים בתכונית עמדו חללי העבודה המשותפים, חדר הישיבות, אולם ההרצאות ואזור ההשראה לעבודה בצוות של מתחם WISE הממוקם במט"י חיפה, מרחק הליכה מתחנת הרכבת והמטרונית.

כל המערך הזה הועמד ללא עלות לבד מדמי השתתפות חד פעמיים סמליים. התכנית היא ללא  מתן אחוזים בבעלות במיזם והכל על מנת שהיזמים יוכלו לממש את הפוטנציאל הגלום ברעיון שלהם, ולהפוך אותו למוצר בר קיימא. ושכל זה – יקרה בחיפה!

באירוע הDemoDay קיבל כל מיזם 3 דקות להציג את המוצר שלו בפני המשתתפים שכללו את נציגי עיריית חיפה, מנהלי מחלקות, וכן משקיעים ויזמים מרחבי הארץ שבאו להכיר את המיזמים ולבדוק אפשרויות השקעה ו/או שיתופי פעולה עימם.

המיזמים כולם התמקדו בתחומי העיר החכמה, ובאו לפתור צרכים עירוניים באמצעות שימוש בטכנולוגיות. עם סיום הDemoDay והתוכנית הרשמית, ממשיכים חלק מהמיזמים באמצעות תמיכה של עיריית חיפה, בביצוע פיילוט בעיר.

ערן אלפונטה, מנכ"ל מט"י חיפה: "בחיפה נמצאים כל המרכיבים ליצירת חדשנות וליישום רעיונות טכנולוגיים וזאת בזכות היותה בית לעשרות אלפי סטודנטים שלומדים וחוקרים במוסדות המובילים בארץ להשכלה גבוהה, וכן כבית לאלפי תושבים העובדים בתחום ההייטק כמו כן בחיפה

יזמים צילום: גלי עדי

נמצאים מרכזי הפיתוח והמחקר של חברות בינלאומיות מובילות.
אנו במט"י חיפה נמשיך להוביל את החדשנות בעיר להישגים חדשים באמצעות מערך המנטורים והליווי שאנו מספקים למיזמים, וכל זה במתחם החדש שלנו ברחוב העצמאות 65 בחיפה", הוסיף אלפונטה.

לצפייה בכל המיזמים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט של התוכנית: www.citytechlab.com

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך