טיפים לרכישת משקפי ראייה

משקפי ראייה הם אביזר שילווה אותנו כמעט לכל מקום, חשוב לשים דגש על מספר פרמטרים בטרם רכשתם. רשת "אופטיקה שפי" מנדבים עבורכם טיפים לרכישה נכונה של משקפי ראייה.

 

כל מה שצריך לדעת לפני שרוכשים משקפי ראייה/ באדיבות אופטיקה שפי

משקפי ראייה הם אביזר שילווה אותנו כמעט לכל מקום. כשאנו עומדים להיפרד מהזוג הקודם שלנו ולהתחדש במשקפי ראייה אחרים, רצוי שנתחשב במספר פרמטרים.

בתמונה: הפרזנטורית ואשת היח"צ לימור כרסנטי

שאתם ניגשים לאופטומטריסט, הביאו את המשקפיים  הישנים, גם אם הם שבורים, עקומים או לא מדויקים. בבדיקה שעורך לכם האופטומטריסט הוא זקוק למידע קודם, על מנת שיוכל להשוות. ובאותו נושא, יש לתת לאופטומטריסט את כל  המידע הרפואי הרלוונטי – האם אתם נוטלים תרופות שמשפיעות על העיניים כמו ראוקוטן (הגורם ליובש בריריות), האם ביקרתם בעבר אצל רופא העיניים ומה היו הסיבות לכך.

מדוע לא כדאי לקנות משקפי קריאה ללא בדיקה?

לקראת גיל 40 אנשים רבים מתחילים להתקשות בראייה לטווח הקרוב (בקריאה) ונזקקים למשקפי קריאה. תהליך זה מתרחש כיוון שהעדשה התוך-עינית, שממקדת את הראייה למרחקים שונים, מאבדת מגמישותה ("זוקן ראייה"). ישנם כאלו שמעדיפים לרכוש משקפי קריאה מוכנים, מבלי לבדוק איזה מספר עדשה נדרש בכל עין. כלומר, איזו הגדלה נדרשת בכל עין. מחקרים מראים שרכישת משקפי קריאה מוכנות ללא בדיקה והתאמה ע"י אופטומטריסט עלולים לגרום לכאבי ראש, לטשטוש ולמאמץ יתר של העיניים. בקנייה ללא בדיקה קורה לפעמים שרוכשים עדשות עם מספר גדול יותר ממה שצריך וזה מגביל את מרחק הקריאה. בבדיקת הראייה האופטומטרית, האופטומטריסט מודד את מרחק האישונים בין עין לעין כדי למקם את מרכז העדשות מולם ולמנוע עיוותים אופטיים. בנוסף, הוא בודק בעיות במיקוד העיניים למטרה קרובה, ואף מאתר ליקויים במערכת העין המצריכים הפניה
לרופא עיניים.

המידע ניתן באדיבות "אופטיקה שפי",
סניפים ברבמ"ד קרית-מוצקין וצ'ק פוסט חיפה


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בצרכנות