אבא מצוין

ההצגה "לרקוד עם אבא" מגיעה לתיאטרון קרית מוצקין. מדובר בהצגה מרגשת שמכווצת את הבטן
לבוא, לראות ולהתרגש. צילום: לקוביה- רון זאבי

לבוא, לראות ולהתרגש. צילום: לקוביה- רון זאבי

המעבר ממונודרמה עטורת פרסים להצגה בהשתתפות שלושה שחקנים רקדנים, ממלא את הקהל שמגיע לצפות ב- 'לרקוד עם אבא' בעולם עטוף רגשות משלימים ומכווץ את הבטן. שווה צפייה.

יש מי שראה את הצגת היחיד שכתב, ביים ושיחק איציק ויינגרטן לפני שנים 'לרקוד עם אבא' – שזכתה במקום הראשון בתיאטרונטו 1992 והוצגה בהצלחה במשך שנים בארץ ומחוצה לה ואף זכתה להעלאה מחודשות – והיא עדיין חרוטה בזיכרונו. העיבוד הבימתי החדש והמעניין של גדי צדקה לשלושה שחקנים רקדנים יגרה את הזיכרון והרגש להגיע ולצפות בהצגה.

עלילת המחזה: מערכת יחסים אמיצה בין אב לבנו המיוחד, בניסיון אמיץ וכנה של אב להעניק לבנו כלים בסיסיים להישרדות בעולם הזה. יחד הם פוגשים בעולם שאינו מורגל בהכלת האחר והשונה. הנער, שננטש על ידי אמו בילדותו, מקבל יום אחד מאביו הרקדן מתנה בלתי שגרתית. אביו מחליט ללמד אותו "לרקוד את החיים" בריקוד שנרקד מעצמו, מתוך אמונה, כי כלי הריקוד יקל על הנער את המשך חייו. יום אחד נאלץ האב לקום ולעזוב את בנו אהובו.

הילד בהצגה מספר: "כשנולדתי, אבא היה מאד צעיר, וגם אימא. אימא לא יכלה לגדל אותי, אז היא נסעה לארץ אחרת. גם אבא היה צעיר, אבל בכל זאת, זה היה לו מובן מאליו שהוא יגדל אותי, למרות שאמרו לו שזה יהיה קשה".

עם כל הכוח והרגש שבמונודרמה, למספר שחקנים שמפשטים את הסיפור ומחלקים את הרגש ומעצימים אותו ישנה השפעה רבה יותר על הצופה.

 

"לרקוד עם אבא"

מאת:  איציק ויינגרטן​

הפקה: "התאטרון העברי"

עיבוד ובימוי: גדי צדקה

שחקנים: צחי זאב לוק, עופר עמרם, שרה קרפ.

הדרכת שחקנים: פנינה ברט.

כוריאוגרפיה: עופר עמרם

מוזיקה: אנטוני הגרטי

תפאורה: בנו פרידל​

עיצוב תאורה: טלצ'וק​

תיאטרון מוצקין: יום שלישי, 30/12/2014 בשעה 11:00

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות