תל חי הינו ביה"ס היחידי במחוז חיפה שזכה שבו מתקיימת תכנית "מועדון הטייסת"– קרן רמון ע"ש אילן ואסף רמון למנהיגות חברתית ערכית.

רונה רמון ביקרה בבית ספר תל חי והתרגשה עד מאוד מפעילות התכנית "מועדון הטייסת" ואף תרמה את סרבל הטיסה של בנה אסף רמון ז"ל לבית הספר. היה מרגש ומעצים.
 

מפגש מעצים! רמון, בלמס קרלבוים, וגמן והולצמן. אלבום פרטי

רונה רמון הגיעה השבוע לביקור בביה"ס תל חי ופגשה את צוות המורים והתלמידים והתרשמה מתהליך ההעצמה המתרחש בבית הספר בפרוייקט הייחודי שלו "מועדון הטייסת". התלמידים סיפרו בצורה מרגשת איך תכנית הטייסת השפיעה עליהם ורונה התרגשה עד מאד. במהלך הביקור סיירה רונה בחדר החלל ע"י אילן רמון בבי"ס והתרשמה מתכנית הלימודים הייחודית והחדשה של ביה"ס. רונה תרמה לביה"ס את סרבל הטיסה של אסף רמון ז"ל שנהרג בתאונת אימונים. כמו כן, סיירה רונה במרכז המבקרים וראתה את הסליק המפורסם של ביה"ס. הגב' רונה רמון שהגיע לביקור בבית ספר תל חי במסגרת פרויקט הטייסת, פגשה את מנהל ביה"ס גיא הולצמן ואת צוות המורים והתלמידים. בביקור נכחו גם גב' ליאת בלמס קרלבוים, סגנית המחלקה להעצמה חינוכית וגברת אילנה וגמן מנהלת המחלקה לחינוך יסודי. רונה סיירה במרכז המבקרים של תל חי, בגן איתן ובחדר חלל בסיור מרגש ומעצים.

תל חי הינו ביה"ס היחידי במחוז חיפה שזכה שבו מתקיימת תכנית "מועדון הטייסת"– קרן רמון ע"ש אילן ואסף רמון למנהיגות חברתית ערכית. התכנית פועלת היום בכ-21 מסגרות חינוכיות ברחבי הארץ- רובן בפריפריה חברתית וגיאוגרפית. מטרת פרויקט הטייסת היא פיתוח וטיפוח מנהיגות חברתית ערכית בקרב צעירי ישראל, מתוך שאיפה ליצור בסיס לאזרחות אחראית, עמוד תווך לקיומה ארוך הטווח של  מדינה דמוקרטית. במסגרת התכנית תלמידי כיתות ה'- עוברים תהליך העצמה – בבית עם ההורים, בבית הספר עם החברים ובעבודה אישית וקבוצתית עם מדריך מוסמך. תכנית הטייסת פועלת היום בכ-21 מסגרות חינוכיות ברחבי הארץ, וזכתה בעבר בפרס משרד החינוך לתכנית חינוכית מצטיינת. כמו כן, התכנית זיכתה את חיל האוויר בפרס הרמטכ"ל ליחידה מתנדבת בשל מעורבותן של טייסות מבצעיות בפעילות השוטפת. בבסיס התכנית עומד הרעיון שהצבת 'מבוגר משמעותי' שילווה את החניך בכל מעגלי חייו: בבית עם הוריו, בבית הספר עם מוריו חבריו וכמובן ובעבודה אישית מולו, יוכל לפתח אצל החניך מסוגלות אישית, הערכה  עצמית, אחריות אישית וחברתית וחתירה למצוינות. מעבר למענה 24/7 של המנהיגים החברתיים לחניך ולמשפחתו, החניך זוכה גם לקשר מעצים עם טייסי חיל האוויר המלווים את החניכים לאורך המסלול ובהיותם מיתוס מהווים עבורם מודל לחיקוי מעורר השראה. הקשר עם טייסי חיל האוויר הוא אחד המהויות החשובות של הפרויקט. לאורך השנה חניכי התכנית נפגשים דרך קבע עם טייסים בסדיר ובמילואים מטייסות מבצעיות של חיל האוויר. טייסים אלה משמשים עבורם מודל להצלחה ומצוינות, הקצינים משתפים אותם בסיפורים מעוררי השראה, באתגרים אותם חוו במהלך חייהם ובאופן בו התמודדו איתם, ומלווים אותם בפעילויות שונות. . אחת לחודש מתקיימים מפגשים עם הטייסים, כאשר הטייסים מגיעים לבתי הספר וכן החניכים מגיעים לטייסות. חיל האוויר אימץ פרויקט זה, ומאפשר לטייסים (גם לטייסי מילואים) להיות שותפים לעשייה חברתית משמעותית, שאת תרומתה הם יכולים לחוות באושר, בגאווה ובמוטיבציה שהם גורמים לילדים.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך