בי"ח ״אלישע״ קיבל את תקן JCI הבינלאומי

בית החולים "אלישע" מצטרף לנבחרת איכותית של בתי חולים בעולם, המוסמכים בתקן ה- JCIהבינלאומי לאיכות ובטיחות ברפואה.
ד"ר ישראלית- צילום אלבום פרטי

במהלך חודש מאי בחנו נציגי ארגון ה- JCIלעומק את בית החולים, שוחחו עם הצוותים הרפואיים וביצעו בדיקות קפדניות. התוצאה: בית חולים אלישע, קיבל את תו התקן היוקרתי והמחמיר "מוסמך איכות ובטיחות", המאשר כי הוא עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ופועל על פי הנהלים הרפואיים המעודכנים ביותר הקיימים כיום בעולם הרפואה. קבלת התקן הופך את בית החולים להיות בית החולים הפרטי הראשון בצפון שזוכה בו.

לדברי ד"ר ישראלית, מנהל בית חולים אלישע: "בזכות עבודה מאומצת,  מסירות טוטאלית של הצוותים  ומקצוענות לשמה, פועל בית חולים אלישע בסטנדרטים גבוהים ביותר. כל זאת אינו מובן מאליו .הנהלת בית החולים גאה בצוות כולו, ומוקירה את המקצועיות והמסירות של כל אחת ואחד.  בשנתיים האחרונות מאז נכנסתי לתפקיד אנחנו מובילים שינוי גדול בבית החולים, שינוי באיכות ובבטיחות המטופל שמביא למהפך בתחום הניתוחים הכירורגים.

כיום אנחנו מבצעים ניתוחים מתקדמים במרבית התחומים ובהם אורתופדיה, כירורגיה כללית, גינקולוגיה, אורולוגיה ועוד. בכל חודש מבוצעים בבית החולים מעל 1,000 ניתוחים. כמו כן בבית החולים מכון גסטרו שמבצע מעל 1,000 בדיקות בכל חודש ויחידת הפריה חוץ גופית (IVF ) בעלת הישגים מרשימים.

"הסמכה זו מעידה כי העבודה המתבצעת כאן נעשית במקצועיות, במסירות ותוך מחייבות להענקת הטיפול הרפואי הטוב ביותר". הוסיף ד"ר ישראלית.

תו התקן JCI הינו תו תקן בינלאומי של בתי חולים. מדובר בתו האיכות המחמיר ביותר שניתן לבתי-חולים בישראל ובחו"ל, המצביע על מצוינות באיכות ובטיחות הטיפול הרפואי הניתן בבית החולים. רק 2% מכלל בתי החולים בעולם עמדו עד היום בדרישות ה JCI וקיבלו את התקן.

בתי החולים בישראל מחויבים בקבלת תו תקן זה. ארגון ה-,(Joint Commission International) JCI מהגדולים בעולם בתחום זה, נבחר על ידי משרד הבריאות לביצוע הסמכה זו, שבבסיסה ניצבת תפיסת העולם לפיה המטופל נמצא במרכז וכל משאבי הארגון נבנים סביבו כשהם משתפים ביניהם פעולה באופן ממוקד ויעיל.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות