משדרגים את האימהות

הביקושים הגוברים של יולדות מחיפה והצפון ללדת במרכז הרפואי "כרמל", יחד עם הרצון של בית החולים לספק את התנאים הטובים ביותר, בשילוב הרפואה המתקדמת ביותר, הביאו את כרמל להשקעה של מיליונים רבים בשדרוג ובניית אגף אמהות חדש בבית החולים
אוסלנדר זאנט ורוטשילד. מבטיחים לאמהות מחלקה עם יחס אישי וחם. צילום: אלי דדון

אוסלנדר זאנט ורוטשילד. מבטיחים לאמהות מחלקה עם יחס אישי וחם. צילום: אלי דדון

על פי בדיקה ומדדי האיכות של משרד הבריאות נבחרה הפגייה של בית החולים כרמל כפגייה הטובה ביותר בישראל בשנת 2014. גם מערך נשים ויולדות של כרמל מוביל ובולט כמרכז מצוינות. כדי לתת שירות איכותי בתנאים נוחים יותר, לצד איכות רפואית גבוהה ביותר, מושקעים מילוני שקלים רבים לשדרוג מערך האימהות כולו. מדובר בבנייה מחדש של חדרי הלידה, כולל חדר ניתוח מתאים באותו מתחם, ובצמוד פגייה מרווחת וממותקנת על פי הסטנדרטים מהמתקדמים ביותר בעולם המערבי.
"המטרה שלנו היא לרכז בקומה אחת, ותחת קורת גג אחת את מכלול השירותים לטיפול מושלם ביולדת ובתינוק", מסביר מנהל מערך נשים ויולדות בכרמל פרופ' רון אויסלנדר.
עד היום נולדו בכרמל כ-3200 תינוקות בשנה, כשלאחר הבינוי והשדרוג המתוכנן יתאפשר ליותר נשים לבוא ללדת וליהנות מהתנאים והשירותים המתקדמים. בתוך קומת האמהות החדשה נבנה כעת גם חדר ניתוח חדש ומתקדם שיהיה יעודי לטובת ניתוחים קיסריים ופעולות דחופות.
במתחם החדש נבנים 8 חדרי לידה מודרניים וחדשניים מתוכם 5 חדרי לידה ושלושה חדרי צירים, כשבכל חדר לידה שירותים ומקלחת צמודים. בצמוד לחדרי הלידה נבנית מחדש הפגייה. "יש לנו מערך שלם של רופאי פגים וצוות סיעודי מיומן שמשגיח ומטפל בפגים הקטנים 24 שעות ביממה", אומר פרופ' אבי רוטשילד מנהל מחלקת ילודים ופגים בכרמל.
לצדו של פרופ' אוסלנדר המנהל, עומד מערך הנשים היולדות עם כ-40 רופאים, מתוכם כ- 20 רופאים מומחים עם תתי התמחויות בכל תחומי הנשים והמיילדות. "יש לנו מומחים בכל התחומים", אומר פרופ' אוסלנדר, "מומחים למיילדות והריון בסיכון גבוה, מומחים בתחום האבחון באולטרא-סאונד, מומחים בטיפולי פוריות, מומחים לאונקולוגיה בנשים, מומחים לאנדוסקופיה וניתוחים זעיר פולשניים, מערך סימולטורים להכשרת הרופאים המנתחים מהמתקדמים בעולם, יחידה למחלות צוואר הרחם, יחידה מיוחדת לטיפול בבעיות רצפת האגן ועוד. כמעט בכל נושא בעולם המיילדות והנשים יש לנו בכרמל מומחה ספציפי שנותן לנשים וליולדות את התשובה הטובה ביותר", אומר פרופ' אוסלנדר.
"אנחנו מאוד מקפידים על בטיחות החולה שלנו", מסביר פרופ' רון אוסלנדר, "בכל יום ולאורך כל תקופת האשפוז מתבצע תחקיר על בסיס יומי על כל מקרה וכל טיפול".
"חשוב לנו לשמור על הייחודיות שלנו", מסביר ד"ר קידר סגן מנהל המחלקה, "אנחנו מבטיחים לאמהות החדשות בכרמל מחלקה עם יחס אישי וחם לכל יולדת ועם שירות ואיכות רפואית בסטנדרט הכי גבוה. ועכשיו עם שדרוג התנאים הפיזיים, נשדרג עוד יותר גם את השירות וגם את החיוך", מוסיף ד"ר קידר.

זאנט דנקנר יו"ר אגודת הידידים ומי שאחראית לערב ההתרמה אומרת כי: "כבית חולים הניצב בחזית הטכנולוגיה הרפואית ודואג לספק לנשים וליולדות הבאות אליו את הטיפול האיכותי והטוב ביותר, מוביל כיום בית החולים כרמל את תחום השירות והיחס האישי לאמהות שבדרך. אין לי ספק", אומרת דנקנר, "כי השיפוץ, ההרחבה והנוחות החדשה לה יזכו היולדות החדשות, בעזרת תרומה נדיבה לאגודת הידידים, תמשיך להצעיד את בית החולים כרמל קדימה לטובת כלל הנשים והיולדות תושבות הצפון שיזכו לאיכות רפואית משולבת ביחס אישי חם ואוהב".
לטובת רכישת הציוד למחלקת יולדות ולקומת האמהות תערוך אגודת הידידים של כרמל את הנשף השנתי שלה בהיכל התיאטרון בקרית מוצקין ביום חמישי ה-19.3. לנשף מוזמנים כל צמרת איזור הצפון, חברי כנסת שרים ראשי ערים מהקריות חיפה והצפון ומכובדים רבים נוספים. בצד האומנותי של הערב יעלה על הבמה המחזמר הלוהט של השנה "שיער" מבית היוצר של תיאטרון הקאמרי, בהופעה ראשונה ובלעדית כאן בצפון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות