"עושים מקום בגורדון"

מכללת גורדון מובילה מיזם חברתי קהילתי עם תושבי שכונת נווה דוד חיפה
שותפות אמיצה בהובלת סטודנטים הפועלים ביחידה למעורבות חברתית של האקדמית גורדון חיפה, לבין המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית חיפה, מרכז קהילתי נווה דוד ואגף קהילה בחברת עמידר, התפתחה למיזם בעל ערך חברתי עליון.

במסגרת המיזם, "עושים מקום קהילתי", מגיעות במהלך שנת הלימודים האקדמית כ- 15 סטודנטיות מהאקדמית גורדון לשכונת נווה דוד בחיפה עם שאיפה ברורה להכיר, להקשיב בגובה העיניים ולבטא יחד עם התושבים את סיפורה של השכונה ואת הסיפורים המקומיים של התושבים שגרים בה.

בתום תכנית הכשרה ברוח הקיימות החברתית בהנחיית מרצים מהיחידה לפיתוח מקצועי באקדמית גורדון ולאחר מספר מפגשים עם ארגונים מקומיים לפיתוח ליבת ההתערבות החברתית בהתאמה לקהילת שכונת נווה דויד, יצאו בימים אלו הסטודנטיות המשתתפות במיזם לפגוש את תושבי המקום בגובה העניים.  בשבוע שעבר התקיים מפגש ייחודי "קפה עולם", שהוא תהליך שכונתי ייחודי שמפגיש תושבים סביב שולחנות עגולים.

פעילות בנוה דוד- באדיבות מכללת גורדון

במפגש חגיגי זה, הנחו הסטודנטיות באמצעות  מיומנויות הנחיה ייחודיות שרכשו בהכשרה, שיח דינמי בסבבים מעוררי השראה שבהם הכירו, שתפו ושוחחו על ערכי המקום, דרך שאלות דיון וקריאה לחשיבה משותפת.  בשלב הבא הסטודנטים יערכו ויעבדו את התוכן שעלה בשיח השולחנות העגולים ליידי תוצר שיחבר את הסיפור והמורשת החברתית של קהילת נווה דויד.

עוד השנה ובהמשך לכך, הסטודנטיות יבחרו בשיתוף התושבים באיזה אופן ירצו להציג את התוצר כמייצג ויזואלי או שימושי במרחב הציבורי.  הרעיון המרכזי של  המייצג, ייתן ביטוי לסיפור המשותף של השכונה. המייצג שיבחר ויבוצע בשיתוף, יכול להיות גלריית רחוב, סלון רחוב קהילתי, יצירה צבעונית משותפת, או כל דרך יצירתית אחרת שתצמח מהחיבור הבלתי אמצעי עם האנשים.

מיזם "עושים מקום קהילתי" (Place Making) מתקיים בהובלת גורדון במספר מקומות נוספים בדרכים שונות ומגוונות ותמיד תוך שילוב, פרחי הוראה, סטודנטים ממסלולי לימוד שונים במכללה או סגלי חינוך ותיקים שלומדים בתכניות לפיתוח מקצועי היחידה ללימודי המשך באקדמית גורדון.  תוצרי יוזמות הקיימות החברתית באקדמית גורדון מבוססות על קשרים שנרקמים עם גופים וארגונים חברתיים ומוניציפליים שונים בקהילה והם מבטאים שיתופי פעולה מרשימים.

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך אתם ממתיקים את הקפה/ תה שלכם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך
Ads

Zone not found or deactivated.Zone id : 236209