מכללה ללימודי פסיכולוגיה חיובית

KO – המרכז לפסיכולוגיה חיובית מיסודה של ד"ר קרן אור חן, מרצה באוניברסיטת חיפה בביה"ס לעבודה סוציאלית, ייפתח בקרוב בצ'ק פוסט, כדי להעניק לכם כלים אמיתיים ומשמעותיים להשגת תחושת העצמה וצמיחה וגם חיים מאושרים יותר
דר קרן אור חן תצלום של גיל נחושתן

במהלך הדוקטורט שלה נחשפה ד"ר קרן אור חן, בעלת שלושה תארים בפסיכולוגיה, לתחום קבלת החלטות בתנאי אי ודאות וחקרה את השפעתו של הקשר החברתי ורמת המידע שניתנת על החלטותיו של אדם אחר על קבלת החלטות במצבי אי ודאות ונטילת סיכונים. "עד הדוקטורט שלי", אומרת אור חן, "רוב הכלכלנים ואנשי הפסיכולוגיה החברתית התעסקו באופן דיכוטומי בתחום קבלת החלטות אינדיבידואליות, או בתחום קבלת החלטות בקבוצה. אף אחד לא חקר עד אז מצבים בין אישיים מינימאליים, כמו נוכחות אחת בלבד ולא קבוצה, כמשפיעה על קבלת החלטות ונטילת סיכונים. הצלחתי לבנות קו רצף מיחיד לקבוצה שמסביר על המשתנים השונים המשפיעים על השינויים שחלים בקבלת החלטות במעבר מיחיד לקבוצה".

אור חן התעניינה בנטילת סיכונים, הבנה של מה מניע אנשים להמר ולקבל החלטות מסתכנות וחקרוה באופן יסודי את המניעים האישיותיים התנהגותיים ומצבים שמשפיעים על קבלת החלטות במיוחד במצבים של לחץ זמן ותנאים עמומים.

איך זה קשור לפסיכולוגיה חיובית?

"היכולת לקום ממצבים משבריים והיכולת להבנות אופטימיות ולייצר התקדמות וצמיחה כדי להגיע לרווחת חיים ואושר. זה תחום קסום ששנים הפסיכולוגיה הקלאסית לא ייחסה לו חשיבות אקדמית ואני מוצאת שהצמיחה האישית שלי מונעת מעיקרי הבסיס שלו: אופטימיות, הכרת תודה, יכולת לסלוח, שימוש בהומור והתמקדות בדברים מקדמים ולא הרסניים".

כיתות- צילום יחצ

הפסיכולוגיה החיובית עוסקת בחשיבותם של רגשות חיוביים ואופטימיים ותרומתם לרווחה נפשית, תוחלת חיים, הגשמת משאלות, הצלחות, תפיסת עולם מאוזנת ותחושות שימחה וסיפוק ממושכות. אחת הדרכים האפקטיביות ביותר לחיזוק תחושת הרווחה הנפשית ושביעות הרצון האישית והבינאישית היא חיזוק היכולת להכיר תודה. כמו כן, נמצא כי היכולת להציב מטרות מובנות ומיושמות היטב, תורמת לרמות גבוהות יותר של שמחה והצלחה וישנו קשר מובהק בין גוף ונפש. אור חן מלמדת על המודלים המרכזיים שמלווים תהליכי קבלת החלטות, על החרדות שמעוותות את שיקולי הרציונאליות וכיצד ניתן ברוח הפסיכולוגיה החיובית לקבל החלטות ממקום שונה ולא שיפוטי שמאפשר התקדמות בחיים ותחושת העצמה וצמיחה. המרכז החדש הוא הגשמת חלום גדול, ידע, לימוד וניסיון עתיר שנים ומציע חוויה למדנית חדשנית.

כיתות -צילום יחצ

ד"ר קרן אור חן מרצה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה, מומחית בקבלת החלטות ובתחומי הסטטיסטיקה והמתודולוגיה, מרצה בחוג לפסיכולוגיה, החוג לתקשורת, החוג למשאבי טבע והסביבה, ומרצה בבית הספר לרפואה בטכניון בתחומי הפסיכולוגיה. היא משמשת כראש התחום לסטטיסטיקה בבית הספר למנהל עסקים במכללת כרמל ומלמדת במכללות ויצ"ו וגורדון. בנוסף, מרצה קרן בכנסים, ימי עיון ובפני הקהל הרחב, במספר הרצאות מגוונות העוסקות בנושאים שונים. מרכז KO לפסיכולוגיה חיובית ייפתח בבניין טיסן, שד' ההסתדרות 54, צ'ק פוסט.

 

.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך