מערך הכיבוי צריך פה

"יש למנות לאלתר דובר למערך כיבוי אש בחיפה". ראש עיריית חיפה, יונה יהב, כבר לא יכול לחכות ופנה במכתב לנושא לנציב כבאות והצלה

השריפה בחורש בנחל חיק בכרמל. "יש חובה להעמיד נציג שינחה אותנו בהיערכותנו לכל אסון שלא יבוא בשגרה ובחירום". צילום אילוסטרציה: כיבוי מחוז חוף

ראש עיריית חיפה וינה יהב פנה אתמול לנציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי בבקשה למנות לאלתר דובר למערך הכיבוי בחיפה.

במכתבו כותב יהב: "כידוע לך הניסיון הרב ביותר בשת"פ בין שירותי הכיבוי לרשות מקומית נצבר אצלנו מכורח הנסיבות. בתאריך 26 למאי, יום שישי האחרון ארעה שריפה במורדות הכרמל מעל אצטדיון סמי עופר. לאירוע זה הוזנקו מטוסי כיבוי. לאור ניסיוננו הרב והבנת החשיבות בהעברת מידע לציבור נדהמתי לגלות כי לראשונה זה שנים אין בתחנת כיבוי חיפה דובר.

מצב עניינים זה יצר חוסר ודאות ותקלות בהעברת מידע לציבור. בשטח נוצר מצב שלתושבי חיפה, למודי הטראומה מאירועים קודמים, לקח זמן רב לקבל מידע אמין ומדויק שהיה יכול להוריד מהם את רף חוסר הוודאות.

מכובדי, לאחר הרבה שעות פעילות מבצעית משותפת ולצערנו גם לאחר מחירים כבדים ששילמנו בדם בעיר חיפה, למדנו כי יש חובה להעמיד נציג שינחה אותנו בהיערכותנו לכל אסון שלא יבוא בשגרה ובחירום. כמו כן, הימצאותו של דובר בשטח שפועל יחדיו תוך שת"פ עם מערכי הדוברות של הגופים הכרחי ואין לו תחליף.

לאור זאת אבקשך לשקול מינוי מיידי של דובר לתחנת חיפה, מינוי שכבר שנים מוכיח את עצמו כיעיל ונכון לשירותי הכיבוי ככלל, למערך כוחות ההצלה שפועלים בעת אירוע ולתושבי חיפה בפרט".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה