ההבדלים בין סוגי הדיאטות השונות ומה ממליצים

הגיע הזמן להודות באמת, מי מאיתנו לא היה אי פעם בחייו בתהליך של דיאטה? הגוף הנחשק, גוף חטוב , מוצק וכמובן רזה, הפך להיות מטרת על של רובנו. אבל כולנו יודעים שהדרך לשם לא פשוטה בכלל.

קיימות שיטות דיאטה שונות, וככל שהשיטה פשוטה יותר ליישום, כך עולים הסיכויים שנקפיד על הכללים ובכך נרזה.

כאשר בוחרים דיאטה מסוימת עולות השאלות:

ויסוצקי ירוק מנטה מלפפון צילום טופטאצ

 1. האם היא קשה?
 2. מה אסור ומה מותר לאכול בה?
 3. כמה היא עולה ליישום?
 4. כמה זמן צריך להקפיד בה?
 5. האם היא בריאה?
 6. וכמובן שאלת השאלות- תוך כמה זמן מביאה לתוצאות?

האמת נחשפת:

אף אחד לא המציא את הגלגל: תזונה זה דבר פשוט. אנחנו, בני האדם סיבכנו אותו. הרזיה זה עוד יותר פשוט, מאחר מתבססת על מספר עקרונות פיזיולוגיים:

 • הפחתת הפחמימות לאורך היום- תפריט דל בפחמימה מביא להפחתה ברמות ההורמון אינסולין, הורמון המכונה "הורמון ההשמנה". כאשר רמותיו פוחתות, פירוק השומנים בגוף מואץ.
 • גרעון קלורי- המשמעות היא, שכמות האנרגיה אותה מוציאים גדולה מכמות האנרגיה אותה מכניסים. כלומר לאכול פחות, ובכך לרדת במשקל. ישנן גישות רבות, שאפילו מתירות מאכלים "אסורים" כמו: שוקולד, וופלים, חטיפי אנרגיה ועוד. וזאת על חשבון מאכלים אחרים, כאשר העיקרון הוא רק לשמור על גרעון קלורי (אם תאכלו במהלך היום רק חפיסת שוקולד, עדיין תרדו במשקל).
 • הימנעות ממזון מעובד, ממזון עשיר בסוכר פשוט, משקאות ממותקים, ולהעשיר בירקות וקטניות.

ישנם עוד מנגנונים רבים,אך הכל נגזר מסעיפים אלו: דיאטה ללא שומנים בתזונה (ללא אגוזים/ שמן זית/ טחינה/ אוכל על בסיס מוצרי דיאט בלבד)-  מרכיב תזונתי העשיר בקלוריות. כאשר מורידים אותם מהתפריט, מתקבל גרעון קלורי.

גישה נוספת היא לא לאכול לאחר שעה 18:00- כאשר מגבילים את האכילה בשעה כל מוקדמת, אנחנו למעשה מקטינים את כמות המזון אותו אנו צורכים, ובכך מתקיים גרעון קלורי.

בואו נכיר את הדיאטות המדוברות ביותר בשנים האחרונות:

 1. דיאטת ה- 17 יום- למעשה ספר, שפורסם ע"י ד"ר מייק מורנו, והפך לרב מכר בין לאומי. הספר למעשה עוסק בשינויים תזונתיים במשך כל 17 יום על מנת ליצור גיוון ובלבול של הגוף. הדיאטה מתבססת על מספר שלבים, כאשר בשלב הראשון, יש הימנעות כמעט מוחלטת מפחמימות, אך יש העשרה יחסית של חלבון ושומן. הדיאטה מתבססת על כך, שהפחתת הפחמימה מאיצה את שריפה השומנים, ובמקביל צריכה של חלבון ושומן תורמת לשובע ארוך טווח ואיזון רמות הסוכר. בשלבים הבאים קיימת הוספה הדרגתית של פחמימות על מנת להרגיל את הגוף לצרוך מעט פחמימות, אך בכמות מאוד קטנה, על מנת לא להגיע למצב בוא הגוף משמין בחזרה. בספר שמים דגש רב על הימנעות ממזון עשיר בסוכר, מלח ומשקאות מתוקים. כמו כן, מומלץ מאוד להעשיר בתבלינים, שומן צמחי בריא וחלבון רזה (גבינות רזות/ חזה עוף וכו'). הספר מביא לירידה מהירה במשקל, אך קיים קושי בשימור, מאחר ולא מערב טיפול פרטני.
 2. דיאטת אטקינס- דיאטה המתבססת על תזונה ללא פחמימות כמעט בכלל, כאשר הפחמימות המועטות מגיעות מרקות. כמו כן, מומלצת הימנעות מירקות עם תכולת סוכר גבוהה יותר במעט (עגבניות/ גזר וכו'). עיקרון הדיאטה היא גם כן הפחתה של רמות האינסולין לחלוטין, ובכך להאיץ את שריפת השומן לחלוטין. בדיאטה זו מותר לאכול כל מזון שעולה על דעתכם, העיקר שיהיה ללא פחמימות, כלומר: תכולת שומן וחלבון גבוהים (גבינות שמנת, בשרים ועוד). מתברר כי מרבית האנשים שביצעו דיאטה זו עלו את המשקל אותו ירדו, בחזרה, וזאת עקב קושי בשימור הירידה. דיאטה ללא פחמימות כלל מהווה קושי רב מאוד למרבית האנשים. כמו כן, רבים הם האנשים, אשר פתחו בעיות כליה וכבד עקב צריכה מוגזמת של שומנים רווים (שומנים מהחי) וחלבונים.
 3. דיאטת הזון- דיאטה המתבססת על צריכה של מרכיבי התזונה (חלבונים, פחמימות ושומנים) ביחס מסוים, על מנת ליצור איזון הורמונאלי ושליטה על רמות הסוכר. הדיאטה מתבססת על שמירה של 40% פחמימה, 30% שומן ו- 30% חלבונים, הרכב תזונתי המוגדר כדל פחמימה ראשוני, ובכך כבר תורם לירידה מאוזנת באחוז השומן. כמו כן, קיימת הגבלה קלורית, ולכן הירידה במשקל מושפעת מהפחתת הפחמימה והפחתת הקלוריות. שיטה טובה ומאוזנת, המאפשרת ירידה במשקל, אך מחייבת שינוי תפיסתי.
 4. דיאטה הים התיכונית- למעשה מדבר על אורח חיים מסוים, המאפיין את מדינות המזרח התיכון. במחקרים נצפה כי תוחלת החיים במדינות הים התיכון יחסית גבוהה, ומייחסים זאת לצריכה מועטה של בשר אדום, הגבלה של מזונות מעובדים, עשירים בסוכר והגבלה של שומן רווי. מנגד, אורח חיים המעודד צריכה של ירקות, קטניות, דגים (בעיקר סלמון) מספר פעמים בשבוע וצריכה יומיומית של שמן זית. שינוי לאורח חיים שכזה יוצר גרעון קלורי עקב אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים, התורמים לתחושת מלאות ושובע והגבלת מזונות עשירים בסוכר ושמן מטוגן.
  מומלץ מאוד כשינוי תזונתי ולמניעת מחלות לאורך זמן, אך לא יעבוד עבור כולם לצורך ירידה במשקל.
  למעשה, קיימות שיטות רבות נוספות, המביאות לירידה במשקל, כאשר כולן עוסקות בגישות שונות ודרכים שונות, אך בסופו של דבר בכולם ניתן לראות את אותו הדבר: הגבלה קלורית ו/ או הפחתה משמעותית בכמות הפחמימה.

אחת הגישות המקובלות בפסיכולוגיה היא לדעת למצוא את האיזון בין כל הגישות ולדעת מה עובד עבור כל אחד ואחד, ובכך ליצור גישה המותאמת "אלי אישית" מכל הגישות יחד.

אם מעמיקים בכל גישה וגישה, אפשר לשים לב כי המפתח להצלחה בדיאטה מתבססת על מספר דברים:

 1. לאכול מזון בנפח גדול, שלא מביא לעלייה ברמות הסוכר- לרוב נראה המלצה לצריכה גבוהה של חלבון, התורם לתחושת המלאות, שובע ארוך טווח ושמירה על איזון ברמות הסוכר בדם.
 2. להקפיד על צריכה גבוהה של ירקות- יוצרים תחושת מלאות ושובע, ובכך מסייעים בשלב ההגבלה הקלוריות. כמו כן, ירקות מאודים מהווים תחליף הולם לפחמימות, שהורגלנו אליהן במהלך החיים, ובכך מסייעים לנו להפחית בכמות הפחמימה ללא תחושת רעב.
 3. להקפיד על שתייה נאותה של מים- שתייה לא מספקת של מים, גורמת לגוף לחוות תחושת רעב מוגברת, ולכן יש להפקיד לפחות על 12 כוסות מים ביום.
 4. תה ירוק- משקאות חמים תורמים לתחושת המלאות, ובכך מאפשרים להימנע תחושת רעב לאורך היום. תה ירוק, אחד המשקאות המדוברים בכל הדיאטות מכמה סיבות:
  א. נחשב למשקה מאוד בריא, עקב ההרכב התזונתי שלו: EGCG והפלבנואידים, מרכיבים צמחיים, נוגדי חמצון מאוד חזקים התורמים לבריאות הלב והגוף בכלל.
  ב. התה הירוק נמצא במחקרים רבים כמשקה המסוגל לתרום לירידה במסת השומן, ובמקביל לשמר ואף לסייע בעלייה במסת השריר במקביל, ובכך להביא לירידה אסתטית באחוז השומן.
  ג. תה ירוק מאזן את רמות הסוכר, שלאחר הארוחה, ובכך מונע שינויים חדים ברמות הסוכר. שמירה על רמות הסוכר מונע את הצורך למתוק לאחר הארוחה.
 5.  הקפדה על תבלינים: שימוש בתבלינים כמו: פפריקה, ג'ינג'ר, פלפל שחור, כורכום, נענע ועוד, מאפשרים תחושת שובע חזקה יותר. כמו כן, התבלינים מהווים מקור מעולה לנוגדי חמצון, התורמים לבריאות הלב ומניעת תהליכים סרטניים.
 6. מזעור צריכת המתוקים והסוכרים המעובדים, והגבלתם למינימום כמו: שורת שוקולד מריר ביום, חטיף אנרגיה עד 100 קלוריות וכו'. כמו כן מומלץ ללמוד קצת אפייה, וללמוד כיצד להכין קינוחים טעימים ללא סוכר.

באדיבות: פליקס פלג – מרצה לתזונה, B.sc  במדעי התזונה


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד באוכל

 • חוזרים לבית הספר עם "שר"

  לרגל שנת הלימודים החדשה מתכון קל הכנה וללא גלוטן:  טוסט גבינת עיזים וממרח פלפלים
 • לזניה בשרית כשרה עם ערמונים ורצועות קישואים צרובים

  המותג ברילה מציע לכבוד חגי תשרי הקרבים מתכון מיוחד ללזניה בשרית כשרה עם ערמונים ורצועות קישואים צרובים. מנה חגיגית, טעימה בטרוף ויפיפייה לשולחן החג.
 • איזו הזמנה מיוחדת ויוקרתית קיבלה הקונדיטורית החיפאית שושי נסים?

  שושי נסים רגילה להגשים חלומות וכבר קשה להפתיע אותה. אבל כשהיא קיבלה את ההזמנה הזו היא התרגשה במיוחד
 • גלידת בננה ותמרים

  פינוק קפוא ומהיר הכנה שלושה מרכיבים ויש לכם גלידה משגעת
 • מאפינס ירקות לילדים

  החופש הגדול זהו זמן נהדר לבילוי משותף עם הילדים. וכמה נהדר להכין יחד אוכל טעים, שיהיה גם מזין ובריא וגם זמן איכות וכיף יחד עם הקטנים.
 • העסקית הלוהטת של הקיץ בג'ק לין

  ג'ק-לין, בר מסעדה בסגנון ביסטרו-פיוז'ן חדש, צעיר ותוסס במבצע עסקיות צהריים שיעשה לכם טוב בבטן
 • מאפינס תרד  

  אם התלבטתם מה להכין לארוחת ערב או לנשנושי בוקר לכם ולילדים הנה המתכון המושלם.
 • תפריט הקיץ  2018 של קפה ג'ו במנטה

  תפריט הקיץ החדש יכלול מגוון חידושים כגון סנדויץ עוף קיסר , סלטים עם תוספות חדשות משקאות מפנקים בטעמים חדשים וגלידת פרוזן יוגורט עם טוויסט ייחודי וזאת לצד תפריט הקיץ המגוון והעשיר של גו במנטה
 • טיפים לבישול עם ילדים

  החופש הגדול כבר כאן, הילדים בחופש, ביליתם בכל מקום אפשרי, אכלתם בחוץ וטעמתם מכל הבא ליד. החופשה, מלבד היותה מלאה בפיתויי אוכל שבהחלט אינם מזינים, היא גם זמן מצוין לבלות עם הילדים.
 • מחפשים רעיון איך לפנק את החצי שלכם ביום האהבה...?

  חברת כרמית מציעה מתכון בטעם עשיר של שוקולד, שיהפוך את הדייט להכי רומנטי ומיוחד- בראוניז משויש עם שוקולד וגבינת ריקוטה.
 • בוריטו אפוי עם טורטייה

  המותג מאסטר שף מציע מתכון להכנת בוריטו אפוי מטורטייה, מתאים לאירוח,  קל ומהיר להכנה  ומקשט כל ארוחה.
 • חגיגת טחינות בצבעים

  חברת "אחוה", יצרנית הטחינה המובילה בישראל, מגישה לרגל הקיץ מבחר טחינות צבעוניות – טחינה ירוקה, צהובה, אדומה, סגולה ולבנה, מבוססות טחינה גולמית ללא תוספת מלח של "אחוה", שמהוות יחד קשת מרהיבה של טחינות בצבעים.
 • המסעדה שהביאה את טוקיו לקריית אתא

  סניף בר המסעדה הצפוני של רשת הסושיות היפנית "אושי אושי" יוצא בבשורה משמחת לחובבי האוכל האסיאתי באשר הם:
 • קרפצ'יו ברמונדי עם תפוזי דם

  אין יותר מסוגנן מהמנה העדינה הזו שמתאימה בדיוק לעונה הזו כשכל מה שמתחשק לנו זה נשנוש מרענן וקריר. ומה יותר מתאים מפלחי אשכולית מתפוצצי עסיס יחד עם דג רענן?
 • אהבה מביס ראשון

  יום האהבה, טו באב, יערך השנה  ב 27.7  ועמו ההכנות לדייט המיוחד או לארוחת ערב רומנטית….
 • חוגגים אהבה...

  חברת כרמית חוגגת את טו באב ומעניקה מתכון שוקולד מפנק ועשיר בטעמים: טארט שוקולד
 • איך להכין דג חריף הכי טעים שיש?

  יום שישי זה היום האהוב עלינו בשבוע. ריחות בישולים ממלאים את הבית והכוכב הראשי הוא החריימה. יש לנו בשבילכם מתכון לחריימה ברמונדי שפשוט מתחנן לפרוסת חלה שתספוג את כל הטעמים הנהדרים שנמצאים בצלחת.
 • אמריקה זה כאן

  רשת הפיצריות פאפא ג'ונס במחווה של ידידות יוצאת במבצע לקראת יום העצמאות של ארה"ב שיתקיים בתאריך 04.07 ותציע ללקוחותיה את כל סוגי הפיצות הבשריות שבתפריט  ב- 69 ₪, בקניה במקום.
 • טיפים לשמירה על תזונת ילדים בחופש הגדול

  החופש הגדול מאופיין ביציאה מהמסגרת. שיבוש סדר היום גורם לשינוי סדרי האכילה.
 • מחפשים מאנצ'יס מעניין, לאירוח במונדיאל?

  פופקורן הוא נשנוש שרובנו אוהבים לאכול בזמן צפייה בסרט טוב או סתם כשרוצים להתפנק במשהו טעים וחמים.
 • סלט קוסקוס מרענן ועשיר

  תשכחו מארוחה חמה וכבדה שאחריה בא לנמנם….. המותג מאסטר שף מציע לקיץ מתכון ל סלט קוסקוס  מרענן, עשיר בירוקים עם חמוציות ופירות העונה. הסלט  מתובל בלימון ריחני, שיקצור מחמאות בכל ארוחה.
 • תושבי חיפה מוכנים? קיץ לארג' בפאפאג'ונס

  רשת הפיצריות העולמית 'פאפאג'ונס מציעה ללקוחותיה בסניף חיפה פיצה בגודל L מסוג מרגריטה בעלות של 29.90 ליחידה בקניית שתי פיצות מרגריטה בקנייה במקום.
 • כריך מנצח

  סנדוויץ' חביתת ירק עם לאבנה וירקות. כריך מלחם מחמצת מסדרת הלחם החדשה ברמן E-FREE, ללא חומרים משמרים.
 • שבלולי שמרים עם שברי שוקולד לבן ואגוזים

  מתכון מפנק שבלולי שמרים עם שברי אגו שוקולד לבן ואגוזים. רמת קושי-  קל להכנה.
 • נמאס לכם להכין דגים ברוטב, דגים בתנור או במחבת?

  את קבב הברמונדי הזה אתם חייבים להכין ! הוא קריספי, הוא עסיסי ויש לו טעם עדין שהופך אותו למעדן של ממש.
 • כדורי תפוח אדמה וגבינה

  המותג מאסטר שף מציע מתכון להכנת כדורי תפוח אדמה וגבינה מטוגנים לארוחה קלה להכנה, טעימה, ומהירה.
 • עוגת גבינה ללא גבינה

  עוגה לשבת: מתכון לעוגת גבינה ללא גבינה, באדיבות ד"ר אסתר מנחם, מטפלת ורכזת תחום נטורופתיה ופרחי באך בכללית רפואה משלימה
 • אז איפה אתם רואים את המונדיאל?

  רשת בלאק בורגר יוצאת בתפריט חברתי חדש לקראת שידורי המונדיאל, כאשר בכל התקופה הספורטיבית, חברתית זו   יוצע תפריט ייחודי לחברים הכולל קומבינציות אוכל, בירה ושתייה במחירים מאתגרים
 • "סינטה בר" הכשרה משיקה תפריט חדש

  בננה לוטי , סיגר טלה שמנמן, נמסיס פאדג', כריך טנדורי… לא חזרנו מאודישן ל'מאסטר שף', אלא באנו למנות חלק מהמנות החדשות בהן מתהדר הסניף הכשר של "סינטה בר" – הצפונית המיתולוגית.
 • ניוקי ברוטב ערמונים

  איך להרשים את האורחים במנת ניוקי מנצחת? 
 • שייק הגאווה של נינג'ה

  לרגל חודש הגאווה, מותג הבלנדרים "Ninja" ו- cold pressed JUSA מיצים טבעיים בכבישה קרה, מציגים לכם מתכון לשייק שכבות קייצי וצבעוני במיוחד
 • העוגה שתשלים את החגיגה

  חברת כרמית חולקת מתכון מפנק לעוגת שוקולד חגיגית וצבעונית.  המתכון עשיר בשוקולד וקל להכנה.
 • שוק אוכל חדש בקניון הסינמול  

  בשורה מצוינת לתושבי האזור. החל מיום חמישי הקרוב, ומידי חמישי ושישי, יופעל במשך כל סופ"ש שוק אוכל חדש, ישירות מהחקלאי, לצרכן- בקניון הסינמול!
 • 'רובין פוד'. תמונה מתוך פייסבוק 'רובין פוד'

  אבירי האוכל הגיעו לחיפה! אז מה זה 'רובין פוד' בשיטת 'שלם כפי יכולתך'?

  'רובין פוד' מצילים את המזון בשיטת 'שלם כפי יכולתך'. והכל טבעוני! אז מה לשים בוויז אתם שואלים?
 • פסטה ורודה היא חגיגה לעיניים ולחך

  פסטה ורודה , מתאימה כמנה מושלמת לארוחה משפחתית חגיגית, או כמנה מיוחדת במיוחד לאירוח.  
 • בראנץ' שבת בצהריים

  מתכון קליל וטעים במיוחד לבראנץ' שבת בבוקר בשילוב טונה המוסיפה בריאות וטעם עשיר שיתאימו לכם לבראנץ' צהריים מושלם וקליל באווירה הנכונה לסוף השבוע  
 • ערימת כנפיים. עכשיו נפתח לנו התיאבון. תמונה: גליה אבירם

  מה הכינו ב-BLACK לכבוד מונדיאל 2018?

  שידור של המונדיאל, תפריט חדש וכדורגל שולחני להנאת הלקוחות: זה מה שמחכה לכם ב-BLACK לכבוד מונדיאל 2018
 • טירמיסו עם גרגירי וניל

  מתכון להכנת מנה אחרונה בסגנון איטלקי: טירמיסו עם גרגירי וניל. מתאים לכל ארוחה חגיגית ולאירוח.
 • סלט בטטה עשיר

  מתכון בריאות לסלט בטטה עשיר להכנה קלה בבית.
 • תמונה: יחסי ציבור

  שבועות בפתח: כמה מתכונים שישדרגו לכם את שולחן החג

  שוב החג מתקרב ואיתו השאלה, מה נכין לארוחת החג? קבלו הצעות למתכונים שווים לחג השבועות
 • עוגת גבינה אפויה בניחוח הדרים

  לרגל חג השבועות מגישה יצרנית מותג המיצים "פרימור", עוגת גבינה אפויה בניחוח הדרים. עוגה קלאסית, נימוחה וטעימה, בשילוב גרידת תפוזים המעניקה לעוגה טעם הדרים וניחוח נפלא. תקשט כל שולחן חג לשבועות כקינוח נפלא.
 • גוזלמה מבצק יוגורט ובולגרית

  סדרת הקמחים הייעודיים של סוגת הינה פרי פיתוח פעולה של חברת סוגת עם טחנות שטיבל והשף-אופה המוביל ארז קומרובסקי, שעמלו יחד על פיתוח ההרכבים המדוייקים של הקמחים. הסדרה מאפשרת התאמה מיטבית של סוג הקמח למאפה, לתוצאות אפייה מדוייקות, טעימות ובעלות מרקם מושלם, ממש כמו של המקצוענים.
 • תחליפי לחם מסדרת Panini בסגנון איטלקי

  לקראת חג השבועות וחגיגת הגבינות המסורתית, מציעה חברת כרמית תעשיות, המתמחה בייצור, ייבוא וייצוא מוצרי מזון, מגוון מוצרים המהווים תחליפים ללחם במגוון טעמים עשירים ובסגנון איטלקי פניני.
 • עוגת גבינה קרה עם וניל ופירות יער

  שבועות בפתח וכולם מחפשים מתכון מושלם לעוגת הגבינה, "הדובדבן שבקצפת",  של הארוחה החגיגית.
 • מתכון לזניה שישדרג את שולחן החג

  לקראת חג השבועות, הידוע גם כחג הפסטה הלא רשמי,  ברילה, יצרנית הפסטה הגדולה בעולם, מציעה דפי לזניה העשויים מחיטת דורום משובחת, בעלת מרקם "אל דנטה" המקובל באיטליה.
 • חומוס - כל גרגר בריאות

  חומוס הוא אחת הקטניות הראשונות ששימשו למאכל אדם, הוא עשיר בחלבונים, ברזל וסיבים תזונתיים, ובניגוד למיתוסים, כמות הקלוריות שלו פחותה אם מכינים אותו בבית.
 • מילפיי- קרם שניט וניל של אסטלה

  העוגה הצרפתית האהובה בעלת 1,000 העלים,  אותו הכינה כוהנת האפייה הגדולה אסטלה, בעלת בית הספר לאפייה הנושא את שמה, והשופטת בתכנית הטלוויזיה הפופולארית "בייק אוף".
 • מחפשים מתכון לשבועות?

  כאן תמצאו מתכונים למעטפות בצק פילו במלית בורי גבינת פטה, תרד, פלפל קלוי, אגוזי לוז לצד ברוטב יוגורט מתובל וסביצ'ה דג ים על ברוסקטה באדיבות יקבי כרמל
 • עוגת גבינה אפויה של אסטלה השופטת מבייק אוף

  חג שבועות הוא חגם של מוצרי החלב ובראשם עוגות הגבינה. כל אופה חובב וקונדיטור מקצועי מתפאר במתכון המיוחד שיש לו לעוגת הגבינה. בשנים האחרונות אנו עדים לעוגות גבינה מכל הסוגים המשלבות מוטיבים מודרניים, אך עדיין העוגה הפופולארית והאהובה ביותר היא עוגת הגבינה האפויה והקלאסית, אשר מופיעה על שולחנות החג בבתים רבים בישראל.  
 • עוגת גבינה - מוס מסקרפונה בציפוי שוקולד לבן

  עוגת גבינה – מוס מסקרפונה בציפוי שוקולד לבן מצרכים למתכון: מוס מסקרפונה – 200 גר חלב, 1 מקל וניל ( תוכן ), 40 גר סוכר, 45 גר ג'לטין אופן הכנה: מחממים את החלב עם המקל וניל והסוכר ומוסיפים את הג'לטין עד שמקבלים מרקם אחיד ומכבים את האש, יוצקים את המסה החמה על המטבעות שוקולד הלבן […]
 • שבועות שמח עם קנור!

  לזניה פסטה עם קישואים וגבינות ברוטב נפוליטנה
 • מתכונים מפנקים, לשולחן החג

  רגל חג השבועות חברת כרמית מנדבת מתכון מפנק, לשולחן החג קיש ים תיכוני מבצק טרליני.  ארוחה קלה להכנה המתאימה לאירוח אלגנטי
 • לזניה מהירה להכנה בשלושה צבעים

  בדרך כלל, הכנת הרטבים היא המשימה שלוקחת הכי הרבה זמן בהכנת לזניה. הלזניה של מאסטר שף  קלה להכנה בעזרת ממרחים איטלקיים מוכנים.  מה שנותר הוא רק לסדר בתבנית ולאפות ומתקבלת לזניה יפהפייה וחגיגית.
 • סלט שף

  "מאפיית ברמן" והשף אבי לוי מגישים: סלט פטוש עם קוביות לחם 100% שיפון קל של "לחם הארץ"
 • BLACK בורגר עד הבית!

  סניפי רשת BLACK החיפאית ישלחו עד הבית ארוחות בורגר לזוכים חיפאיים!
 • מור'ס על מקל

  חברת הממתקים כרמית,  מציעה מארזי מרשמלו מגוונים לל"ג בעומר – חג המרשמלו. במסגרת זו מציעה מתכון להכנת מרשמלו בל"ג בעומר: מור'ס על מקל – מתכון פרווה. 
 • מתכוני הודו ליום העצמאות

  לכבוד חג העצמאות והפתיחה הרשמית של עונת המנגלים, המועצה לענף הלול מציעה מתכוני הודו על האש מיוחדים:
 • האם גם לכם נמאס מ"על האש" סטנדרטי?

  מעוניינים במתכון מרענן עבור האורחים? יש אורחים שלא אוכלים בשר ונמאס מהטופו? דג הברמונדי הוא הפתרון! דג הברמונדי עסיסי וטעים להפליא, עשיר מאוד בחלבון, באומגה 3 ודל בשומן ומתאים לאפייה, טיגון וכמובן למנגל.
 • שתי המנות הכי אהובות על הישראליים

  לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל,   מתכון להכנת המבורגר עם  שתי המנות הכי אהובות על הישראליים:  טבעות בצל והמבורגר. המתכון מתאים להכנה משפחתית.
 • טיפים לבחירת הבשר והכנתו

  לקראת חגיגות העצמאות שבפתח והמנגלים. טיפים לבחירת הבשר הנכון והכנתו  על המנגל. פריך וחרוך מבחוץ, אדמדם מבפנים – כולנו מכירים את הכלל, אבל איך מגיעים לדרגת העשייה המדויקת הזאת? הכללים פשוטים ולמרבה הפלא קלים לביצוע.
 • המנגל הראשון שלי

  כמעט כל אחד מאתנו השתתף במנהג הישראלי הרווח שקרוי "על האש", אך בחלק גדול מהפעמים הבשר, שבדמיוננו נצלה בצורה מושלמת, יוצא שרוף ומפויח ולעיתים כלל לא ראוי למאכל.
 • סלט עשיר בחלבונים לאחרי אימון גופני

  לאחר אימון גופני, חשוב להזין את הגוף בחלבונים ורצוי בזמן הסמוך ביותר לאימון:
 • מסעדות הבלאק בצפון יגישו גם לחמניות כשרות לפסח

  מסעדות ה-Black , בצפון, דואגות גם לקהל שחשוב לו לאכול כשר לפסח. במסעדות יוגשו ההמבורגרים האהובים, בנוסף ללחמניות הרגילות גם בלחמניות כשרות לפסח! כמו כן יוגשו במסעדה גם מנות כשרות לפסח, וקינוח שוקולדי מושלם, ספלה שוקולד חם, כשר לפסח!
 • בדרך לטיול עוצרים לסושי

  אולי במקום קופסאות השימורים הבנאליות של טונה תיקחו איתכם מגש של סושי לפיקניק בטבע?
 • פילה לוקוס באגוזי מלך ויין לבן

  מתכון חגיגי למנת דג באדיבות שף יובל חרותי, השף הראשי של רשתות הסושיה ופרנג'ליקו.
 • תבשיל קוביות בשר, פירות יבשים ואגוזים

  לכבוד פסח וארוחות החג הרבות, קליית גת מציעה  מתכון חגיגי וכשר לפסח למנה שתעשיר כל ארוחה
 • סלט ארטישוק אביבי

  הסלט המוצע עשיר בוויטמינים, מינרלים, סיבים תזונתיים ונוגדי חמצון ויכול אף להוות ארוחה מלאה כיוון שמכיל את כל אבות המזון.
 • תרבחו ותסעדו - מופלטה עם טונה

  חג המימונה חג מעבר מן הפסח ומגבלות דיני החמץ לחיי השגרה. מקורו בצפון אפריקה, ונהוג היה לחגוג אותו בצאת הפסח כיון שבעבר נמנעו היהודים מלבקר את חבריהם מחשש להתקלות בחמץ.
 • ראגו שעועית לבנה עם שלל פטריות, סלרי ובצלים.

  לקראת החג ובכלל, סולתם בשיתוף עם השפית מאיה דרין, יצרו מספר מתכונים קלים להכנה. ראגו שעועית לבנה עם שלל פטריות, סלרי ובצלים.
 • תשמרו על כשרות ועדיין לא תאכלו מצות

  פסח מתקרב ואיתו עולה השאלה: "את\ה אוכל\ת מצות?", נשמע לכם מוכר? לשאלה זו קיימות שלוש תשובות: לא נוגעים בחמץ מכל סוג שהוא, אוכלים חמץ אבל לא נוגעים בלחם ואוכלים רק מצות, ואוכלים רק חמץ. טונה סטארקיסט מציעה: מתכונים ייחודים לפסח, כמנות ראשונות או עיקריות, לצד המצות לגיוון תפריט החג.    
 • גפילטאפיש ביתי , טעים וקל להכנה

  דג הקרפיון הינו הדג הנמכר ביותר בפסח , זהו הדג שמככב במטבח היהודי המסורתי של כל עדות ישראל
 • שבתות וחגים מכינים לכם את ארוחת החג

  שבתות וחגים מציעה מטעמים מהמטבח הישראלי ופועלת במהלך השנה בימי שישי וערבי חג במתכונת של מעדניה גדולה ומרשימה בירידי האוכל המצליחים
 • חגיגה מפנקת עם "פרימור"

  האביב כבר כאן וזהו זמן נהדר להתפנק בקינוח מושלם, מבוסס מיץ פירות הדר סחוט טבעי. מותג "פרימור", בשילוב בלוג האוכל "גבישס", מגיש מתכון לריבועי תפוז חלומיים, שתי שכבות טעימות להפליא של בסיס פריך ונימוח בפה ומעל קרם תפוזים אוורירי ורך. מומלץ להגיש לצד כוס מיץ פירות הדר, ביס אחד ועוד אחד וזה נגמר.
 • פורים בריא

  אחד ממנהגי פורים המפורסמים הוא משלוח מנות איש לרעהו. לרוב אנו נותנים ומקבלים משלוחי ממתקים, חטיפים ועוגות שלא תמיד בריאים לנו. אז איך הופכים את המשלוח מנות לבריא יותר?
 • המבורגר ורעשנים חג "לבלקאיים"

  כמיטב המסורת גם השנה,מסעדות BLACK בקניון הסינמול ובגרנד קניון מזמינות אתכם לארוחה חגיגית באווירה פורימית מאפרות, מלצריות ומלצרים מחופשים ועוד המון הפתעות…