מנהיגות צעירה יהודית ערבית

מתנס ליאו באק חיפה מבית החברה הארצית למתנ"סים, בשיתוף מתנ"ס טמרה חגגו יחדיו את סיום פרוייקט התלמידים, בסעודת איפטאר בחודש הרמאדן וחודש חג השבועות.
מתנ"ס ליאו באק בחיפה מבית החברה למתנ"סים הארצית, בשיתוף עם מתנ"ס טמרה,  חגגו סופה של שנת פעילות מוצלחת של בני נוער מקבוצת "מנהיגות משותפת" לתלמידים יהודים וערבים מליאו באק ותמרה. פעילות חוצה מגזרים של תלמידים יהודים וערבים.

בתמונ מימין לשמאל: דני פסלר מנכ"ל ליאו באק ויואב יגול מנהל מתנ"ס ליאו באק

לפני כשנה ביקרה קבוצת תלמידי תיכון מליאו באק בעיר טמרה, למטרת סמינר באזרחות. בסופו של יום מוצלח, התלמידים הערבים והיהודים תקשרו בינהם כאילו הם מכירים אחד את השני  שנים רבות . הביקור המוצלח, גרם לרצון  להגביר ולהעמיק את הקשרים בין תלמידי טמרה לתלמידי ליאו באק . השגרירות האמריקאית תמכה ועזרה במימון המשך המפגשים בין בני הנוער מטמרה ומליאו באק .  האתגר היה גדול, בתי  הספר בטמרה ובליאו באק פתחו שערים למפגשים מסוג זה, בשיתוף פעולה עם החברה למתנ"סים הארצית . לא ניתן היה לשער כי לאחר שנה בחודש הרמדאן, תשבנה יחדיו  משפחות יהודיות וערביות כדי לסעוד את סעודת הרמדאן ביחד . בזמן  בו ההקשבה הפכה להיות כמעט למשימה בלתי אפשרית בחברה הישראלית , ניתנה  הזדמנות לבני הנוער הערבים והיהודים לשבת ביחד , לדבר ולהיות קשובים אחד לשני.

באירוע הסיום המרגש בעלו בני נוער מקבוצת מנהיגות משותפת ליאו באק וטמרה מופע שכל כולו יצירה משותפת תוצר עבודתם בחודשים האחרונים.

לאחר שהכירו והתגבשו במפגשים הראשונים שלהם שהתקיימו בחודשים ינואר – פברואר משנה זו, החליטו יחד ומתוך בחירה מלאה לקדם שלושה מיזמים קהילתיים. הם התחלקו לשלושה צוותים, כאשר כל צוות מקדם נושא אחר: פעילות חינוכית, פעילות ספורטיבית ופעילות מוזיקלית.

בחודשים האחרונים הם תכננו ויזמו פעילויות בנושאים הנ"ל לטובת ילדי המועדוניות הטיפוליות של ליאו באק שכוללות ילדים יהודים וערבים כאחד, לצד פעילויות לילדי חטיבת יסודי ליאו באק ויסודי טמרה.

באירוע שהובילו יחד ב- 1/6 הביאו לידי ביטוי את כל עשייתם המשותפת אותה יזמו בחודשים האחרונים.

חשוב לציין שהם בחרו את התאריך הנ"ל כמחבר בין רמדאן וחג שבועות בכדי שיעבירו מסר של אחווה וכבוד הדדי.

באירוע הם הציגו את התהליך שעברו יחד דרך מלים וסרטונים שהקרינו במהלך האירוע. הם הדגישו עד כמה התהליך היה משמעותי עבורם וצמצם את הפערים ביניהם כאשר מצאו המון במשותף ולמדו אחד מאחד על השני ועל התרבויות ומנהגים.

בתמונה: דני פסלר מנכ"ל ליאו באק

לאחר מכן חברי צוות המוזיקה שרו ונגנו יחד והעבירו מסר משותף של החיים המשותפים. הם שרו נגד אלימות וגזענות והדגישו את חשיבות קירוב לבבות והעמקת ההיכרות.

חגיגת סיום הפעילות השנתית התקיימה במתנ"ס טמרה והגיעו אליה כ-150 אורחים מחיפה וטמרה, משפחות משתתפי הפרויקט, אנשי חינוך ואקדמיה ואנשי ציבור כראש עיריית טמרה, ד"ר סוהיל דיאב ומנכ"ל ליאו באק, דני פסלר, יואב יגול מנהל מתנס ליאו באק, טארק עואד מנהל מתנס טמרה, מנהלי אזורים ומחוזים של החברה הארצית למתנ"סים, מנהלי בתי ספר מטמרה ועוד. הערב החל בארוחת איפטאר לשבירת צום הרמאדן והמשיך במופע המוזיקלי, פרי יצירתם של בני הנוער. חווית הצופים הייתה כה עוצמתית כאשר משפחות ערביות ויהודיות ישבו יחדיו לסעודה והקשיבו  למוזיקה שהגיעה מהלב ובכל השפות. בין השירים מעוררי התקווה שיתפו נציגי חינוך מחוויתם האישית לגבי  התכנית היחודית שחתמה את שנת הפעילות.

דני פסלר מנכ"ל ליאו באק ויואב יגול מנהל מתנ"ס ליאו באק הכריזו על המשך התכנית המוצלחת ופיתוחה בשנת הלימודים הבאה. ממתנ"ס ליאו באק חיפה נמסר : "היעד הבא הוא להרחיב את התהליך ולכלול בו עוד גילאים, כדי  להמשיך את המשימה ולהוביל לשינוי חברתי אמיתי  אשר בנוי על כבוד הדדי , אהבה וקבלת האחר".

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך